Satılık Lori Papağan Fiyatları Sahibinden

Lori Papağan Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Geveze Lori Papağan Fiyatları 2024

Geveze lori papağan fiyatları 2024 yılında ortalama 7000 TL ve 30000 TL arasında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar renklerine ve cinsiyetlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Gökkuşağı papağanı olarak da bilinir. Oldukça hareketli bir yapıları vardır. Daha çok Avustralya’nın kıyı bölgelerinde görülürler.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Kardinal Lori Papağanı Fiyatları 2024

Kardinal lori papağanı fiyatları 2024 yılında ortalama 7000 TL ve 30000 TL arasında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar renklerine ve cinsiyetlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kardinal lori papağanlarını en çok Hindistan cevizinin üretim alanlarında görmek mümkündür. Bu türlere genel olarak her türlü ormanlık alanlarda, parklarda, tarım ve meyve ekim alanlarında ve bahçelerde rastlanır. Çok hızlı uçarlar ve çok hızlı manevra yaparlar. Ötüş tonları çok yüksektir. Özellikle sinirli ve gergin oldukları durumlarda ötüş sesleri insan kulağını sağır edebilecek seviyededir. Çok kavgacı kuş türleridir ve kendi aralarında bile kavga edebilirler. Ancak aynı zamanda çok da oyuncu kuşlardır. Boy olarak yaklaşık 30 cm civarındadırlar. Gövdesi genel olarak kırmızı renkte ve çok dikkat çekicidir. Ömürleri 15-20 sene civarındadır.

Lori Papağan Konuşur Mu?

Lori papağanları konuşma becerisine sahiptirler. Çok güzel ve net bir şekilde konuşurlar. Konuşmayı çok rahat bir şekilde öğrenirler ve eğitimi kolay olan kuş türleridir. Çok iyi konuştukları için de ses tonları çok fazla yüksektir.

Lori Papağan Ne Kadar Yaşar?

Lori papağanların ömürleri yaklaşık 25-30 sene civarındadır. Tabi uzun yaşamaları sağlık koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Uzun ömürleri olmaları için bakımların ve temizliklerinin düzenli ve özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Gerektiği takdirde banyo da yaptırılabilir. Hastalanmaya karşı olarak vitaminleri de eksik edilmemelidir. Bu şartlar yerine getirildiğinde uzun ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirler.

Lori Papağan Özellikleri

Doğal ortamları yağmur ormanlarıdır. Bir gün 40 km kadar uçabilmektedirler. Yaşam süreleri ortalama 30 yıldır. Boy olarak yetişkin lori papağanları 30 cm’dir. Tam bir oyuncu kuşlardır ve ilgi çekmekten çok hoşlanırlar. Oldukça neşeli bir yapıya sahiptirler. Daha çok kendi türleri ile anlaşabilirler ve yaşayabilirler. Konuşmayı çok rahat bir şekilde öğrenme becerisine sahiptirler ve mükemmel derecede konuşurlar. Çok zekilerdir ve zekâları sayesinde kafeslerinden kaçabilmektedirler. Bu yüzden kesinlikle kafeslerini kitli tutmak gerekmektedir. Kafeslerini ve alanlarını aşırı derecede korurlar.

Geniş alanlarda yaşamak isterler ve özgür ruha sahiptirler. Sürekli öten kuş türleridir. Beslenmelerini su bazlı olarak gerçekleştirirler. Bu yüzden de dışkılarını temizlemek oldukça zordur. Çok meraklı bir kuş türüdür. Olumsuz şartlarda strese ve depresyona girerek kendi tüylerini yolabilirler. Sağlıkları ve enfeksiyona karşı önlemleri açısında kafes temizlikleri düzenli olarak yapılmalıdır. Bu papağanlar en renkli papağan türleridir. Dillerinin uçları fırça gibidir. Bundan dolayı da çiçeklerin polenlerini rahatlıkla toplayabilirler. Daha çok nektarla beslenirler ve bu yüzden oldukça enerjiktirler. Sahipleriyle oyun oynamak için can atarlar.

8 ayı doldurdukları süreçte üremeye hazır hale gelebilirler. Bu kuş türlerinde erkek ve dişi ayrımını göz ile yapmak pek de mümkün değildir. Bundan dolayı da DNA testi ile öğrenilebilmektedir.Lori papağanlarının bulundukları evde başka bir kuş türleri olmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü diğer kuş türleri ile pek de iyi anlaştıkları söylenemez ve sinirlendiklerinde o kuşlara da zarar verme kapasitesine sahiptirler. Bu kuş türleri çok az dinlenirler ve genel olarak hareket halindedirler. Bu kuşları çok uzun yalnız bırakmak onlar için tehlike arz edebilir. Çünkü kendilerine zarar vermek isteyebilirler. Çok yaramaz olduklarından dolayı çevrelerine zarar verebilecek bir yapıları vardır. Bu yüzden kafesten çıktıklarında gözlem altında tutulmalıdırlar.

Tıkla Oyla
[Total: 4 Average: 4.3]