Satılık Tavus Kuşu Fiyatları Sahibinden

Tavus Kuşu Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Tavus Kuşu Fiyatları 2024

Tavus kuşu fiyatları, oldukça estetik görünümleri sxebebiyle tavus kuşu edinmek isteyen kişiler için merak uyandırıcı bir konudur. Tavus kuşu fiyatları 2024 yılında güncel olarak 10000 TL’dir. Tavus kuşları herkesin olağanüstü görsellikleri ile bildiği ve imkan bulduklarında seyretmeye doyamadıkları hayvanlardır. Sülüngiller familyasından olan bu hayvanları belirli şartları sağladıktan sonra hobi olarak beslemek ve yetiştirmek mümkündür. Bu hayvanlara sahip olan insanlar tarafından hayvanların sundukları görsellik bir terapi olarak görülmektedir. Tavus kuşlarının fiyatları yaşlarına ve renk özelliklerine göre değişmektedir. Bu hayvanları besleyen insanlar çift olarak besledikleri takdirde yumurta alarak üretimlerini de yapabilmektedir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Satılık Tavus Kuşu Fiyatları 2024

Satılık tavus kuşu fiyatları, kuşların kaç aylık olduğuna ve renklerinin güzelliğine göre değişebilmektedir. Yavru olarak değerlendirilen tavus kuşlarının fiyatları biraz daha uygun olabilirken yetişkin tavus kuşlarının fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Tavus kuşlarında en önemli şey görünüm olduğu için bu hayvanların fiyatlarının belirlenmesinde estetik görünümleri ana belirleyici unsur olmaktadır. Bu hayvanlardan temin etmek isteyen kişilerin güvenilir üreticilerden alım yapması sonrasında üretim yapabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde hayvanlarını besleyebilmeleri açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.

Tavus Kuşu Yumurta Fiyatları 2024

Tavus kuşu yumurta fiyatları, çeşitli amaçlarla tavus kuşu yumurtası temin etmek isteyenler için merak uyandırıcı bir konu olmaktadır. Tavus kuşu yumurtası Çin gibi bazı ülkelerde özellikle şifa amaçlı tüketiliyor olsa da ülkemizde pek tüketildiğini söylemek mümkün değildir. Bu yumurtalar çoğunlukla tavus kuşu üretimi yapabilmek için kuluçkada kullanım amacıyla satın alınmaktadır. Ayrıca bazı ilaçların ve kozmetik ürünlerinin üretiminde de tavus kuşu yumurtasının kullanıldığı bilinmektedir. Bu yumurtaları özellikle kuluçka amacıyla temin eden kişilerin mutlaka güvenilir yerlerden temin etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kuluçka sonucunda yavru almak pek mümkün olmayacaktır. Güncel olarak tavus kuşu yumurta fiyatları 10000 TL’den başlamaktadır.

Yavru Tavus Kuşu Fiyatları 2024

Yavru tavus kuşu fiyatları, tavus kuşunu yavru olarak satın alıp kendisi yetiştirmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Yavru olarak tavus kuşu satın almak yetişkin tavus kuşu almaya göre daha az maliyetli olmaktadır. Yetiştirmek amaçlı alınan yavruların fiyatlarının yanında kaliteli ırklardan gelip gelmediklerine de dikkat etmek gerekmektedir. Bu nedenle fiyatı ile beraber kuşların üreticileri ile ilgili de araştırma yapmış olmak oldukça faydalı olacaktır.

Tavus Kuşu Tüyü Fiyatları 2024

Tavus kuşu tüyü fiyatları, bazı amaçlarla tavus kuşu tüyü edinmek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Tavus kuşu tüyleri genellikle görsel amaçlı olarak kullanılıyor olsalar da bazı inançlara göre nazardan koruduklarına ve iyi enerji getirdiklerine de inanılarak kullanılmaktadır. Bu nedenle imitasyon olarak da bulunsalar da insanlar çoğunlukla orijinal tavus kuşu tüyü edinmek istemektedir. Tavus kuşu tüyleri renklerinin canlılığına ve yapılarının güzelliğine göre fiyatlandırılmaktadır.

Tavus Kuşu Özellikleri

Tavus kuşu aslında sülüngiller familyasından olan Pavo cinsi kuşlara verilen isimdir. Tavus kuşlarının; mavi tavus kuşu, yeşil tavus kuşu, kongo tavus kuşu olmak üzere üç farklı türü bulunmaktadır. Hem etçil hem de otçul olarak beslenmekte olan bu hayvanlar daha çok estetik görüntüleri sebebiyle beslenmektedir. Yumurtaları bazı alanlarda kullanıyor olsa da genel olarak tüketim amaçlı kullanılan bir yumurta olarak değerlendirilmemektedir. Tavus kuşu eti ise çok yaygın olmamakla birlikte bazı ülkelerde tüketilmekte ve oldukça beğenilmektedir. Hemen hemen tüm inançlarda iyi şeyler çağrıştıran ve kutsal görülen tavus kuşları İslam dininde de bolluk ve bereket simgesi olarak görülmektedir. Özellikle çiftleşme dönemlerinde tüylerini açarak yaptıkları kur dansları ile ünlü hale gelmişlerdir.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 5]