Satılık Maltipoo Fiyatları Sahibinden

Maltipoo Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Maltipoo Fiyatları 2024

Maltipoo oldukça sevgi dolu, sıcakkanlı, akıllı ve fazlasıyla oyuncu olarak hayvanseverler tarafından sevilerek tercih edilen bir türdür. Poodle ve Maltese ırkının karışımı olarak ortaya çıkan Maltipoo fiziksel ve karakter olarak her iki türünde özelliklerini taşıyan bir türdür. Bu yönüyle hayvanseverler tarafından oldukça sevilen bu türe sahip olmak isteyenlerin Maltipoo fiyatları 2024 3500 TL ile 8000 TL aralığında değişkenlik gösteren fiyatları gözden çıkarmaları gerekmektedir.

Diğer köpek fiyatları için tıklayınız;

Maltipoo Köpek Fiyatları Sahibinden

Çeşitli hayat şartları nedeniyle sahip oldukları Maltipoo türü köpeğine yeni bir yuva ve aile arayan hayvanseverler sahibinden olacak şekilde ilan verebilmektedir. Maltipoo köpek fiyatları sahibinden verilen ilanlarda da belirtilen fiyat aralığında değişmektedir.

Maltipoo Yavru Fiyatları 2024

Maltipoo yavru fiyatları 2024 yetişkinlerine göre daha uygun fiyat aralığına sahip olsa da fiyatlar köpeğin rengine, kaçıncı kuşak Maltipoo olduğuna ve surat ile tüy yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

Maltipoo Köpek Özellikleri

Yukarıda da belirtildiği üzere Maltipoo köpek özellikleri Poodle ve Maltese ırkının karışımı olması nedeniyle her iki türün de hem fiziksel hem de karakteristik olarak benzerlik göstermektedir. Maltipoo çok az tüy dökmesi ile tanınan bir köpek türü olarak oldukça özel bir ırktır. Kemik yapıları da oldukça küçük olduğundan dış çevreden oldukça çabuk etkilenip zarar görebilmektedir. Çevresel faktörler oldukça kolay etkilenebilmeleri nedeniyle de sık sık yıkanmalı ve temizliklerine özen gösterilmelidir. Özellikle kulak içlerinin ve yüz bölgesinin temizliğine hassasiyet gösterilmesi önemli bir husustur. Maltipoo o kadar sevecen ve canayakındır ki saatlerce sahibinin kucağında ona sarılarak uyuyabilmektedir. Bunun yanında tüyleri de hipoalerjenik yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde tüy alerjisi olan hayvanseverler tarafından da tercih edilmektedir.

Maltipoo Köpek Sahiplenme Ücretsiz

Maltipoo köpek sahiplenme ücretsiz olarak internet üzerinden verilen ilanlardan bu oldukça sevimli ve şirin bir tür olan Maltipoo türü köpeğe sahip olmak mümkündür.

Maltipoo Köpek Sahiplendirme Ücretsiz

Maltipoo köpek sahiplendirme ücretiz olarak verilen ilanlar sayesinde Maltipoo sahiplenmek isteyen hayvanseverlere çok rahat ulaşım sağlanabilmektedir.

Maltipoo Bakımı Zor mu?

Peki Maltipoo bakımı zor mu? Maltipo türü küçük yapılı bir köpek olması nedeniyle temizliğine önem gösterilmesine bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kulak içlerinin ve yüz bölgesinin temizliğine hassasiyet göstermek gerekmektedir. Bunların dışında rutin olarak veteriner ve aşı kontrollerinin yaptırılması bakım için yeterli olacaktır. Az tüy dökmesiyle bilinen Maltipoo türünün tüylerinin haftada 2 – 3 taranması uygun olacaktır. Bu tüylerin dökülmesinin de kontrol altında tutulmasını sağlayacaktır.

Maltipoo Küçük Irk mı?

“Maltipoo küçük ırk mı?” diye merak edenler için Maltipoo türünün oldukça küçük, sevecen, oyuncu ve evde bakılmak için uygun bir köpek türü olduğunu söylemek yeterli olacaktır.

Maltipoo Zeki mi?

Maltipoo oldukça zeki ve akıllı bir köpek türüdür. Özellikle ailesine ve sevdiklerine fazlasıyla bağlıdır. Canayakın ve oyuncu yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında eğitime de oldukça açık bir köpektir. Maltipoo türü bir köpeğe daha yavru iken itaat ve tuvalet eğitimleri rahatlıkla verilebilmektedir.

Maltipoo Soğuğa Dayanıklı Mı?

Küçük yapılı bir köpek türü olması nedeniyle soğuk havalara dayanıklı değillerdir. Sıcak bir ev ortamında bakılması onlar için oldukça önemli ve sağlıklıdır.

Maltipoo Ne Yiyebilir?

Özel bir ırk olması nedeniyle beslenmesine de hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Çok ağır besinlerin verilmemesi gereken bu tür için “Maltipoo ne yiyebilir?” sorusunu “küçük ırk köpekleri için uygun olan kuru ve yaş mamalar ile beslenmesi önerilmektedir” şeklinde yanıtlamak yeterli olacaktır. Yalnız tercih edilen mamaların kemik ve diş gelişimini destekleyen gıdalar olmasına dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 5]