İçeriğe geç

Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Beyaz Albino Muhabbet Kusu Fiyatlari

Albino muhabbet kuşu fiyatları 2022 evinde kuş besleyen ya da beslemek isteyenler için merak konusu durumda. Bu yazımızda sizler için bu sıkça talep edilen Albino muhabbet kuşu fiyatları hususunda bilgiler verdik.

Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022

Birbirinden güzel muhabbet kuşları gerek sizle konuşmalarıyla gerekse minik tatlı vücutlarıyla çok sempatik ve evde bakımı kolay, talep edilen bir canlıdır. Muhabbet kuşu fiyatları 2022 yılında da her yıl olduğu gibi arama motorlarında öne çıkan bir aramadır. Albino muhabbet kuşları bembeyaz renkleriyle, çok sevimi küçük turuncu gagalarıyla çok tatlılardır.

Bu evcil kuş turu, kırmızı gözlü olduklarından ve beyaz renklerinden dolayı tavşan kuşu olarak da ifade edilmektedir. Genel olarak muhabbet kuşları mavi yeşil renkteyken, bu cins beyaz renktedir. Tıpkı paçalı güvercin gibi! İlgi çekici görünüşleriyle kuş severlerin odak noktasındadırlar.

Deri hastalıklarına açık olan kuşlar yalnız kalmamalıdır. Zira yalnızlıktan korkarlar. Boyları yaklaşık 18-19 cm ye kadar ulaşabilmektedir. Beyaz renkleri hünkari kuşlarına benzer. Yalnızca hünkariler siyah beyazdır.

İlginizi çekebilir:

Beyaz Albino Muhabbet Kusu Fiyatlari
Beyaz Albino Muhabbet Kusu Fiyatlari

Beyaz Muhabbet Kuşu Fiyatları

Doğuştan bir hastalığa sahip olan muhabbet kuşları Albinizm denen genetik hastalıktan muzdariptir. İnsanlarda da bu hastalık vücudun çeşitli bölgelerinde beyazlamalarla sirayet etmektedir. Bir pigment hastalığıdır ve kalıtsaldır. Genişçe alanlara ihtiyaçları vardır. Web sitemizde bu tür hakkında ve genel olarak muhabbet kuşları hakkında bilgi bulmanız mümkündür.

Albino Muhabbet Kusu Fiyatlari Ne Kadar
Albino Muhabbet Kusu Fiyatlari Ne Kadar

Çoğu muhabbet kuşu gibi muhteşem zeki bir kuş türüdür. İnsanlarla iyi anlaşsalar da yeni bir ortam onları gerecektir. Yavaşça alışacaklardır. Muhabbet kuşlarının cinsiyetini algılamak daha basittir. Albinoların gagaları aynıdır ve ayrım zordur. Muhabbet kuşlarının gagalarından cinsiyetleri belli olmaktadır. Yani dişi olarak alınan Albinolar erkek çıkabilir, aman dikkat!

Beyaz Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşları papağan mı gibi birçok soruyla karşılaşılmaktadır. Muhabbet kuşları papağanlarla yakın akrabadır. Papağangiller ailesine mensuplardır. Papağanlar çok rahat bir şekilde konuşabilmektedir, muhabbet kuşları da bir o kadar konuşkandır. Fakat üzerine sağlam mesai yapmak gerekmektedir.

Albino Kirmizi Goz Muhabbet Kusu Fiyatlari
Albino Kirmizi Goz Muhabbet Kusu Fiyatlari

Birçok web sitesi Albino sahiplendirme yapmaktadır. Güneşte kalmaları oldukça sakıncalıdır. Çünkü bir deri hastalığına mensuplardır. Ürkek ve korkak olan Albino muhabbet kuşları kendi kendine kafesinden çıkmalıdır. Onları kafeslerinden çıkarmaya zorlamak daha da ürkütmenize neden olacaktır. Bu türün pet shop fiyatları da merak konusudur.

Albino Kırmızı Göz Muhabbet Kuşu Fiyatları

İlginç görünümlerinden dolayı fiyat aralığı olarak arama motorunda Albinolar hakkında aramalar yapılmaktadır. Fiyatları 100 – 400 tl arasında seyretmektedir. Uygun ve güzel bir araştırmayla istenen özellikte Albinonuza kavuşabilirsiniz. 150 tl civarında çok tatlı, sevimli mi sevimli bir Albinonuz olabilir. E hadi o zaman, kolları sıvayın ve güzel bir kuş kafesi alın!

Beyaz Muhabbet Kusu Fiyatlari
Beyaz Muhabbet Kusu Fiyatlari

 

GörünümKuluçkaYumurtlamaUysallık
Beyaz – turuncu gaga18 gün4 – 6Uysal

Bazen hırçın

Sahiplerine KarşıBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Kibar

Sevecen

Kuş yemiOrta – kolayTedirgin

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir