Satılık Pekinez Fiyatları Sahibinden

Pekinez Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Pekinez Fiyatları 2024

Hemen her yerden talep edilen ve ilgi gören bu köpekler ortalama fiyatları 7000 ve 15000 TL arasında satışa sunulur. Bu fiyatlar yaş, cinsiyet, renk, sağlık vb. özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar bu özelliklerine göre belirlenir. Oldukça yüksek ücretli ve değerli bir köpektirler. Aynı zamanda eski çağlarda bu cins köpeklerin bazı insanlar tarafından çalındığı da bilinir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Pekinez Özellikleri

Pekinezler, fiziksel özellikleri olarak uzun tüylere ve kocaman gözlere sahiptirler. Bu görüntüleriyle oldukça dikkat çekerler. Genel olarak kahverengi ya da krem rengine sahiptirler. Ağırlık olarak 6-7 kilo arasında olurlar. Boy olarak ise 13-15 santimetre aralığındadırlar. Basık bir yüz yapısına sahiptir. Oldukça fazla tüyleri vardır. Saç yapıları insanların saç yapılarına benzemektedir. Bundan dolayı da oldukça dikkat çeken köpek türüdür. Yuvarlak ve koyu renkli göz yapısına sahiptir. Burunları dışa doğru çıkık ve koyu renklidir. Dilleri genel olarak dışarıdadır ve sürekli gülümser vaziyettedirler. Bundan dolayı insanların içine sıcaklık katan sevimli köpeklerdir.

Ağız çevresinde siyahlıklar vardır. Kişilik özellikleri olarak, diğer köpeklere göre küçük olmalarına rağmen kendilerini büyük görürler. Korkusuz ve cesaretlidirler. Hatta diğer köpeklerle karşılaştıklarında onlara korkusuzca kafa tutabilmektedirler. Bu durum da sahipleri açısından zordur. Süs köpeği olmalarına rağmen oldukça inatçıdırlar ve genel olarak kendi yapmak istediklerini cesurca yaparlar. Çocuklarla iyi anlaşırlar ve onlara karşı sevecendirler. Tanıdıkları dışında yabancılar pek sevmezler ve aynı ortamda bulunmak istemezler. Sahiplerine karşı bağımlıdırlar ve aynı zamanda kıskançtırlar. Çocuklarla iyi anlaşır ancak sahiplerinin çocuklarını kıskanabilecek bir yapıya sahiptirler. Köpekler eğitime meyilli iken bu ırklar eğitilmeyi çok da sevmezler. Bu köpekleri eğitmek biraz sabır gerektirir. Aynı zamanda çok da duygusaldırlar. Kızıldığında ya da sert davranıldığında hemen küsen ancak barışması kolay olmayan bir karakterleri vardır. Bununla beraber muhteşem bir oyunculuğa sahiptir. Onlarla vakit geçirmek, etkinlikler yapmak oldukça zevklidir.

Bakımına geldiğimizde tüyleri oldukça fazla olduğu için düzenli olarak temizliğinin yapılması ve taranması gerekir. Ancak tüylerinin çokluğu taramayı zorlaştırmaktadır. Biraz sabır gerektirir. Tüy dökme durumu ise orta derecededir. Strese girdikleri dönemde bu durum değişiklik gösterebilir ve tüy dökümünde artma yaşanabilir. Saçları da çok uzun olduğundan düzenli aralıklarla kesilmeli ve saçlarının gözlerinin önüne düşmesinden kaçınılmalıdır. Gerektiği zamanlarda kirliliğine bağlı olarak banyo yaptırılabilir. Ancak mutlaka köpek şampuanı ile yıkanmalıdır. Hareketlerinin kolaylığı açısından da düzenli olarak tırnakları kesilmeli ve pati bakımı yapılmalıdır.

Ücretsiz Pekinez Sahiplendirilir Mi?

Pekinez cinsi köpekler ücretli sahiplenme grubunda yer aldığından ve genel olarak yüksek ücrete sahip olduğundan dolayı ücretsiz sahiplendirme pek de mümkün olmuyor. Ancak bazı sitelerde nadiren de olsa ücretsiz sahiplendirildiği ve bu konuda ilanlar bulunduğu görülmektedir.

Pekinez Bakımı Zor Mu?

Pekinezlerin bakımı maalesef ki biraz zordur. Bakımını yerine getirmek biraz sabır gerektirir. Oldukça inatçı ve cesur köpeklerdir. Tüylerinin çokluğu da sahibine zor anlar yaşatabilmektedir. Bakım yaparken ki çıkardığı zorluklar da bakımını zorlaştırmaktadır.

Pekinez Köpek Evde Beslenir Mi?

Pekinezlerin dışarıda yaşaması cinslerinden ve özelliklerinden kaynaklı olarak pek de mümkün değildir. Evde beslenmesi onlar için daha uygundur. Ev ortamına uyumlu olmalarından ve sahipleri ile iyi anlaşabildiklerinden dolayı evde beslenebilir. Ancak sağlıkları açısından günlük olarak dışarı çıkarılmalı ve yürüyüş yaptırılmalıdır.

Pekinez Köpekler Nelerden Hoşlanır?

Pekinezler, oyun oynamayı çok severler. Ancak kendilerinin yönlendirilmesinden pek de hoşlanmazlar. Biraz özgür ruhlu köpeklerdir. Onlarla yürüyüş yapmak, oyun oynamak onlar için oldukça mutlu edici bir durumdur.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]