Su Kaplumbağası Fiyatları

Su kaplumbağası fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu yazımızda diğer evcil hayvanlara benzemeyen kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında bilgiler verdik.

Su Kaplumbağası Fiyatları 2022

Kedi ve köpek gibi klasikleşmiş evcil hayvanları beslemek istemeyen kişiler su kaplumbağası gibi egzotik hayvanlara yönelebiliyorlar. Bir akvaryumun içerisinde kolayca beslenebilen bu canlılar hem farklı bir yaşam döngüsüne sahip olduğu için hem de diğer hayvanlara çok fazla benzemediği için çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor.

20 TL’lik bir yem ve küçük bir akvaryumla uzun yıllar yaşayabilen su kaplumbağaları evlerinize farklı bir soluk katabiliyor. Öyle ki kış uykusuna yattıklarında dahi diğer evcil hayvan türlerinden daha ilgi çekici olabiliyor.

Su kaplumbağası fiyatları 2022 yılında ortalama 300 TL’dir. Bu fiyatlar kaplumbağanın türüne ve yaşına göre 200 ila 400 TL aralığında değişiklik gösterebilir.

Örneğin yavru su kaplumbağaları yetişkinlerden çok daha uygundur.

Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası Fiyatları

Kırmızı yanaklı su kaplumbağalarının en çok tercih edilen kaplumbağa türü olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kırmızı yanaklı su kaplumbağası ne kadar sorusu sıkça yöneltiliyor.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası fiyatları 2022 yılında ortalama 350 TL’dir. Bu rakam pet shop ve üreticilerde değişiklik gösterebilir.

Kaplumbağa Fiyatları 2022

Bazı evcil hayvan sahipleri doğrudan su kaplumbağası almak yerine normal kaplumbağa almayı da tercih edebiliyor. Bu kaplumbağalar su içerisinde değil de karada beslendikleri için çok fazla tercih edilmiyor.

Kaplumbağa fiyatları 2022 yılında genel olarak 100 TL civarındadır. Çok fazla tercih edilmedikleri için geniş bir fiyat aralığı veremiyoruz.

Su Kaplumbağası Özellikleri Nelerdir?

Su kaplumbağalarının ve normal kaplumbağaların fiyatları hakkında bilgi vermişken bu canlıların özellikleri hakkında bilgi vermemek doğru olmazdı. Özellikle satın alırken hiçbir bilgiye sahip olmayan kişilerin bu özelliklere dikkat etmesini öneriyoruz.

Su kaplumbağalarının genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hem etçil hem otçul canlılardır
  • Zamanlarının büyük bir bölümünü suda geçirir
  • Kış uykusuna yatar
  • Uzun ömürlüdür
  • Bakımları çok zor değildir
  • Üremeleri çok zordur
  • Diğer türlere karşı saldırgan olabilir
  • Kemirgen fiyatları göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun canlılardandır

Bu özelliklere bir tablo ile göz atmak isterseniz aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz.

Yaşam Süresi Beslenme Biçimi Bakım Zorluğu Üreme Sıklığı
····· Karışık ···· ···
Kendi Türleriyle Geçim Diğer Hayvan Türleriyle Geçim Zekâ seviyesi Saldırganlık
··· · ·· ····

Satılık Su Kaplumbağası İlanları Sahibinden

Su kaplumbağası ilanlarına birçok platformdan ulaşabilirsiniz. Özellikle sahibinden gibi evcil hayvan ilanlarının sık olduğu ilan platformlarında su kaplumbağası ilanları ile karşılaşabilirsiniz.

Eğer su kaplumbağası satın almak istiyorsanız bu platformlardaki ilanlardan yardım alabilirsiniz. Tabi bu aşamada su kaplumbağası satın alırken satıcı ile aynı şehirde olmaya dikkat edin.

Su Kaplumbağası Sahiplenme İlanları

Su kaplumbağası fazla olan kişiler elindeki su kaplumbağalarını satmak yerine sahiplendirebiliyor. Eğer para vererek su kaplumbağası almak istemiyorsanız bu sahiplendirme ilanlarından su kaplumbağası satın alabilirsiniz.

Su kaplumbağası fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildedir. Daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaplumbağaları pet shop gibi yerlerde bulabilirsiniz.

Kaplumbağaların herhangi bir zararı yoktur.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]