İçeriğe geç

Satılık Çekoslavak Muhabbet Kuşu Fiyatları

Satilik Cekoslavak Muhabbet Kusu Fiyatlari

Evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanların en sevimlilerinden olan muhabbet kuşları arasında şu an popüler bir tür olan Çekoslavak muhabbet kuşu fiyatları 2024 oranları ve bu muhabbet kuşu türü hakkında merak edilenler için bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Çekoslavak Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024

Çekoslavak muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılı için 50 TL ile 75 TL arasında değişmektedir. Fiyat değişikliği; Çekoslavak muhabbet kuşunun yaşı, tüy ve kanat yapısı gibi özelliklerden kaynaklanmaktadır. Ayrıca ülkemizde üretilen muhabbet kuşlarına kıyasla Çek muhabbet kuşu fiyatı oldukça makul denebilecek kadar ucuzdur. Ek olarak yavru Çekoslavak muhabbet kuşu fiyatları ortalama 90 TL ila 150 TL arasında değişmektedir diyebiliriz.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Çekoslavak Muhabbet Kuşu Nasıl Anlaşılır?

Görünüm: Bir muhabbet kuşunun Çekoslavak muhabbet kuşu nasıl anlaşılır? Şeklinde bir soruya en güzel yanıt bu tür muhabbet kuşlarının görünümü olacaktır. Çekoslavak muhabbet kuşları diğer muhabbet kuşlarına nazaran daha iri bir gövdeye sahiptir. Ayrıca birçok farklı renge de sahiptirler, boyları da genel olarak diğer türlerden daha uzundur. Dişileri daha sakinken erkekleri daha aktif ve hareketlidirler.

Beslenme: Çekoslavak muhabbet kuşunun beslenmesi için kullanılan yemler birkaç kategoriye ayrılır. Bunlar üreme dönemlerinde kullanılan yemler ve bakım yemleri olmak üzere 2’ye ayrılır. Bakım yemleri sebze, vitamin ve mineral içerir. Üreme dönemlerine ait yemler ise protein ağırlıklıdır. Özellikle yumurta yemleri üreme dönemlerinde kullanılmak için oldukça uygundur.

Kuluçka Dönemi ve Yumurtlama: Çekoslavak muhabbet kuşunun üreme yapabilmesi için bu bakımdan yeterli olgunluğa ulaşması gereklidir. Bu olgunlukla kastedilen zihinsel olarak doğacak yavruları koruyabilecek ve yetiştirebilecek seviyeye ulaşmış olduğu olgunluktur. Bunun için ortalama süre 11 aylıktan başlar. Kuluçka dönemi yaklaşık 20 gün sürer. Bir yumurtlama dönemi boyunca 4 ile 9 adet arası yumurta yumurtlayabilir. Çekoslavak muhabbet kuşları arasında yaygın doğum sorunlarından biri yavruların sakat doğma olasılığıdır. Bunu önlemek için akraba olmayan karşı cinsleriyle çiftleştirilmeleri gerekir. Doğumdan sonraki 10 gün boyunca Çekoslavak muhabbet kuşu yavrularının gözleri kapalıdır ve tüysüz olarak doğmuşlardır. Bu nedenle anneleri onları besler ve sıcaklığıyla korur. Sonraki günlerde gözleri açılır ve 3 haftalık olduklarında tüyleri çıkmaya başlar.

Bakım Zorluğu: Çekoslavak muhabbet kuşları her canlı gibi özenle bakılmak ister. Özellikle tüyleri uzun olduğu için parazitlere ve bakterilere daha yatkındır. Bunun için tüylerinin özellikle kanat altlarının muntazaman parazit koruyucu spreylerle temizlenmesi ve temiz hava ile dolu bir yerde yaşaması sağlıkları için oldukça önemlidir. Ancak bu yer cereyana maruz bırakılmayan bir yer olmalıdır. Ayrıca ortalama büyüklükte bir kafeste zemin kumla kaplı bırakılmaları parazit oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Diğer Türlerle Geçim ve Uysallık: Çekoslavak muhabbet kuşu diğer türlerle bir aradayken oldukça gürültücü şekilde geveze olabilir. Diğerleriyle birlikte oldukça fazla şekilde çeşitli sesler çıkarabilir. Ve insanlarla olduğu kadar diğer türlere karşıda oldukça uysaldırlar.

Sahiplerine Karşı Davranışları Nasıldır? : Çekoslavak muhabbet kuşları oldukça cana yakın ve sempatiktirler. Sahiplerine alışması kolaydır. Bir kez alıştıktan sonra yanınıza korkusuzca yaklaşırlar. Uzattığınız elinize tırmanabilir yüzünüze yaklaşabilirler. Çocuklara karşı da oldukça uysal ve sevecen yaklaşırlar. Çek muhabbet kuşunuza nazik yaklaştığınız sürece size sempatik sevgisiyle bolca karşılık verecektir.

Eğitim ve Konuşma: Bir Çekoslavak muhabbet kuşu oldukça zeki ve akıllıdır. Basit şekilde hareket etmesi ve konuşması için eğitilebilir. Diğer muhabbet kuşu türlerinden farklı olarak daha fazla kelimeyi daha net olarak konuşurlar.

Eğer bir muhabbet kuşu almayı planlıyorsanız bu neden Çekoslavak muhabbet kuşu olmasın ki ona yaşam anlarınızda yer açmak ve sevgi dolu paylaşımlar yaşamak için yazımızda belirttiğimiz gibi oldukça fazla nedeniniz var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir