Evcil Maymun Fiyatları

Maymun fiyatları 2022 hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu

Pet Shop Satılık Evcil Maymun Fiyatları 2022

Gerçekten maymun mu beslemek istiyorsunuz? Bütün bu zorluklara ve dağınıklığa dayanabilecek misiniz? Tamam tamam içinizi karartmadan maymun fiyatı ve özellikleri hakkında bilgi verelim 😊

Birine maymun beslemek istiyorum ya da maymun almak istiyorum şeklinde bir cümle kursanız muhtemelen size ters ters bakacaktır. Çünkü birçok kişi bu canlıların ev ortamında beslendiğini bilmiyor. Oysa ki evcil maymunlar çok sayıda kişi tarafından beslenebiliyor.

evcil maymun fiyatları
evcil maymun fiyatları

Biraz marjinal biraz da zor bakılan bu canlıların çok az sayıdaki türü ev ortamında bir insan ile birlikte beslenebiliyor. Öyle ki yavru olarak alınan bu canlıların altları bezleniyor, tıpkı bir bebek gibi biberonla besleniyor.

Maymun fiyatları 2022 yılında ortalama 5 bin TL’dir. Bu rakam maymunun türüne göre yurt dışında 10 bin dolara kadar çıkabiliyor.

Yavru Maymun Fiyatları

Maymun beslemeyi tercih eden kişiler genellikle yavru maymun aldıkları için yavru maymun ne kadar şeklinde sorular ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Yavruların fiyatları bir miktar daha uygun.

yavru maymun fiyatları
yavru maymun fiyatları

Yavru maymun fiyatları 2022 için yaklaşık 2 bin 500 TL’den başlıyor. Tabi maymunun türüne ve özelliklerine göre bu rakam 100 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. (Yurtdışında)

Maymun Özellikleri Nelerdir?

Maymun almak istiyorsanız fiyatların yanı sıra özelliklerine de hâkim olmanız gerekiyor. Çünkü bu canlılar beslediğiniz diğer canlılara hiçbir şekilde benzemez 😊

Maymun özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Çok fazla besin tüketirler
  • Çok hareketlidirler
  • İnsan duygularından anlarlar
  • Zeki canlılardır
  • Etrafı dağıtmayı severler
  • Oyun oynamayı severler
Yaşam Süresi Beslenme Biçimi Bakım Zorluğu Üreme Sıklığı
···· Karışık ····· ·
Kendi Türleriyle Geçim Diğer Hayvan Türleriyle Geçim Zekâ seviyesi Saldırganlık
··· ·· ····· ····

Satılık Maymun İlanları Sahibinden

Türkiye’de çok sık beslenmedikleri için ilan sitelerinde çok karşılaşmıyoruz. Ancak yine de bazı ilan sitelerinde maymun sahipleri ellerindeki maymunları satılığa çıkarabiliyor.

Maymun satın almak için bazı ilan platformlarına göz atabilirsiniz. Bunun için internete maymun ilanları ya da maymun ne kadar şeklinde bir arama yapmanız yeterlidir.

pet shop satılık maymun fiyatları
pet shop satılık maymun fiyatları

Daha sonra karşınıza maymun satıcılarının ilanları çıkacaktır.

Maymun Sahiplenme İlanları

Bazı maymun sahipleri ne yazık ki hevesini aldıktan sonra ya da maymun bakımının zorluğu ile karşılaştıktan sonra sahibi oldukları maymunları hiçbir ücret istemeden sahiplendirebiliyor. Eğer siz de para vermeden maymun sahibi olmak isterseniz bu ilanlara ara ara göz atabilirsiniz.

Maymun fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildedir. Eğer bakamayacaksanız ya da küçük bir heves için maymun sahibi olmak istiyorsanız lütfen bu hayvanları almayın ve onların yaşamlarına müdahale etmeyin!!! Ayrıca merak ettiğiniz diğer hayvan fiyatları için hazırladığımız içeriklere kısaca göz gezdirebilirsiniz.

Fiyatlar yurt dışında değişiklik göstermektedir.

Maymun beslemek yasal değildir.

Bu tamamen size bağlıdır.

Tıkla Oyla
[Total: 15 Average: 3.9]