İçeriğe geç

Satılık En Pahalı Güvercin Fiyatları Sahibinden

Beyaz Guvercin ve Fiyatlari

Güvercin Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

En Pahalı Güvercin Fiyatları 2024

Güvercin Türkiye’de ve tüm dünyada bulanan, bir çok farklı türe sahip, en çok beyaz ve kırmızımsı renk olarak bulunan bir kuş türüdür. Bu kuş türünün kafa kısmında çıkıntı olanları ve olmayan cinsleri bulunur. Güvercin Fiyatları bu kuşların cinsine ve ilgi görmesine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak orta boy kuşlar sınıfına sahip olan güvercinler güzel görünümleri ile ön plana çıkarlar. Evcilleştirilebilen bu kuşlar atmış oldukları ters taklalar ile insanların oldukça ilgisini çekmektedir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Güvercin Çeşitleri ve Fiyatları 2024

Güvercin Fiyatları güvercinlerin çeşitlerine ve cinslerine göre belirlenmektedir. Güvercinler genel olarak beyaz ve kırmızı renk tonlarında olsa da, siyah, mavi ve sarı renkli olanları da vardır. Dişi güvercinlerin iki yumurta üzerine kuluçkaya yattığı bilinmektedir. Ancak bazen üç yumurta üzerine de yattıkları olmuştur. Bir güvercin yumurtası ortalama 15 gram civarında olur. Bu yumurtadan çıkan yavrular ise yaklaşık olarak 10 ile 11 gram arasında olmaktadır. Yavrular ilk bir haftada yaklaşık olarak on kat gelişirler. İkinci haftada ise ilk haftada ulaştıkları değerin iki katına kadar ulaşacaklardır. Yavrular birinci ayı bitirmeden 25. günden itibaren yem yemeye başlayabilir.

Beyaz Güvercin ve Fiyatları 2024

Beyaz güvercinler en fazla bulunan renk türleridir. En Pahalı Güvercin Fiyatları genel olarak az bulunan nadir türler için olmaktadır.  Beyaz güvercin fiyatları 2024 yılında ortalama olarak 500 ile 1000 fiyat aralığında satılmaktadır. Bu renklerin taklacı türleri ise daha pahalı ve kıymetlidir.

Kanarya Güvercin ve Fiyatları 2024

Sarı renkleri ile bilinen bu türde hiç beyaz tüy olmaması en çok dikkat edilen husustur. Bu güvercin tipi kanaryaya benzetildiği için bu ismi almıştır. Kanarya güvercin fiyatları 2024 yılında ortalama olarak 500 ile 1000 fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Gaga kısmı beyaz olan bu kuşlarda kıymet verilen güvercin grupları arasındadır.

En Pahalı Taklacı Güvercin Fiyatları 2024

Ülkemizde bulunan taklacı güvercinler genel olarak yetiştiği ilin ismi ile anılan kuşlardır. Bu kuşların özelliği uçtuğu esnada havada takla atmasıdır. Genel olarak geriye doğru atılan takla bu kuşa bir hava katmaktadır. Güzel bir seyretme keyfi yarattığı için güvercin meraklıları tarafından taklacı güvercinler tercih edilmektedir. En Pahalı Güvercin Fiyatları taklacı güvercinlere aittir. Bu güvercinlerin ortalama fiyatları 500 ile 1000 arasında değişmektedir.

Dünyanın En Pahalı Güvercini Fiyatları 2024

Dünyanın En Pahalı Güvercin Fiyatı bilindiği üzere Belçika Armando cinsi güvercindir. Bu güvencinin fiyatı milyon dolarlara ulaşmıştır. Dünyada güvercin piyasasında fiyatlar oldukça yüksek olabilmektir. Dünyada en pahalı güvercinler 2024 yılında genel olarak 500 fiyatı ile 1000 fiyat aralığında satılmaktadır. Bu yüksek fiyatlara rağmen alıcıları mevcuttur.

Dünyanın En Pahalı Taklacı Güvercin Fiyatları 2024

Dünyanın en pahalı taklacı güvencinler Belçika’da bulunmaktadır. Bu güvercinlerden bir çoğu milyon dolarlık fiyatlara alıcı bulabilmektedir. Bu konuda önde gelen ülke Belçika’dır. Belçika yüksek fiyatlı, görsel güzelliği ve havada takla atış hızı ve şekli ön plana çıkan güvercinler yetiştirmede öncüdür. Bu havada ters takla atan dünyaca ünlü güvercinlerin fiyatları da parmak ısırtmaktadır. Bu güvercinler ortalama olarak 500 fiyatlar ile 1000 fiyat arasında satılmakta ve alıcı bulabilmektedir.

Pahalı Güvercinler Nelerdir?

En Pahalı Güvencin Fiyatları Türkiye’de ve dünyada taklacı güvercinlere aittir. Bu güvercinlerin ayaklarında paçalar bulunur ve ayrı bir görsel havaları vardır. Türkiye’de bulunan bu güvercin çeşitleri;

 • Mardin Taklacı Güvercini,
 • Urfa Taklacı Güvercini,
 • Banaz Güvercini,
 • Kelebek Taklacı Güvercini,
 • Posta Güvercini,
 • Ankara Taklacı Güvercini gibi çeşitlerdir.

Dünyada bulunan güvercin çeşitlerinin bazıları ise;

 • İngiliz Posta Güvercini,
 • Belçika Taklacı Güvercini,
 • Eski Alman Mısırlısı Güvercini,
 • Fransız Mondaine Güvercini,
 • Dragon Güvercini,
 • Avusturya Performing Tubler Güvercini,
 • Balon Güvercini gibi güvercin çeşitleri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir