Satılık Kanarya Fiyatları Sahibinden

Kanarya Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Kanarya Fiyatları 2024

Kanarya Adaları’nın güzide kuşları kanaryaların 2024 yılında ortalama fiyatları 300 lira ila 1000 lira arasındadır.

Kanarya Kuşu Fiyatları Cinse Göre Değişir Mi?

Kanarya kuşlarının bu fiyat aralığı cinslerine, yaşa, sağlığına ve özelliklerine göre değişmektedir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Malinua Kanarya Fiyatları 2024

Kanarya türleri arasında ötüşleri en güzel olanlardır. Avrupa’da “Waterslager Kanaryası” ve “Belçika Bülbülü”de denmektedir. Avrupa’da son derece popüler bir kanarya türüdür. Malinua Kanaryası ününü büyülü sesi ve eşsiz güzellikte görünümünden alır. Malinua kanaryalarının boyları 16 santimetreyi bulur. Tüyleri sarı, beyaz ve turuncuya yakın kırmızı renkte olur. Çok sevimli ve neşeli yapıları bulunur.

Yorkshire Kanaryası Fiyatları 2024

Yorkshire kanaryaları 19. yüzyılda İngiltere’de keşfedilmiştir.  Yorkshire kanaryaları genellikle güzel sesleri ve mükemmel ötüşleri ile bilmektedirler. Adlarını keşfedildikleri bölge olan İngiltere’nin Yorkshire kontluğundan alır. Yorkshire kanaryaları uzun bacaklara ve ince bir gövdeye sahiptirler. Bu kanaryaların boyları yetişkinlikte 18 santimetreye kadar ulaşır. Tüylerini kabartması hastalığa işarettir. Yaşam süreleri ortalama 10 yıla kadardır.

Norwich Kanaryası Fiyatları 2024

İngiltere kökenli olan kanarya türlerinden biridir. Norwich kanaryası da diğer kanaryalar gibi 19. yüzyılda İngiltere’li kuş keşifcileri tarafından keşfedilmiştir. Norwich kanaryaların boyları ortalama 16 santimetreye ulaşır. Norwich kanaryaları türleri gereği şişkin bir gövdeye sahiptirler. Bu kanaryalarda diğer kanaryalardan ayırt edici olarak baş bölgesinde gözlerini örten başlık kısımları bulunur. Bu gözlerinin önündeki başlıktaki tüyler göz sağlığının korunması açısından düzenli aralıklar ile kesilmesi önerilir. Tembel lakabı ile anılan Norwich kanaryaları diğer kanaryalara göre fazla hareketli değildirler.

Lancashire Kanaryası Fiyatları 2024

Lancashire kanaryalarını diğer kanaryalardan ayıran farklı fiziksel özellikleridir. Boyutları diğer kanarya türlerine göre oldukça iridir. Bu kanarya türünün boyları ortalama 22 santimetre ila 23 santimetre kadardır. Tüylerinin renkleri sarı ve beyazdan oluşur. Ayrıca karakteristik olarak baş kısmında şapka şeklinde tüyler bulunur. Fakat bu şapka diğer bir şapkalı tür olan Gloster kanaryalarındaki gibi tüm yüzü kaplamaz. Lancashire kanaryalarının başlıkları göz hizasının yarısına inmektedir. Yaşam ömürleri yaklaşık 12 yıl olmaktadır.

Harz Roller Kanaryası Fiyatları 2024

Harz Roller kanaryası en eski kanarya türleri arasındadır.  Kuş keşifçileri tarafından Almanya’da keşfedilmiştir. Harz Roller kanaryaları güzel sesleri ile ünlenmişlerdir. Fakat bu harz roller kanarya türleri çok fazla ötmezler. Bu kanaryalar öttüklerinde yüksek bir ötüş yerine, kısık ve buğulu bir ötüş sesi duyulur. Bunun nedeni gagaları kapalıyken ötmeleridir. Harz Roller kanaryalarının tüylerinin rengi genel olarak sarıdır. Diğer kanarya türlerinden ayırt edici olarak bu kanarya türünün baş bölgelerinde ve sırtlarında koyu renk lekeler ve benekler bulunur.  Ayrıca Harz Roller kanaryaların boyları ve kuyrukları diğer kanaryalardan daha uzun olur.

Border Kanarya Fiyatları 2024

Border kanaryalar geniş gövdeleri ve güzel ötüşleri ile bilinir. Yorkshire ve Norwich kanaryasının atalarıdır. Bu kanarya türünün boyları 14 santimetreye ulaşabilirler. Border kanaryaların ayırt edici özelliği boynu ile vücudunu birleştiren bölgede halka biçiminde ve belirgin bir çizgi olmasıdır. Doğa koşullarına dayanıklı bir kanarya cinsidir. Border kanaryalarının gövdeleri boyunlarının hemen altından başlayarak karınlarına kadar genişleyerek uzanır. Bu kanaryaların tüylerinin renkleri genellikle sarıdır. Fakat karın, kuyruk ve baş bölgelerinde koyu renkte lekeler bulunur.

Lizard Kanaryası Fiyatları 2024

Lizard kanaryası, bilinen en eski ingiliz kanarya türlerinden biridir. Lizard kanaryalarının en dikkat çeken özelliği lekeli tüy yapısıdır. Bu cinsin bedenlerini kaplayan tüyler sarı üzerine koyu renkli lekeleri bulunur. Bu nedenle bu kanaryalara “kertenkele” lakabı verilir. Lekelerin yapısı ve rengine göre Golden ve Silver olarak iki çeşide ayrılır.

Gloster Kanarya Fiyatları 2024

Gloster kanaryasının kökenleri İngiltere’nin Gloncestershire kentine dayanır. Bu kanarya türü Corona ve Consord olarak iki cinse ayrılır. Coronaların baş bölgelerinde yüzlerini kapatan kabarık tüyler bulunur. Consordlar ise başlık yoktur. Gloster kanaryaları tombul bir vücuda ve kabarık tüylere sahiptirler. Bu kanarya türleri çok iyi ötemezler. Tüy renkleri genellikle sarı renktir. Bu kanarya türünün boyutları 12 santimetreye ulaşabilir. Yaşam süreleri ise 10 yıla kadardır.

Taklacı Kanarya Fiyatları 2024

Taklacı kanaryalar Almanya kökenli bir türdür. Bu kanaryalara “Canary Tumbler” da denir. En dikkat çekici özelliği takla atmaları ile ünlüdür. Ötüşlerinin büyüsü seslerinin güzelliğinden gelir. Bu kanaryalar neşeli ve hareketli bir türdür. Taklacı kanaryaların boyutları ortalama 12 santimetredir. Yaşam ömürleri ise 10 yıla kadardır.

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 2.5]