Satılık Cocker Fiyatları

Hazırladığımız bu içerikte satılık Cocker fiyatları 2024 yılında kaç TL onu anlattık. Gelin birlikte bu köpek türüne yakından göz atalım.

Satılık Cocker Fiyatları 2024

Evinizde bir canlı olmasını istediniz. Hayvan sahiplenmek onlara ebeveynlik yapmak hem size huzur verecek hem de kendinizi iyi hissettirecektir. Kendinizi köpek sahiplenmeye daha uygun buldunuz. Köpek cinslerinden cocker da karar verdiniz ve fiyat araştırması yapmaya başladınız. Cocker cinsi köpekler İngiliz ve American olarak ikiye ayrılır. Fakat fiyatı cinsine ve özelliklerine göre değişse de genel olarak 2.000 – 5.000 TL arasında değişmektedir. Tabi bunun yanında cocker cinsi köpeklerin özelliklerine de bakmakta fayda var. Fiyatından sonra cocker cinsi köpeklerin özellikleri, sahiplerine karşı davranışları, bakımları, beslenmeleri ve bunun gibi birçok konuda araştırmak ve bilgi edinmek sizin için ve köpeğiniz için daha iyi olacaktır.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Cocker Av Köpeği Olur Mu?

Cocker uzun ve ipeksi tüylere sahip olan uzun kulaklı bir süs köpeği ırkıdır. Bu ırkın en önemli özelliği av yeteneğidir. Bu özelliğiyle her ne kadar çiftçiler tercih etse de ev ortamına uyum sağlamaları ve sevimli olmaları nedeniyle birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bu ırk nazik ve sevecen yapısı sayesinde çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla uyum içinde yaşarlar. Eğitimi kolay olduğundan komutlara cevap verebilir.

Cocker Cinsi Ne Kadar Yaşar?

Sahiplerine karşı anlayışlı yapılarıyla yaşadığı ortamda sessiz ve uyumlu davranırlar. Enerjik, zeki ve oyuncu bir yapıya sahiptirler. Ailesiyle birlikte olmaktan hoşlanırlar. Ortalama 12-15 yıl yaşarlar.

Cocker Bakımı Zor Mu?

Cocker cinsi köpekler orta seviyede tüy döken hayvanlardır. Tüy dökümü azaltmak için haftada 2-3 kere tüyleri taranmalı ve uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Özellikle kulak etrafında tüylerin parazit barındırabilmesi nedeniyle bakımı yapılmalıdır. İki aya yakın zamanda banyo ihtiyacı görülmeli. Banyo imkânı kısıtlı ise kuru şampuan ve köpükle temizlenmelidir. Hareketli yapıya sahip olduğundan enerjilerini atmaları için yürüyüş ve egzersizler ihmal edilmemelidir. Mama ve su ihtiyaçları veteriner kontrolünde olup aşıları ihmal edilmemelidir. Yemek artıkları sindirim sistemlerine zarar vereceği için verilmemelidir. Çok yağlı gıdalardan uzak durulmalıdır.

Sahiplerine ve Çevreye Karşı Davranışları

Cocker cinsi köpekler genel olarak sıcakkanlı hayvanlardır. Sahibine ve ailesine çok bağlıdır. Sevdikleriyle birlikte olmak, oyun oynamak ve zaman geçirmek onlar için çok önemlidir. Yeni insanlarla tanışmak, çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla oynamaktan mutlu olurlar. Cocker sosyal bir hayvandır bu da diğer insanlar tarafından sevilmesine ve sahiplenilmesinde önemli rol oynamaktadır. Cocker cinsi köpeklerin sosyal ve arkadaş canlısı olmalarının kolay olması için erken yaşta sosyalleşmeye başlanması gerekmektedir. Tanımadığı birisi kendi alanına yaklaştığında ve sevdiklerine karşı tehdit oluşturduğunda havlayarak tepki gösterirler. Fakat karşı taraftan sevgi gördüğünde bu tepki değişebilir. Sahibini sevdiği ve onunla vakit geçirdiği sürece sizi memnun etmek için elinden geleni yapacaktır.

Cocker Yavru Fiyatları 2024

Yavru cocker köpekleri 2024 yılında 750 ile 12000 fiyat aralığında değişen fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Cocker yavruları hareketli ve oyun oynamayı seven köpeklerdir. Enerjik ve neşeli canlılardır. Büyüme döneminde olduklarından fazla meraklı yapıya sahiptirler ve keşfetmekten hoşlanırlar. Enerjilerini atmak için yürüyüş ve egzersiz yapmaları gerekmektedir. Tüyleri yumuşacık ve ipeksi bir yapıya sahiptirler. Yavru cocker köpekleri büyüme döneminde olduklarından besleyici mamalar ve gıdalarla beslenmelidir. Suları taze ve ulaşabilecekleri yerde bulunmalıdır. Cocker cinsi köpeğinizin büyürken ne kadar dost canlısı ve sosyal olmasını istiyorsanız yavruyken sosyalleşmesini sağlamanız gerekmektedir. Yavruyken vereceğiniz eğitimlerle büyüdüğünde sizler için yönetmek ve kontrol etmek o kadar kolay olacaktır.

Cocker Sahiplendirme Ücretsiz

İster köpek ister kedi isterseniz de kuş sahiplenin bu hayvanların canlı olduklarını ve duygulara sahip olduklarını unutmayın. Bir heves uğruna alınıp bırakılmaması için araştırmanızı iyi yapıp ona göre ortamınızı ve kendinizi hazırlamalısınız. Sahiplendikten sonra yeni dostunuzla hayatın tadını çıkarmayı unutmayın. Cocker sahiplendirme ücretsiz ilanları çok olmamakla birlikte hayvanseverler tarafından açılan ilanları sürekli takip etmeniz gerekmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]