Satılık Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları Sahibinden

Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024

Konuşan muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında 500 TL ve 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar bazen renklerine ve yavru olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu kuşlar papağan ailesine mensup kuşlardır. Evcil kuş türleridir. Renkleri, oyunculuğu ve uyumlu olmalarıyla insanları büyülemektedir. Muhabbet kuşlarını iyi yetiştirebilmek için ne çok sessiz ne de çok gürültülü ortamlarda bulundurmalıyız. Normal aile ortamının içinde ve normal ses düzeylerinin olduğu odalarda bulundurabiliriz. Çok sessiz ortamlarda bulunduklarında sahiplerine karşı güvensizlik duygusu besleyebilmektedirler. Günlük 10-15 dk aralığında onlarla egzersiz yapmak konuşmalarının eğitimi açısından iyi olacaktır.

Onlara yaklaşıp öğrenmesi istenilen kelimeler tekrar edildiğinde eğer sahibini dikkatli bir şekilde dinliyorsa o kelimeleri hafızaya alıyor demektir. Aynı zamanda onlara tekrar edilen kelimelerde göz bebekleri büyüyorsa o kelimeler oldukça dikkatlerini çekmektedir. Onlara sevgi beslenmesi, sevgi sözcükleri ile konuşulması, onları çok fazla yalnız bırakmamak, onlarla oyunlar oynamak, onlara müzik açmak muhabbet kuşları için oldukça mutlu edici bir davranışlardır. Onları çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda bulundurmamak gerekir. Sağlıkları açısından da vitaminler verip, kafes temizliklerini düzenli olarak yapmak ve arada bir banyo yaptırmak iyi olacaktır.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Konuşan Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024

Konuşan jumbo muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında 500 TL ve 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar bazen renklerine ve yavru olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.  Hollanda ve İngiliz muhabbet kuşları olarak da geçerler. Diğer kuş türlerine göre daha iri bir gövdeye sahiptirler. Tüyleri bol bir yapıları vardır. Tüylerinin çok olmasından kaynaklı olarak deri hastalıklarına yakalanma riskleri fazladır. Göz çevreleri ve baş kısmında fazla tüylere sahiptirler. Bundan dolayı da mantar gibi hastalıklarla karşılaşılabilir. Kolaylıkla alerji olabilirler. Bu kuşların fazla tüylere sahip olduklarından dolayı da bu hastalıkları tespit etmek oldukça zordur. Bundan dolayı da düzenli olarak veterinere götürüp muayene ettirmekte fayda vardır.

Konuşan Muhabbet Kuşu Hangisi?

Evlerde beslenen muhabbet kuşları eğitim verildiğinde konuşabilen bir hayvan türleridir. Bu kuşlar Avustralya kıtasına özgü kuşlardır. En çok konuşan muhabbet kuşu türü erkek olanlardır. Dişi muhabbet kuşu türleri erkek muhabbet kuşlarına göre daha sessiz yapıya sahiptirler. Aynı zamanda erkek muhabbet kuşlarını eğitmek de daha kolaydır. Muhabbet kuşu türleri arasından en çok tercih edilen renk ise açık yeşil olanlardır.

Dişi Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Dişi muhabbet kuşları da elbette konuşmaktadırlar. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi erkek muhabbet kuşlarına göre daha sakin bir yapıya sahip oldukları için daha az konuşurlar. Dişi muhabbet kuşlarını eğitmek biraz daha zordur. Erkek muhabbet kuşlarına göre daha az konuşurlar.

3 Aylık Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Muhabbet kuşları 3 aylık bir süreyi tamamlamaya başladıklarında ilk kelimelerini telaffuz etmeye başlamaktadırlar. Ancak 3 ayını doldurana kadar pek de konuşabildikleri görülmemiştir. 3 ayını doldurduktan sonra rahatlıkla konuşmaya başlamaktadırlar. Bu süreçte konuşması istenilen kelimeler sürekli tekrar edildiğinde muhabbet kuşları için kolaylık sağlanmış olacaktır. Eğitimde öğretilen kelimeler ne kadar çok tekrar edilirse o kadar iyi öğrenirler ve o kadar iyi telaffuz ederler.

Konuşan Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Muhabbet kuşlarının mırıldanmaya başlaması ile konuşmaya da başladıkları anlaşılmaktadır. Öncelikle küçük bir şekilde kelimelerin ilk harfleri üzerinden hecelemeye başlarlar. Onlara karşı daha çok tekrar edilen kelimeleri önce öğrenmişlerdir ve ilk olarak o kelimeleri telaffuz ederler. Daha çok insanların seslerine benzer sesleri çıkartırlar. Uzun uzun ötmeye başlarlar. Bu durumda artık kelimeleri net bir şekilde telaffuz etmeye başlayacaklarını ifade eder.

Tıkla Oyla
[Total: 3 Average: 3.3]