Satılık Konuşan Papağan Fiyatları Sahibinden

Konuşan Papağan Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Konuşan Papağan Fiyatları Sahibinden

Konuşan Papağan Fiyatları 2024 yılında ortama olarak 5000 fiyatları ile 15000 fiyatı arasında değişmektedir. Papağanlar renkli tüyleri, konuşabilme özellikleri ile geçmişten günümüze insanların her daim ilgisini çekmiştir. Üstün taklit yetenekleri olan bu hayvanlar bulundukları ortamlardaki sesleri iyi taklit etme konusunda ustadırlar. Sürekli olarak kendilerine telkin edilen cümleleri kurabilme yetenekleri olduğu gibi, kendiliğinden de bazı kelimeleri çıkarabilmektedir.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Konuşan Sultan Papağanı Fiyatları Sahibinden

Sahibinden konuşan sultan papağan fiyatları 2024 yılında değişkenlik göstermekle birlikte arz ve talep eksenli değişmektedir. Ortalama 20 yıl hayat yaşayan sultan papağanı bilim dünyasındaki ismi ile nymphicus hollandicus, sarı ve gri renkli, insana yakın ve zeki olarak bilinen türlerdendir. Bu türler insanlar tarafından en sık tercih edilen türlerdir. Bunun yanı sıra oldukça fazla bulunan bu tür ülkemizde konuşan papağan fiyatları açısından en uygun olanıdır. Diğer papağan türlerine göre daha uygun fiyatının olması tercih edilmesini daha kolay kılmaktadır.

Konuşan Papağan Türleri Nelerdir?

Konuşan papağan türleri dünya üzerinde 332 ayrı tür olarak tespit edilmiştir. Oldukça fazla cins ve türe sahip bu hayvan evcil hayvanlar arasında yerini almıştır. Konuşan papağan türlerinin bazılarını incelersek bunlar;

 • En başta Avustralya anavatanı kabul edilen sultan papağanlarıdır. Bu papağan ortalama 20 yıl yaşamaktadır. Ancak 35 yıla kadar ömrünün uzadığı da belirtilmiştir. Konuşma özelliği olan bu kuş türü, ıslık çalması ile ilgi çekmektedir.
 • Cennet papağanının anavatanı Afrika’nın ortalarıdır. Aşk ile anılan bu papağan türü, rengarenk tüylere ve kıvrımlı gaga yapısına sahiptir. Aşk kuşu diye anılmaları tek eşli olarak yaşamalarıdır. Eşine bağlı olan bu kuş eşinden başka kuşa ilgi duymaz. En fazla 25 yıl kadar yaşamayabilmektedirler. Bu kuşlar sahiplerinin gönüllerini fetih edecek bir muhabbet kurarlar. Çok hareketli, enerjik bir yapıları vardır. Çift halinde sahiplenmeleri en uygun olanıdır. Konuşan papağan fiyatları bu türde iki katı olacaktır.
 • Amazon Papağanı en iri türlerden biri olup, 45 cm. uzunluğuna erişebilmektedir. Kafesinde çeşitli oyuncaklar olmasına bayılır. Oldukça zeki bir türdür. Konuşmayı kolay taklit etme yeteneği mevcuttur.
 • Ara papağanı sümbül papağanı olarak da bilinir. 30 yıla kadar yaşama tutunabilen bu papağanlar nesli tehlikede olan hayvanlardır. Tükenme ile karşı karşıya kalan bu tür nadir bulunur. Güney Amerika kökenlidir.
 • Lori papağanı gevezelikleri ile ün yapmıştır. Sahibinden ilgi görmeyi çok seven bir yapısı vardır. Ancak bakımları diğer türleri ile kıyaslandığında daha kolaydır.
 • Kakadu papağanı papağan türleri içinde en uzun süre yaşayabilen türdür. 50 yıl ve daha fazla bir süre yaşam süresi vardır. Eğitilmesi biraz zordur. Nazik davranılması gereken bir türdür.

En Çok Konuşan Papağan Hangisi?

En çok konuşan papağan olarak geveze lori bilinir. Bu papağan türü fazla konuşmasından dolayı geveze lakabı ile anılmaktadır. Lori papağanın 2024 yılı ortalama fiyatları 5000 fiyatları ile 15000 fiyatı arasında değişmektedir. Sahibi ile iletişiminde hem daha fazla kelime öğrenme kapasitesi vardır. Hem de kelime haznesi diğer papağanlara nazaran daha fazladır. Geveze lori çok uzun cümleler kurabilme yeteneği olan bir türdür. Uzun bir türkü yada şarkıyı tamamen söylemek gibi insanı şaşırtan özellikleri vardır. Neşeli türlerdir.

Konuşan Papağan Özellikleri

Konuşan papağanların özelliklerine genel olarak bir bakacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bu papağanlar genel olarak oldukça güzel ve parlak renklere sahiptir.
 • Kolay kelime öğrenebilen zeki bir yaratılışları vardır.
 • Genel olarak yaşam süreleri çok kısa değildir.
 • Kafes içinde bir takım oyuncaklar ile oynamayı severler.
 • İnsanlar tarafından ilgi gösterilmesi bu hayvanların hoşuna gider.
 • Duyguları anlayabilen bir yapıları vardır. Bu nedenle kızdığınızda bu hayvanlardaki istek ve verim düşer.