Satılık Yavru Av Köpeği Fiyatları Sahibinden

Yavru Av Köpeği Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Satılık Av Köpeği Fiyatları 2024

Avcılar için yerine getirdikleri görevler ile oldukça işlevsel bir yardımcı olan av köpekleri her avcı için vazgeçilmez bir unsur olduğu için avcılar tarafından satılık av köpeği fiyatları ilgili ile takip edilmektedir. Satılık av köpeği fiyatları 2024 yılında 7000 TL civarındadır. Koku alma özellikleri yüksek hayvanlar olan av köpekleri avcılara avın yerini gösterme veya avlanan avları bularak alıp getirme gibi işlevleri yerine getirmektedir. Av köpekleri birçok farklı türden köpeklerden seçilebilmektedir. Bunların en yaygın olanları, pointer, retriever, setter, spainel gibi köpek türleridir.

Av köpeği olmaya yatkın olan köpek türlerini evde beslemek çok sağlıklı olmamaktadır. Oldukça enerjisi yüksek köpek türleri oldukları için bu enerjilerini atabilmeleri için açık alanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle bu türde olan köpekler çoğunlukla av köpeği olarak değerlendirilmektedir. Hemen hemen tüm avcılar ava giderken yanlarına en az bir av köpeği almaktadır. Özellikle bazı avlara bir av köpeği bulundurmadan gitmek pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle iyi bir av köpeğine sahip olmayan avcıların satılık av köpeği fiyatları hakkında mutlaka bilgi edinmesi gerekmektedir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Satılık Yavru Av Köpeği Fiyatları 2024

Yavru olarak alınıp yetiştirilmeleri daha iyi olduğu ve yavru av köpeklerinin fiyatlarının biraz daha uygun olabildiği için satılık yavru av köpeği fiyatları da avcılar tarafından merak edilmektedir. Yavru bir av köpeği alırken köpeğin türünün av köpeği olmaya yatkın bir tür olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bazı köpek türleri koku alma ve iz sürme konusunda çok yetenekli olmadıkları için bu köpeklerin av köpeği olması mümkün olmamaktadır. Satın alınacak olan yavru köpeğin iyi bir koku alma ve iz sürme yeteneğine sahip olması gerekmektedir. Bu tarz bir köpek seçilmişse sonrasında yavru olarak sahiplenildiği için sahibi ile kuracağı güçlü bağ ve yetenekleri sayesinde iyi bir av köpeği olarak hizmet verebilecektir.

Kopay Av Köpeği Fiyatları 2024

Transilvanya tazısı olarak da bilinen kopay av köpeği fiyatları çeşitli etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Atletik bir yapıya sahip olması ile dikkat çeken kopay türü köpekler çok çevik olmaları ve geniş burun yapılarının da etkisiyle iyi bir koku alma yeteneğine sahip olmaları nedeniyle çok eski yıllardan beri av köpeği olarak değerlendirilmektedir. Orta boy bir köpek olarak sınıflandırılan kopay türü av köpeklerinin fiyatlandırılmasında en önemli etken köpeğin saf bir ırka sahip olup olmadığıdır. Kopay av köpeği alırken köpeğin herhangi bir başka türün melezi olmamasına orijinal kopay av köpeği olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Oldukça zeki bir köpek türü olan kopay türü itaat konusunda da oldukça yatkın bir durumdadır. Verilen komutları kısa sürede öğrenip yapmaya başlayan bu köpekler iyi bir av köpeği olarak değerlendirilmektedir.

Drahthaar Av Köpeği Fiyatları 2024

Özellikle kuş avlarında kullanılan drahthaar cinsi köpekler bu alanda oldukça başarılı oldukları için avcılar tarafından drahthaar av köpeği fiyatları merakla takip edilmektedir. Ülkemizde avcıların keklik, bıldırcın, ördek gibi kuşların avlarında sıklıkla tercih edilen bir köpek türü olan drahthaarlar uzun sık tüylere sahip olmaları nedeniyle soğuk iklimlerde zorlanmadan ava çıkabilmektedir. Bu özelliği sebebiyle de özellikle kış aylarında avlanan avcılar tarafından av köpeği olarak kullanılmaktadırlar. Bütün av köpeklerinde olduğu gibi çok iyi bir koku alma ve iz sürebilme becerisine sahip olan bu köpeklerin fiyatları köpeklerin yaşına ve boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Esasen bir Alman ırkı olan bu köpekler zamanla tüm dünyaya yayılarak av köpeği olarak kullanılır hale gelmişlerdir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]