Satılık Yavru Kafkas Çoban Köpeği Fiyatları Sahibinden

Yavru Kafkas Çoban Köpeği Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Dev Kafkas Çoban Köpeği Fiyatı 2024

Çoban köpeği almaya karar verdiniz. Birçok çoban köpeği listelediniz. Çoban köpekleri listesinde üst sıralarda bulunan Dev Kafkas çoban köpeği almaya karar verdiniz. Gelin birlikte Kafkas çoban köpeği fiyatları, özellikleri, bakımı ve beslenmesini inceleyelim. Yeni dostumuza kavuşmadan önce onu tanıyalım.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Kafkas Çoban Köpeği Fiyatları 2024

Kafkas çoban köpeği fiyatlarını incelediğimizde, köpeğin özelliklerine göre fiyat farkı vardır. Genel olarak 4.000 – 16.000 TL arasında fiyatlar değişmektedir. Fiyat farkının fazla olmasının nedeni, fiziksel özellikleri, soyu ve çobanlığa yatkın olup olmamasındandır. Kafkas köpeği sahiplenirken özelliklerine dikkat etmeli ve güvenilir yerlerden sahiplenilmelidir.

Satılık Kafkas Çoban Köpeği Nereden Bulunur ?

Satılık Kafkas çoban köpeğini site ilanlarından ya da bu işle ilgilenen hayvanseverler vasıtası ile araştırma yolu ile bulabilirsiniz.

Kafkas Çoban Köpeği Özellikleri

Kafkas çoban köpeklerin korumacı yapıları yüksek seviyede olduğundan çok tercih edilmektedir. Soğuk bölgelerde yaşamaya elverişli olan Kafkas çoban köpeklerini soğuk etkilemez. Bu özelliği iyi çoban köpeklerinden biri olmasını sağlamıştır. Zeki ve kurnazdırlar. İri yapılı bir ırktır. Kafa yapıları vücutlarına göre daha iridir. Ağızları büyük, çene yapıları gelişmiştir. Tüyleri karışık ve kabarık görünümdedir. Kuvvetli bacak yapılarına sahip, pençeleri iri ve güçlüdür.

Kafkas köpeğinin çoban köpeği özellikleri taşıması sürü koruma sorumluluğundan gelmektedir. Zekası ve gücüyle sürüyü korur ve sürüyü iyi şekilde idare ederler. Sahibine itaat etmesi gerektiğini bilir. Saldırıya geçmek için tek komut yeterlidir ve ona göre harekete geçer. Ailesine ve sahibine karşı herhangi bir tehdit hissettiğinde saldırıya geçebilir. Bu özelliğiyle evinizi, bahçenizi ve sizi korumak için yaratılmış özel bir ırktır. Apartmanda yaşamaya uygun değildir. Bahçeli evde özgür şekilde yaşamayı tercih ederler. Kafkas çoban köpekleri iyi eğitildiğinde ve sosyalleştiğinde birçok alanda başarılı iş çıkarabilir. Sürü köpeği olmalarının yanı sıra yaşam alanlarını, mülkleri ve çiftlikteki diğer hayvanları kurt, çakal gibi diğer yırtıcılara karşı korur.

Kafkas Çoban Köpeği Beslenmesi ve Bakımı

Kafkas köpeği için özel olarak üretilen mamalar tercih edilmelidir. Fazla yağlı gıdalar sindirim sistemini bozacağı için verilmemelidir. Bu mamalarda bulunan enerji, vitamin ve mineraller günlük besin ihtiyacını karşılar ve şişmeden doymasını sağlar.

Kafkas Çoban Köpeği Tüy Döker Mi?

Kafkas çoban köpekleri yılda iki kere yoğun tüy dökerler. Bu zamanlarda tüyleri taramak eski tüylerden kurtulmayı ve yeni tüylerin daha parlak görünmesini sağlar. Tüy yapıları karışık olduğundan tararken hassas davranmakta fayda vardır. Egzersiz ve yürüyüşleri ihmal edilmemelidir. Bunların yanında diş bakımı, kulak kiri, göz çapağı ve tırnaklarının bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Düzenli yapılan bakımlar sayesinde köpeğiniz daha sağlıklı ve mutlu olacaktır.

Kafkas Çoban Köpeğinin Sahibine ve Çevresine Karşı Tutumu

Kafkas çoban köpeği yaşadığı ortamda ailesini, sevdiklerini ve kendisine emanet edilen hayvanları korur. Ailesine ve sahibine karşı tutumu yumuşak, özverili, bağlı ve sevecendir. Sahibinin komutunu dinler. Bu yüzden eğitilmeleri zor değildir. Yabancılara ve diğer hayvanlara karşı savunmacıdır. Ailesini koruma içgüdüsüyle yabancılara karşı saldırgan olabilir. Saldırgan yanını dengelemek için erken yaşta eğitilmeli ve sosyalleştirilmelidir. Çocuklara karşı yaklaşımı sıcaktır. Eğitim gördüklerinde büyük çocuklarla iyi anlaşırlar. Her ne kadar çocuklara karşı iyi olsa da iri yapıları nedeniyle küçük çocuklarla baş başa bırakılmamalıdır.

Kafkas Çoban Köpeği Sahiplenirken Dikkat Edilecek Noktalar

Kafkas çoban köpeği dominant, bağımsız ve inatçı özelliklere sahip olduklarından bu özelliklerini törpülemek için yavruyken eğitilmelidir. İlk defa köpek sahiplenecekler için uygun değildir. Sahibinin Kafkas çoban köpeğinden daha baskın karaktere sahip olması gerekmektedir. Sahiplenirken eğitimin iyi şekilde verileceğinden emin olmalısınız. Sonrasında kendinizi, evinizi ve ailenizi köpeğinize emanet edin ve bu güven duygusuyla yeni dostunuzun keyfini çıkarın.