İçeriğe geç

Satılık Monk Papağanı Fiyatları Sahibinden

Satilik Monk Papagani Fiyatlari Sahibinden

Monk Papağanı Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Monk Papağanı Fiyatları 2024

Monk papağan pet shop mağazalarında kolaylıkla bulunabilen bir papağan türüdür ve diğer papağan türlerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. En çok tercih edilen papağan türlerinden biri olan monk papağanı beslenmesine göre yaşına göre ve eğitimine göre fiyatlarında farklılık göstermektedir. Çiftleştirmek için satın almak isteyen kişiler daha fazla ücret ödemek zorunda kalırlar. Yine de her kesimin bütçesine göre monk papağanı bulunmaktadır. İyi bir arkadaş olan bu papağanlar uzun ömürleri olması ile de kuş sevenler tarafından çokça tercih edilmektedir. Monk papağanın 2024’deki fiyat ortalaması ise 15000 TL ve 25000 TL arasında değişim göstermektedir. Yavru monk papağanı fiyatları 6000 ve 9000 TL arasında satılmaktadır.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Monk Keşiş Papağanı Özellikleri

Monk papağanı keşiş papağanı olarak da adlandırılmaktadır. Küçük papağan türlerine ait sevecen ve insanlarla iyi ilişkiler kuran, öğrenmeye istekli ve zeki papağan türlerinden biridir. Gagadan kuyruk ucuna kadar 25-30 santimetre boyutuna ulaşabilir ve yaklaşık 110-120 gram arasında değişen bir ağırlığa sahiptir. Bu papağanlar doğaları gereği kendine çok güvenen ve sosyal kuşlardır. Bu küçük eğlenceli kuşlar adeta bir palyaço gibidir. Küçük bir kuş olmasına rağmen çok cesur, cana yakın ve olağanüstü konuşma yeteneklerine sahip bir türdür. Evde bakıma uygun olan bu papağanlar sahipleri ile çok yakın ilişkiler kurarlar ve sahiplerine oldukça sadıktırlar. Oldukça hassas bir yapıya sahip olup çocuklarla da iyi bir iletişim kurabilirler.

Monk papağanları oldukça hareketli kuşlardır. Bu yüzden de oynayabilecekleri yeterli alanlarının olması gerekir kafes seçimi yapılırken kafesin bir kenarının uzunluğunun en az 50 santim boyutlarında olmasına dikkat edilmelidir. Oldukça akıllı olan bu papağan türü kafesin nasıl açılacağını öğrenebilir. Bu yüzden dikkatli olunmalıdır. Banyo yapmayı oldukça seven monk papağanları için kafeslerinde banyo mutlaka olmalıdır. Bu kuşlar yaşadıkları alanları çok fazla sahiplendikleri için onlarla yakın iletişime geçmeden önce uzaktan iletişim kurulmalı ve onlar için tehlike oluşturmadığınız kanıtlamalıdır. Aksi bir durumda davetsiz misafirleri düşman gibi algılayıp evlerini korumak için savaşacaktır.

Monk Papağanı Konuşur Mu?

Bu papağan türü konuşma yeteneğine sahip olan türlerden biridir verilen iyi eğitimler sayesinde geniş çaplı kelime haznesine ulaşabilirler birkaç kelimeyi bir araya getirerek kelime öbeklerini de öğrenebilirler ayrıca sesleri taklit etme özellikleri de gelişmiştir. Çok yüksek ses desibeline sahip olmasalar da orta seviyede oldukları söylenebilir. Çok nadir de olsa yüksek sesli çığlıklar atabilirler.

Monk Papağanı Nasıl Konuşturulur?

Monk papağanını sahiplendiğinizde öncelikle basit kelimelerle başlamalısınız merhaba, kuş, günaydın gibi kelimeler olabilir daha sonrasında ise bu kelimelere ek kelimeler getirerek cümle kurmayı öğretebilirsiniz. Konuşmayı öğretirken söylediğinizi birçok defa tekrarlamanız öğrenmelerinde oldukça etkili olacaktır. Eğer papağanınız 1 yaşından küçük ise kelimeleri hemen öğrenmesini beklemeyin genelde 1 yaşından sonra bu davranışı gerçekleştirirler.

Monk Papağanı Ne Zaman Çiftleşir

Bu papağan türünün çiftleşme zamanları Kasım ve Mart arasındadır. Yuvalarını kendileri hazırlamak isterler ve çiftleşme sezonunda tek başına kalan papağanlar çok agresif olabilmektedir. Çift olan papağanlar yavrularını sahiplerinden bile korumak isterler. Bir yuvada 4-8 yumurta bulunabilir. Yavrularına bakarlar. Kuluçka süreleri ise 22- 23 gün arasındadır. Bir yıl içerisinde birden fazla defa yavrulayabilirler.

Monk Papağanı Cinsiyet Ayrımı

Mank papağanlarında erkek ve dişiler aynı dış görünüşe sahip gibi görünürler ve birbirlerini oldukça benzerdirler. Bu yüzden papağanın cinsiyetini belirlemek için en kesin yol DNA ile cinsiyetin belirlemesidir. Bu yol dışında alanlarında uzman kişiler ultrason ve cerrahi bazı yöntemler ile de papağanın cinsiyetini belirleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir