Satılık Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları Sahibinden

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024

Japones muhabbet kuşu fiyatları 300 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Papağan ailesinden gelen muhabbet kuşları, evcil bir kuş türüdür. Dost canlısı muhabbet kuşları, evleri şenlendiren ve ülkemizde evlerde beslenen sempatik hayvanlardır.

Özel olarak üretilen japones muhabbet kuşları, çeşitli renk ve büyüklüklerde bulunabilir. Diğer muhabbet kuşlarından farklı özelliklere sahip oldukları için bu durum fiyatlarına da yansımaktadır. Fiyatları rengine, cinsine ve boyutlarına göre değişmektedir. Yavru fiyatları biraz daha uygundur. Nedeni ise japoneslerin sahip olduğu harika görüntüye erişmeleri için bakıma ihtiyaçları duymalarıdır. Bu nedenle yavru japones muhabbet kuşları yerine büyük olanlar daha çok tercih edilir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Sahibinden Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024

Muhabbet kuşlarının genel özelliklerine bakıldığında boyları ortalama 18 ile 19 cm arasında değişmektedir. Hassas hayvanlar oldukları için, bakımlarına dikkat etmek, özen ve ilgi göstermek gerekir. Bu hayvanlar ortalama 8 ile 15 yıl arasında yaşam sürmektedirler. Muhabbet kuşlarının fiyatları, yavru veya yetişkin oluşları ve cinslerine göre değişkenlik gösterir. Cinsine bakılmaksızın incelendiğinde, en ucuz muhabbet kuşu 75 liradan başlar ve en yüksek fiyat ise 1.500 TL olarak bilinmektedir. Japones muhabbet kuşu fiyatları ise en ucuz 300 TL ve en yüksek 1000 TL olarak belirlenmiştir. Yavru japones muhabbet kuşları daha uygun fiyatlara satın alınabilir.

Çift Kanat Japones Fiyatları 2024

Çift kanatlı japones muhabbet kuşları, görsel olarak ilgi çeken etkileyici kuşlardır. Fiyat olarak yaş ve renklerinden dolayı fiyatları değişir ve bu cins kuşların fiyatları 1000 TL’yi bulmaktadır.

Japones Muhabbet Kuşu Üretimi ve Bakımı

Japones muhabbet kuşları, genetik ve dış görünüşleri olarak harika bir yapıya sahip olan ve ilk olarak Japonya’da üretilen kuşlardır. Görsel güzelliklerinden dolayı japones muhabbet kuşu fiyatları diğer muhabbbet kuşlarından biraz farklıdır. Zaman içerisinde yaygınlaşarak tüm ülkelerde üretimi yapılmaktadır. Ülkemizde de yeni yeni üretilen japones muhabbet kuşları, kısa sürede en gözde türler arasında yerini aldı. Japones muhabbet kuşları görünüm olarak tüylerindeki renklerden dolayı daha çok dikkat çekerler. Çehresi ile göze hitap eden ve büyük ilgi gören bu kuşlar, mekanlara ayrı bir ahenk ve hava katar. Dekoratif ürün olarak tercih edilebilecek güzelliğe sahiptirler.

Japones Muhabbet Kuşu Kaç Yıl Yaşar?

Muhabbet kuşları evlerde bir ses ve soluk olan canlılardır. Yalnızlığın paylaşıldığı dost hayvanlardır. Muhabbet kuşları iyi bakıldığında ömürleri uzun olurlar. Bir muhabbet kuşu ortalama 8 ile 15 yıl arasında yaşam sürer.

Japones Muhabbet Kuşu Nasıl Olmalı?

Japones muhabbet kuşu fiyatları bize bu kuşun özel bir kuş olduğunu gösterir. Diğer muhabbet kuşlarından farklı bir yapı sahip olan japones muhabbet kuşları, düzgün kanat yapısı ve hoş sesleri ile büyük ilgi görmektedir. Konuşması için çaba verildiğinde konuşabilir türlerdir. Bu türün başının üzerinde taç şeklinde bir yapı yer alır. Bir dişi ve bir erkek japones muhabbet kuşlarına elverişli ortam sağlandığında çiftleşip çoğalabilirler. Görsel olarak göze hitap eden bu kuşları izlemek oldukça zevklidir. Flower ve rengarenk bir yapıya sahip oldukları için ev ortamlarına farklı bir ahenk kazandırırlar. Konuldukları mekana enerji, ışıltı ve dekor kazandırmak için japones muhabbet kuşları iyi bir fikirdir.

Japones Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Japones muhabbet kuşları hoş sesleri, renk ve görselleri ile oldukça talep gören kuşlardandır. Bu kuş türü diğer muhabbet kuşları gibi konuşur. Gerekli ilgi gösterildiğinde zamanla konuştuğunu göreceksiniz. Hoş bir sese sahip olan japones muhabbet kuşları, bulundukları ortama pozitif ve canlı bir enerji verirler. Bu nedenle japones muhabbet kuşu fiyatları diğerlerine nazaran biraz fazla gelebilir.

Tıkla Oyla
[Total: 4 Average: 3.5]