Satılık Sevda Papağanı Fiyatları Sahibinden

Sevda Papağanı Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Sevda Papağanı Fiyatları 2024

Sevda papağanları neşeli, dost canlısı, meraklı ve eğlenceli özelliklere sahip kuş türlerindendir. Güzel ve canlı renklerde tüylere sahiplerdir. Sevda papağanlarının isimleri eşlerine olan bağlılıklarından gelmektedir. Bu yüzden de sevda papağanı sahiplenirken eşiyle birlikte sahiplenilmesi önerilir. Sevda papağanları sosyal bir yapıya sahiplerdir ve sahipleriyle iletişim kurmayı severler. Bu tür özelliklerinden dolayı sevda papağanı sahiplenmek isteyenler bir hayli fazladır ve en çok merak ettikleri konular arasında bu papağanların fiyatları gelir. Gelin bu konuya açıklık getirelim.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Sevda Papağanı Fiyatları Pet Shop

Sevda papağanı Pet Shop fiyatları 2024 yılında yaklaşık 300 TL aralığındadır. Bu fiyatlar şehirden şehre, semtten semte farklılık gösterebilir ancak bu fiyat aralığı her yerde yaklaşık olarak benzerlik gösterir.

Sevda Papağanı Ömrü Ne Kadar?

Sevda papağanı alacak olanların en çok cevabını aradığı sorulardan biri de bu sorudur. Sevda papağanlarının ömürleri sizin onlara nasıl baktığınıza, yaşam ortamlarına ve beslenmeleri gibi dış etkenlere göre değişiklik gösterebilse de yaklaşık 10 yıl civarındadır.

Sevda Papağanı Konuşur Mu?

Papağanların en çok bilinen özellikleri konuşma ve taklit özellikleridir ancak sevda papağanları diğer papağan türlerine oranla konuşma ve taklit konusunda pek başarılı değillerdir. Uzun ve kaliteli bir eğitimden sonra bir kaç kelime öğrenebilirler ancak bu süreçte sabırlı olmalısınız çünkü bu çok kolay olmayacaktır.

Sevda Papağanı Neden Isırır?

Sevda papağanları ısırmayı ve kemirmeyi bir nevi kendilerine oyun edinebilirler ve ısırmalarının altındaki neden büyük olasılıkla budur ancak ısırmalarının bir diğer nedeni de kafesini ya da bir eşyasını sahiplenmeleri ve alan korumaları olabilir.

Sevda Papağanı Nasıl Mutlu Olur?

Daha önce sevda papağanlarının ne kadar sosyal canlılar olduğundan bahsetmiştik. Onları mutlu eden şeyler de çoğunlukla sosyal aktivitelerdir. Gerek sahipleri, gerekse eşleri ile oynadıkları oyunlar onları oldukça mutlu eder.

Sevda Papağanı Ne Yemeli?

Doğal yaşam alanlarında sevda papağanları çeşitli tohumlar, meyveler ve yeşilliklerle beslenirler. Bu yüzden bakıldıkları ev ortamında da aynı çeşitlilik sunulmalıdır. Sevda papağanları için özel olan tohum ve yemler tercih edilebilir. Buna ek olarak mevsiminde taze meyve ve yeşillik verebilirsiniz. Verdiğiniz ürünlerden şüphe duymanız halinde ise veteriner hekiminize başvurmanızda fayda olacaktır.

Sevda Papağanı Çok Öter Mi?

Sevda papağanları oldukça öten canlılardır. Dahası ses seviyeleri de oldukça yüksektir. Sabahları yüksek tondaki ötüşleriyle sizi uyandırabilirler. Eğer yüksek seslere tahammül seviyeniz az ise sevda papağanı beslemek sizin için doğru bir tercih olmayacaktır.

Sevda Papağanı Nasıl Uyur?

Sevda papağanları tek ayaklarını kaldırıp  göğüslerinin içine gömerler ve tüylerini kabartıp boyunlarını 180 derece döndürüp kanatlarının içlerine sokarak uyurlar. Yaklaşık 8-10 saat uyurlar. Uyku, papağanların bağışıklık ve ruh sağlığı açısından büyük öneme sahiptir.

Sevda Papağanı Üzüm Yer Mi?

Üzüm, sevda papağanlarının severek tükettiği besinler arasındadır. Bunun yanı sıra çilek, portakal, mandalina, incir, armut, elma, şeftali ve kiraz ile de beslenebilirler.