İçeriğe geç

Satılık Saint Bernard Köpeklerinin Fiyatları Sahibinden

Satilik Saint Bernand Kopeklerinin Fiyatlari Sahibinden

Saint Bernard Köpeklerinin Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Saint Bernard Fiyatları 2024

Hepimizin Beethoven filmi ile tanıdığı Saint Bernard köpeklerinin fiyatları 2024 yılında ortalama 7000 lira ile 15000 lira arasındadır. Kocaman vücutları ve yumuşak tüyleriyle hepimizin gönlünde taht kurmuştur.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Saint Bernard Hangi Ülkenin?

Saint Bernard ırkı köpekler en eski ırklardan biridir. Kökeni İsviçre Alpleridir. Alpler’de manastır yakınlarında çığ ve kurtarma köpeği olarak kullanılmıştır. Saint Bernard köpeklerinin koku alma yetisi çok gelişmiştir. Çığ veya kar altında kalmış kayıp yaralı yolcuları bulup onların yerlerinin tespit edilmelerini sağladıkları bilinir. Fırtına ve çığları önceden tespit edildikleri düşünülmektedir.

Saint Bernard Özellikleri

Saint Bernard ırkı köpekleri dev ırk köpekleri arasındadır. Kurtarma köpeği olduğu için güçlü, kaslı ve sağlam görünümleri vardır. Tüy tiplerine göre uzun tüylü Saint Bernard ırkı köpekleri ve kısa tüylü Saint Bernard ırkı köpekleri olarak adlandırılırlar. Her iki tüy çeşidinde de siyah, ten rengi ve kızıl renkleri görülmektedir. Gövdeleri ve bacakları beyaz renktedir. Kafaları vücutlarına oranla büyüktür. Kulak ve baş çevresinde siyah renkler görülür. Saint Bernard köpeklerinin boynu oldukça geniştir. Yüzlerinde buruş buruş olmuş şeklinde alınları vardır. Saint Bernard köpeklerinin patileri kalındır. Patilerinin altındaki tüyler seyrektir.

Karlı yerlere dengeli, kuvvetli ve sağlam basmalarına yardımcı olur. Saint Bernard köpeklerinin burnu çok iyi koku almaktadır. Saint Bernard köpekleri boyları çok uzun olan köpek ırklarından biridir. Erkek köpeklerinin boyları ortalama 70 cm ile 76 cm arasındadır. Dişi köpeklerin boyları ise 65 cm ile 71 cm arasında değişmektedir. Dişi ve erkeklerde de ağırlık hemen hemen aynıdır. En düşük ağırlık 50 kg, en yüksek ağırlık ortalama 95 kg olabilmektedir. Daha ağırları da görülür.

Saint Bernard Köpeklerinin Mizacı

Görünüşlerinin aksine hantal, yavaş hareket etmeyi seven köpeklerdir. Çocuklar ve diğer köpek ırkları ile iyi geçinen, nazik ve arkadaş canlısı bir ırktır. Sakin ve sabırlı bir ırk olan Saint Bernard köpekleri itaat eğitimini kolayca öğrenirler. Küçük yaşta yavru iken eğitim verilirse yetişkinliğinde çok rahat edilir. Oyun oynamayı çok severler.

Sakin, sabırlı ve güler yüzlü bir şekilde yaklaşılır ise saldırgan davranışlar sergilemezler. Yavru iken verilen eğitimler arasında mutlaka tasma eğitimi olmalıdır. Eğer tasma eğitimi verilmezse cüsseli yapısı büyüdüğünde tasma ile gezdirilir iken zorluk çıkarabilir. Aile ortamında olmaktan son derece mutlu olurlar. Çocuklar ile oyun oynamayı çok severler. Gün içinde sürekli ilginin onda olmasını isterler.

Saint Bernard Köpeklerinin Bakımı

Saint Bernard ırkı köpekleri bakımı çok kolaydır. Tüylü yapısından dolayı belirli periyotlarda taranmalıdır. Haftada 2 kez taranması bile tüy sağlığına yararlı olabilmektedir. Salya salgısı fazla olacağından kirlendiğinde nemli bir bez ile silinebilir. Yıkanacağı zaman ırka özel üretilmiş köpek şampuanı ile yıkanabilir, fakat kirlenmediği sürece yıkanması tavsiye edilmez. Sıcak ortamlara toleransı yüksek değildir. Soğuk havaları çok severler.

Saint Bernard Evde Beslenir Mi?

Boyutlarından dolayı apartman hayatına çok uygun değillerdir. Enerjilerini atmak için alana ihtiyaç duyarlar. Günlük egzersizleri aksatılmamalıdır, obez olma ihtimalleri yüksektir.Uzun sarkık kulaklara sahip olduğundan kulak içi temizliğine önem verilmelidir. Kulakları düzenli temizlenmez ise kulak içi enfeksiyona neden olabilmektedir. Tırnak bakımına da önem verilmelidir. 2 haftalık periyotlar ile tırnakları kesilmelidir.

Obeziteye olan eğiliminden dolayı insanların tükettiği ev gıdası verilmemelidir. Bunun yerine ırkına özel üretilmiş olan kuru mamaların boyuna uygun belirli miktarlarda verilmesi tavsiye edilir. Kuru mama tüketildiği için günlük taze su verilmelidir. Günlük olarak 1 – 2 saat arası uzun yürüyüşler yaptırılmalıdır.

Saint Bernard Kaç Yıl Yaşar?

Beslenmesine, egzersizlerine ve bakımlarına dikkat edilen Saint Bernard ırkı köpekler 10-12 yaşa kadar yaşadıkları görülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir