İçeriğe geç

Satılık Morkie Fiyatları Sahibinden

Satilik Morkie Fiyatlari Sahibinden

Morkie Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Morkie Fiyatları 2024

Morkie fiyatları 2024 yılında ortalama olarak 5000 TL ve 15000 TL aralığında satılmaktadır. Bu fiyatların belirlenmesinde ise cinsiyet, renk, yaş, sağlık vb. detayları göz önüne alınmaktadır. Yavru fiyatları da yaşına ve yine sağlığına olarak değişkenlik gösterir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Morkie Özellikleri

Morkieler en çok konuşulan ve dikkati üzerine çeken süs köpeklerindendir. Küçük ve bir o kadar da sevimli hayvanlardır. Tam bir ev ve apartman köpeğidir. Bundan dolayı da çok fazla tercih edilmektedir. Fiziksel özelliklerine bakıldığında, boyları 15 ile 26 cm aralığındadır. Ağırlıkları ise 2 ile 6 kilogram arasında değişiklik gösterir. İnce ve ipeksi bir tüy yapısına sahiptirler. Genel olarak siyah, beyaz, sarı ve krem rengine sahiptirler. Tüyleri oldukça parlak görünür. Gözleri zeytin gibidir ve yüzüne uyumlu bir yapısı vardır. Bu göz yapıları ile de insanların dikkatine üzerine çekmektedir. Kuyruk yapıları uzun ve incedir. Tüy dökme derecesi düşüktür ve çok fazla tüy dökmediklerinden dolayı ise tüyleri her zaman kabarık ve canlı görünür. Kısacık bacakları vardır ve buna rağmen çok hızlı koşarlar.

Kişilik özelliklerine geldiğimizde ise uyumlu ve çok kıskanç bir karaktere sahiptirler. Sahiplerine çok bağlıdırlar ve sahiplerini çok kıskanırlar. Hatta onlara olan kıskançlıklarından dolayı da karşı tarafa hemen savunmaya geçerler. Oldukça aktif ve oyun oynamayı çok severler. Oyuncu olmalarından dolayı da kendilerini çok sevdirirler. Tamamen ilgi bağımlısıdırlar. Kendisiyle ilgilenilmesinden çok hoşlanırlar. Kucaklanmayı ve kendisiyle temas kurulmasını çok severler. Çocuklarla iyi anlaşırlar ve neredeyse her ortamda uyumlu köpeklerdir. Yalnız kalmaktan kaçınırlar ve asla hoşlanmazlar. Yalnız kaldıklarında duygusal boyuta girip küsebilirler. Tanıdıkları kişileri hemen sahiplenirler ancak yabancıları asla sevmezler ve onlarla aynı ortamda bulunmaktan kaçınırlar.

Beslenme konusunda oldukça hassas bir yapıları vardır. Morkieler için bir beslenme programı ve rutini oluşturulmalıdır. Onlara özel ve uygun mamalar tercih edilmelidir. Beslenme onlar için çok önemlidir. Bünyelerine bağlı olarak sık ve az beslenirler. Aynı zamanda bu köpeklerin, aşılanması oldukça önemlidir ve aşılanma takvimine uyulması gerekmektedir. Bakımına geldiğimizde, tüyleri uzun ve çok olduğundan dolayı haftada en az 2 veya 3 kez tarama ve fırçalama yapmak gerekir. Tüyleri kabarık olmasından dolayı karışmamasına özen gösterilmelidir. Tüyleri aşırı uzadığında ve rahatsız olduğu hissedildiğinde tüyleri kesilebilir. Kirlenmesine bağlı olarak istenildiği takdirde banyo yaptırılabilir. Köpek şampuanı ile yıkanması ve sağlığı açısından çok sık aralıklarla yıkanmaması tavsiye edilir.

Hareketlerinin rahatlığı açısından tırnak ve pati bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Diş hijyeni de önemli olduğundan yine bazı aralıklarla dişleri fırçalanabilir. Göz ve kulak konusunda çok hassastırlar. Enfeksiyon kapmasına karşın temizlik ve bakımına dikkat edilmelidir.

Morkie Ücretsiz Sahiplenme/Sahiplendirme

Morkieler çok fazla tercih edilen bir süs köpeğidir. Tam bir ev köpeğidir. Barınaklarda nadir bulunan bir cinstir. Ücretsiz sahiplenme ve ücretsiz sahiplendirme ilanları nadir de olsa görülmüştür. Bundan dolayı düşük bir ihtimal de olsa ücretsiz sahiplenme ve sahiplendirme mümkündür.

Morkie Ömrü Ne Kadardır?

Morkieler ortalama 12 ile 15 sene arasında yaşarlar. Bu konuda sağlık koşulları önemli yer arz etmektedir. Bu yüzden sağlıklarına ve bakımlarına dikkat etmek çok önemlidir.

Morkie Kaç Yavru Doğurur?

Sağlıklı bir Morkie, yapıları olarak küçük olduklarından dolayı doğum yaptıklarında en fazla 2 ile 5 arası yavru doğurabilmektedir.

Morkie Hangi Cins ile Çiftleşir?

Morkieler, Maltese Terrier ve Yorkshire Terrier ırklarının çiftleşmesi ile meydana gelmiştir. Bundan dolayı yine bu cinsler ile çiftleşebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir