Satılık Gri Jako Papağan Fiyatları Sahibinden

Gri Papağan Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Gri Papağan Fiyatları 2024

Gri Papağan fiyatları 4000 TL ile 10000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar aralıkları güncel ekonomi durumuna, zamlara ve mağazalara göre değişiklik göstermektedir. Gri papağanlar doğal ortamlarında bulunurlar ve sürüler halinde yaşarlar. Aynı zamanda çok zeki kuşlardır. Zekaları sayesinde söylenen kelimeleri hemen kaparlar ve akıllarında tutabilir. Bu sayede taklit yoluyla konuşmayı öğrenebilmektedirler. İlgi görmekten de oldukça hoşlanmaktadırlar.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Afrika Gri Jako Papağanı Fiyatı 2024

Afrika gri jako papağanı fiyatı 4500 TL ile 15000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu papağanlar iri kuşlardır ve ağırlıkları ortalama 500 gram kadar olabilmektedir. Çok zeki kuşlar olarak bilinmektedir. Ortalama bin kelime öğrenebilir ve konuşmaları diğer kuşlara göre daha fazla olmaktadır. Taklit yetenekleri mükemmeldir. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Bu yüzden de yoğun ilgi ve sevgi beklemektedirler.

Gri Yavru Jako Papağan Fiyatları 2024

Gri yavru jako papağan fiyatları 20000 TL ve 40000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatların ekonomik durumun güncel haline göre değişiklik göstermektedir. Jako papağanları, yıkanmayı çok sevmektedirler. Yaz aylarında ise her zaman su ile oynayıp banyo yapmaktadırlar. Afrika sıcak kökenli olduğu ve papağanlar da bu kökenden oldukları için soğuğa çok fazla dayanıklı değildiler. Bu nedenle de soğuk aylarda banyo sonrasında üşümemelerine ve üşütmemelerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Papağanların kafeslerinin bulunduğu ortamın da kesinlikle sıcak olması gerekmektedir. Kafes büyüklüğü Jako papağanlar için çok önemli olmaktadır. Çünkü özgür olmayı sevmektedirler.

Gri Papağan Özellikleri

Gri papağan özellikleri ise şu şekilde olmaktadır: Renkleri genellikle gri olmaktadır fakat bazılarının kuyruklarında renkli tüyler olan türleri de bulunmaktadır. Afrika anavatanlarıdır. Hem büyüktürler hem de iridirler. Ağırlıkları 650 grama kadar çıkabilmektedir. Sosyalleşebilmek için genellikle sürü halinde bulunmaktadırlar. Bu durum sosyalleşmeyi onlar için kolaylaştırmaktadır. Yalnız kalmak gri papağanları strese sokmaktadır ve çok uzun süre yalnız kalmak hastalığa yakalanmalarına sebep olabilmektedir. Sahiplerinden ya da diğer kişilerden güven almak onlar için önemlidir.

Düzenli bakım ve sağlıklı beslenme ile ömürleri 60 ya da 70 yıla kadar çıkabilmektedir. Jako gri papağanları, onları besleyen ve onlar ile zaman geçiren insanlara karşı sıcakkanlı davranmaktadır. Sahipleri ile fazlasıyla zaman geçirmek istemektedirler. Bu nedenle bu gri papağanlarla mutlaka bol bol zaman ayırmalı ve onlarla her zaman konuşmalısınız. Kelimeleri çok hızlı öğrendikleri için onlar da sizinle her zaman konuşmak isteyecek ve sesli ortamlarda, çok konuşulan yerlerde bulunmaktan hoşlanmaktadırlar.

Gri Papağan Sahiplenme Ücretsiz

Grip papağan sahiplenme ücretsiz için bulunduğunuz bölgedeki ya da yerdeki barınaklara bakabilirsiniz. Ayrıca gri papağan sahiplenme ilanlarına da bakabilirsiniz. Bu şekilde gri papağan arayanlar zamanlarını kaybetmeden tercihini yapabilmektedir. Ayrıca ücretsiz sahiplenerek hem bakımına hem de sağlığına bütçe ayırmanız daha olası olacaktır. Sahipleneceğiniz gri papağanlar hakkında bilgi sahibi olmanız önemli olmaktadır. Gri papağanların bütün özelliklerin bahsedildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 3.5]