İçeriğe geç

Satılık Pakistan Papağanı Fiyatları Sahibinden

Satilik Pakistan Papagani Fiyatlari Sahibinden

Pakistan Papağanı Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Pakistan Papağanı Fiyatları 2024

Popüler papağan türlerinden biri olan Pakistan Papağanı’nın 2024 yılında ortalama fiyatı 1000 lira ile 3000 lira arasındadır. Papağanların yaşı, sağlığı, yetenekleri ve cinsiyetlerine göre fiyatları değişmektedir.
Pakistan papağanı ülkemizde popüler olan bir papağan türüdür. Dost canlısı ve oyun oynamayı çok seven bir papağan türüdür. Amazon Papağanı, yeşil papağan veya Küçük İskender Papağanı olarak da isimlendirilirler. Pakistan papağanlarının 27 tane farklı türü bulunur.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Pakistan Papağanı Nerede Bulunur?

Pakistan Papağanlarının ana vatanı Güney Amerika’dır. Fakat Meksika ve Karayip adalarında da yoğun olarak görülmektedirler. Fakat göçler ile neredeyse tüm ülkelerde yetiştirilmektedir. Ülkemizde de yetiştirilmektedir.

Pakistan Papağanı Özellikleri

Pakistan Papağanlarının belirgin özelliklerinden biri olan gagaları kırmızı renkte ve kocamandır. Tüyleri genelde yeşil renkte olsa da mavi ve sarı renkleride vardır. Tüyleri parlak ve göz alıcıdır. Türlerine göre tüylerinin rengi canlı veya soluk renkli olabilmektedir. Kırmızı gagalı ve yeşil parlak tüylere sahip olması onu bir çok papağan türünden ayırt edilmesine yardımcı olur.

Pakistan papağanlarının konuşma yetenekleri azdır, fakat kafalarında bulunan tüylerin kırmızı veya sarı tüylü olanlarının konuştuğu görülür. Yaşam ömürleri oldukça uzundur, yaklaşık olarak 20 yıl ila 30 yıl yaşarlar. İyi bir bakım, kaliteli bir beslenme programı ve hijyenik kafes ortamı ile değişiklik gösterir.

Pakistan papağanlarının boyları yaklaşık 40 cm ile 45 cm arasındadır. Ağırlıkları ortalama 300 gr ila 400 gr arasında değişmektedir. Kuyrukları vücutlarına oranlandığında oldukça uzundur.

Bu papağanlarda cinsiyet ayrımı çok kolaydır. 18 aylığı doldurmuş olan pakistan papağanlarının erkeklerinde boyun bölgesinde siyah kolye benzeri halka şeklinde bir çizgi oluşmaktadır. Dişilerinde bir değişiklik oluşmaz. Ayrıca cinsiyet tayini ötüşmelerini dinleyerekte yapılabilmektedir. Erkek pakistan papağanlarının daha melodik bir ötüşleri bulunmakta, dişi pakistan papağanlarının ötüşleri sıradan bir sestedir.

Pakistan Papağanı Mizacı

Pakistan papağanları son derece ilgiye düşkün bir papağan türüdür. Sahiplerinden sürekli ilgi beklerler. İlgi onlardan gittiklerinde bağırabilirler. Sevecen ve arkadaş canlısıdırlar. Sosyal canlılardan olduklarından bulunduğu ortamda tek kalmayı sevmezler.

Zeka seviyeleri yüksektir. Yavru iken başlanılan eğitimleri zorlanmadan öğrenirler. Konuşmaya meyilli olanların konuşma eğitimine önem verilmelidir. Konuşma yetenekleri olmasa da sahipleri ile iletişim kurarken çıkardıkları seslerin volümü oldukça yüksektir.  Gürültücü olabilmektedirler. Ev içine saldığınızda son derece hızlı uçarlar. Uçarken ötme eğiliminde oldukları için çığlık atarak dolaşabilirler.

Çok canlı ve eğlencelidirler. Enerjileri yüksek ve yerinde duramayan sürekli ilgi ve oyun oynamak isteyen yapıları aniden karamsar veya hareketsiz kalabilmektedir. Bu durum geçici olur. Zaman zaman agresif ve inatçı tavıra bürünebilirler.

Pakistan Papağanı Isırır Mı?

Normal zamanda sevecen ve oyuncu olan pakistan papağanları kendilerini tehlikede hissettiklerinde, kendilerini korumak için ısırabilirler. Saldırgan bir papağan türü değildir. Hiç bir sebep yok iken sahiplerini veya diğer insanları ısırmazlar.

Pakistan Papağanı Neden Çok Bağırır?

Pakistan Papağanları sahibiyle iletişim kurmak için konuştuklarında genelde yüksek volümde konuşurlar. Fakat aniden papağan aniden bağırıyor ise kendisini tehlikeli bir ortamda hissetmiş ve sahibine haber vermek istiyordur. Bazı canı sıkılan ve onunla ilgilenilmesini isteyen pakistan papağanları da bağırabilirler.

Pakistan Papağanı Evde Bakılır Mı?

Pakistan Papağanlarının boyutlarının küçük olması ve aile fertlerine olan bağlılığından dolayı ev ortamında ona uygun bir kafeste bakılabilir. Aile üyelerine kolay ve çabuk alışmaktadırlar. Sahiplerine son derece sadıktırlar.

Doğada yaşar iken ağaç kovuklarına yuvalarını kurarlar. Doğal yaşamdaki koşullarının evde sağlanması ile ev ortamına kolayca adapte olurlar. Doğal ışık alan bir alana konulan büyük rahatça uçabileceği bir kafes tercih edilmelidir. Kafesleri papağanın sağlığını büyük ölçüde etkilediğinden düzenli olarak temizlenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir