Satılık Malta Köpeği Fiyatları Sahibinden

Malta Köpeği Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Malta Köpeği Fiyatları 2024                                                          

Malta köpeği ya da diğer adıyla Maltese ırkının kökeni yaklaşık 2800 yıl öncesine dayanır. Malteselerin Malta’da üretildiğini düşünür ancak bu Maltese ırkı köpeklerin anavatanlarının Malta olduğu anlamına gelmez. Kökenleri aslında orta akdenizdir. Malta köpeklerinin sahiplerine olan bağlılıkları ve küçük, sevimli olmaları onları ideal ev köpekleri yapar. En popüler köpek ırklarından biridir ve özellikle küçük köpek denince ilk akla gelen bu popüler küçük köpek ırkının fiyatları da oldukça merak konusudur. Bu yazımızda sizler için Malta köpeği fiyatları ve karakteristik özelliklerinden bahsedeceğiz. Gelin birlikte yazımıza göz atalım.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Malta Köpeği Fiyatları 2024

Sahiplerine olan bağlılıkları, sevimlilikleri ve dost canlısı olmalarıyla ün salmış Malta köpeklerinin fiyatları oldukça merak konusudur. 2024 yılında Malta köpeklerinin fiyatları ortalama 4000-15.000 TL aralığında değişmektedir. Bu fazla fiyat farkının nedeni, alacağınız köpeğin hangi kan hattına sahip olduğu, SCR belgesi, soy ağacı, fiziksel özellikleri, aşı durumu gibi özellikleridir.

Malta Köpeği Koku Yapar Mı?

Malta köpeği tüy dökmeyen, koku yapmayan ve ev hayatına oldukça uyum sağlayan köpek cinslerindendir. Hem uyumlu, nazik ve dost canlısı karakteristik özellikleriyle hem de kokusuz, anti alerjenik tüy yapısı gibi fiziksel özellikleriyle oldukça popüler köpek cinslerindendir.

Malta Köpeği Ne Kadar Yaşar?

Bir Malta köpeğinin ne kadar yaşayacağı sağlıklı beslenmesine, sahiplenen kişilerin ilgi, alaka ve sevgisine göre değişebilmekle birlikte ortalama 12-15 yıl arasındadır.

Malta Köpeği Özellikleri

  • Malta köpeği genellikle beyaz, uzun ve yumuşak tüylere sahiptir.
  • Bilinen en küçük köpek cinslerindendir ve ağırlıkları ortalama 1 ila 3.5 kg arasındadır.
  • Uzun tüylere sahiplerdir ama çok az tüy dökerler.
  • Sahiplerine son derece bağlıdırlar. Ancak bazı durumlarda kıskanç olabilirler. Bazen sahiplerinin evdeki küçük çocuklarını kıskana bilirler. Bundan dolayı evlerinde Malta köpeği bakmak isteyenlerin eğer küçük bir çocukları varsa yavru bir Malta köpeği sahiplenmeleri daha uygun olacaktır.
  • Çok sosyal ve arkadaş canlısı hayvanlardır.
  • Yalnız kalmayı sevmezler.
  • Çok zeki köpeklerdir. Eğitim konusunda sahiplerini zorlamazlar.

Malta Köpeği Sahiplenme Ücretsiz

Malta köpekleri dost canlısı tavırları ve sevimlilikleri ile herkesin gönlünü kazansalar da fiyatları ile pek de yüz güldürmüyorlar. Ancak çok şükür ki internette bu köpekleri ücretsiz sahiplendiren siteler mevcut. Siz de arama motorlarına Malta köpeği sahiplenme yazarak bu sitelere ulaşabilirsiniz.

Malta Köpeği Sahiplendirme Ücretsiz

Gencinden yaşlısına herkesin favorisi bu minik köpekleri ücretsiz sahiplenmek isteyenler olduğu gibi ücretsiz sahiplendirmek isteyenler de vardır. Sizler de yine arama motorlarına Malta köpeği sahiplendirme ücretsiz yazarak bu tarz ilanlara göz atabilirsiniz.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]