Organik-Mavi Yumurta Tavuğu Fiyatları

Yumurta tavuğu fiyatları 2022 ve mavi yumurtlayan tavuk fiyatı 2022 ne kadar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde adeta yumurta makinesi olan Ataks tavuk ve diğer yumurtlayan tavuk fiyatları hakkında önemli bilgiler verdik.

Yumurta Tavuğu Fiyatları 2022

Tavuk besleyen kişilerin asıl amaçları her zaman yumurtalarından faydalanmaktır. Her ne kadar eti için tavuk besleyen kişiler olsa da çoğunlukla yumurta verime göre tavuk cinsleri seçildiğini söyleyebiliriz. Ha tabi brahma tavuk gibi süs tavuklarını besleyen kişiler de var.

Salma tavukçuluktan çoğu kişi ilk tercih olarak Ataks tavuklarını tercih etmektedir. Ataks cinsi tavuktan almış oldukları yüksek verim nedeniyle (yılda ortalama 300) çoğu kişi yumurta ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Yumurta Tavuğu Fiyatları
Yumurta Tavuğu Fiyatları

Bununla birlikte Ligorin tavuk cinsi de iyi yumurta vermeleri ile bilinir. Ataks tavukları ile yarışabilecek düzeyde organik yumurta verimi olan ligorinler çok sayıda kişi tarafından beslenmektedir.

Yumurta tavuğu fiyatları 2022 yılında genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

Yumurtlayan Tavuk Fiyatları

Canlı tavuk fiyatları hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi.

Aynı zamanda sizlere açık mavi yumurta vermeleri ile tanınan Ameraucana tavuk hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Yumurtlayan Tavuk Fiyatları
Yumurtlayan Tavuk Fiyatları

Mavi Yumurtlayan Tavuk Fiyatı 2022 Mavi Yumurta Tavuğu Fiyatı

Ameraucana tavuk cinsi mavi yumurtlayan tavuk olarak bilinir. Yılda xxx adet mavi yumurtanın sahibi olmak istiyorsanız bu tavuk cinsini besleyebilirsiniz.

Mavi Yumurtlayan Tavuk Fiyatı
Mavi Yumurtlayan Tavuk Fiyatı
  • Mavi yumurtlayan tavuk fiyatları 2022 yılında ortalama 50 ila 70 TL arasında değişiyor. Mavi yumurtanın sahibi bu tavuklar satılırken daha çok yaşı ve genel görünümü göz önünde bulunduruluyor.

Mavi yumurtlayan tavuk fiyatları genel olarak bu şekildedir. Ayrıntılı bilgi için diğer tavuk fiyatları içeriklerimize göz atabilirsiniz 😊

Yumurtlayan tavuk fiyatları değişiklik göstermektedir.

Ataks tavukları ortalama 40 TL’ye satılıyor.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]