İçeriğe geç

Satılık Forpus Papağanı Fiyatları Sahibinden

Satilik Forpus Papagani Fiyatlari Sahibinden

Forpus Papağanı Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Forpus Papağanı Fiyatları 2024

Forpus  Papağanı Güney Amerika’da yetişen bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Muhabbet kuşuna benzemesi ile bilinen Forpus Papağanı küçük bir kuş türüdür ve oldukça kolay bakılabilmektedir. Forpus Papağanı fiyatları 1000 TL ile 7000 TL aralığında değişmektedir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Forpus Papağan Fiyatları 2024

Forpus papağanları genel itibariyle muhabbet kuşuna çok benzedikleri için oldukça sevimli, enerji dolu ve fazlasıyla hareketli bir kuş türüdür. Hayvanseverler tarafından da çok sevilen ve tercih edilen Forpus papağanı tıpkı muhabbet kuşları gibi renkli tüylere ve minik bir bedene sahiptirler. Forpus Papağanları fiyatları genel olarak ortalama kuş fiyatları arasında yer almaktadır.

Satılık Forpus Papağanı

Bir Forpus Papağanına sahip olmak isteyen hayvanseverlerin internet üzerinden arama motorunda satılık Forpus Papağanı şeklinde arama yapmaları neticesinde birçok seçenek karşılarına çıkmaktadır. Bu ilanlar üzerinden beğenilen bir Forpus Papağanına sahip olmak mümkündür.

Forpus Papağanı Konuşur mu?

Forpus Papağanı papağan türleri arasında zeki olarak bilinen bir türdür. Peki bu kadar zeki olan ve eğitilmeye yatkın olan Forpus Papağanı konuşur mu? Forpus Papağanı oldukça neşeli, canlı ve hareketli bir tür olmasına karşın konuşkan bir papağan değildir. Bunun yanında iyi bir eğitim verilmesi halinde zeki olmaları sayesinde onlarca kelime öğrenebilmekte ve konuşabilmektedir. Forpus Papağanlarının iyi bir eğitim alabilmesi için yoğun bir ilgi ve sevgi gösterilmelidir. Onlarla zeka geliştirici oyunlar oynanmasından çok hoşlanan Forpus Papağanını bu yöntemle çok daha iyi ve çok daha çabuk öğrenebilmektedir.

Forpus Papağanı Zeki mi?

Forpus Papağanı zeki mi? Sorusu bir Forpus Papağanına sahip olmak isteyen hayvanseverler tarafından sıkça sorulan sorulardan biridir. Forpus Papağanı papağan türleri arasında oldukça zeki olmaları ile kendilerini göstermektedir. Bu özellikleri ile oldukça kolay öğrenebilme yeteneğine sahiptir. Bu durumda haliyle Forpus Papağanlarının hayvanseverler tarafından hak ettikleri ölçüde ilgi görmeleri ile neticelenmektedir.

Forpus Papağanı Özellikleri

Anavatanı Güney Amerika olan Forpus Papağanı özellikleri muhabbet kuşu ile oldukça yakınlık göstermektedir. Minik bir bedene sahip olmaları ile bilinen Forpus Papağanları yetişkinliğe ulaştıklarında genel olarak 12 santimetre boya ve 25 gram ağırlığa sahip olmaktadır. Genel olarak 12 aylık iken yetişkinliğe erişebilmektedir. Eğitilmeye oldukça yatkın olan Forpus Papağanları hızlı sosyalleşebilmesi özelliği ile de ön plana çıkmaktadır.

İnsanlar ile kolayca iletişim ve samimi yakın ilişki kurabilen Forpus Papağanları etrafındaki insanları da gözlemleyebilme yeteneğine sahiptir. Duygusal olarak fazlasıyla hassas olan Forpus Papağanları insan duygularına da duyarlı olmaları ile bilinmektedir. Yüksek sesten pek hoşlanmayan bu papağan türü yüksek sesli ortama maruz kalması halinde korkarak strese girebilmektedir. Yalnız kalmayı ya da  tek başına yaşamayı sevmeyen Forpus Papağanlarının eşli olarak sahiplenilmesi çok daha uygun olacaktır.Forpus Papağanları ortalama olarak 15 – 20 yıl aralığında bir yaşam süresine sahiptir. Forpus Papağanlarının bakımı ve beslenmeleri de muhabbet kuşları ile oldukça yakınlık göstermektedir.

Bakım ve beslenmeleri her ne kadar muhabet kuşları ile yakınlık gösterse de diğer kuş türleri nazaran hassas bir sindirim sistemine sahip olmaları bakım ve beslenmelerinde dikkatli olunmasını gerektirmektedir. Papağan yemleri dışında verilecek herhangi bir yem sindirim sistemlerini olumsuz etkileyebilmektedir. Sebze, meyve ya da kuruyemiş gibi gıdalar verilecekse belirli bir ölçü eşliğinde verilmelidir. Sahiplerine bağlı olmaları nedeniyle kaçma eğilimi olmayan Forpus Papağanları için diğer kuş türlerinde olduğu gibi geniş bir kafes ve yeteri kadar kafes malzemesi yaşam ortamı için yeterli seviyededir. Temiz bir yaşam alanı, iyi bir beslenme imkanı ve stresten uzak olmaları sağlandığında Forpus Papağanları sahipleri ile 20 yıl kadar yaşayabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir