İçeriğe geç

Lohman Tavuk Fiyatları

Lohman Tavuk Fiyatları

Lohman tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Canlı yumurta tavuğu fiyatları serimiz için hazırladığımız bu içerik tavukçuluk sektöründe ilerlemek isteyen kişiler için önemli bilgiler içeriyor.

Lohman Tavuk Fiyatları 2022

Lohman tavuk özellikleri nedeniyle yumurta tavuğu olarak beslenmektedir. Tavuk almanız amacı organik yumurta ve köy yumurtası üretmekse bu tavuklar tam size göredir. Bu tavukların yumurtalarından kısa süre içerisinde masraflarınızı çıkarabilir ve gezen tavuk çiftliği oluşturabilirsiniz.

Tavukçuluk sektöründe sıkça sorulan bir soru vardır. O da Ataks mı Lohman mı sorusudur. Aslında bu tamamen sizin vereceğiniz bir cevap. Çünkü Ataks tavukları ve Lohman tavuklar hemen hemen aynı yumurta verimine sahiptir. Yani bu tavukların yumurtalarından kâr elde edebilmeniz mümkündür. Ancak Lohman tavuk köy tavuğudur.

Lohman Tavuk Fiyatları

“Lohman tavuk fiyatları 2022 yılında ortalama 50 TL’dir. Lohman Brown tavuk fiyatları diğer tavuk cinsleri fiyatları karşılaştırıldığında nispeten daha uygun fiyatlıdır.”

Lohman cins tavuğunun tercih edilmesindeki en önemli etken yıllık yumurta verimidir. Ayrıca Lohman Brown tavuk ömrü de uzun olduğu için çoğu kişi bu tavukları tercih ediyor. Mesela yumurta tavuğu olan Ligorin tavuğunu bile daha az sayıda kişi tercih ediyor. Çünkü hem ömürleri daha kısa hem de et verimi Lohman tavuklarından daha az.

Lohman Brown yarkalar yumurta vermeye başladıktan sonra birkaç yıl boyunca ortalama yılda 300 yumurta verir. Eğer amacınız yumurta üretimiyse Lohman tavuk cinsi tercih edilen cins olabilir. Tabi Ataks tavuk türünü de tercih edebilirsiniz.

Lohman Civciv Fiyatları

Lohman cins tavuğunun beslenmesinde genellikle civcivler tercih edilir. Öyle ki Ataks Lohman karşılaştırılmasında Lohman civcivleri her zaman için daha öndedir.

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Fiyatları
Lohman Brown Yumurta Tavuğu Fiyatları

“Lohman civciv fiyatları 2022 yılında yaklaşık 10 TL’dir. Bu rakam civcivin boyutuna ve satıcıya göre değişebilir.”

Lohman Brown yumurta tavuğu fiyatı genellikle yaşın artmasıyla birlikte azalır. Çünkü tavuk yaşlandıkça yumurta verimi azalır. İşte bu noktada yeni tavuk almanız gerekebilir.

Lohman Tavuk Özellikleri Nelerdir?

Sizler için Lohman Brown tavuk özellikleri hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Lohman tavuk özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Kahverengi renklidir
  • Boyutları Ataks tavuk boyutlarındadır
  • Tavuk fiyatları açısından oldukça uygundur
  • Yumurta tavuğudur
  • Dayanıklıdır
  • Günlük yem tüketimi azdır

GörünümKuluçka/GurkYumurtlamaUysallık
Görünüm olarak tam köy tavuklarıdır diyebiliriz. Kahverengi tüylere sahiptir. Ortalama bir büyüklüğe sahiptir.Kuluçkaya yattıklarında Ataks tavukları kadar iyi annelik yaparlar. Yılda 2 civarı gurk olurlar.Lohman tavuk yumurta verimi yılda ortalama 300 ila 320 adet arasındadır. Bu rakam beslenme ve bakıma göre değişiklik gösterir.Uysal bir tavuk ırkıdır. Ligorin kadar kavga çıkarmazlar.
EtBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Yeterli miktarda eti çıkar. Yumurta verimi azaldıktan sonra etleri için kullanılabilir.Her türlü besin ile beslenebilirler. Bir ördek ile kıyaslandığında çok daha az besin tüketirler.Bakım zorluğu neredeyse yoktur. Sabah bırakıp akşam kümese almanız yeterlidir diyebiliriz 😊Diğer türlerle kolayca geçinirler. Çoğu zaman uysal olurlar.

Satılık Lohman Tavuk İlanları Sahibinden

Satılık Lohman Ankara ve İstanbul çevresinde çoktur. Bunun yanı sıra bazı ilan sitelerine bakarak da satışlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lohman tavuk fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildedir. Diğer tavuk fiyatları ve ilginizi çekerse bıldırcın fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz web sitemizde gezintiye çıkabilirsiniz.

Lohman Brown Tavuk Fiyatları
Lohman Brown Tavuk Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

[accordions title=”Sıkça Sorulan Sorular”]

               [accordion title=” Lohman tavukların fiyatı ne kadar?” load=”hide”]Fiyatlar değişiklik göstermektedir.[/accordion]

               [accordion title=” Tinted mi Lohman Sandy mi?” load=”hide”]Bu tamamen tavukların beslenme amacına göre değişir.[/accordion]

               [accordion title=” Lohman tavuk hangi ülkenin?” load=”hide”]Lohman Almanya kökenli bir yumurta tavuğu ırkıdır.[/accordion]

               [accordion title=” Tavuk kaç haftada yumurtlamaya başlar?” load=”hide”]Bu süreç farklılıklar gösterir.[/accordion]

[/accordions]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir