Beyaz Güvercin Fiyatları

Tüm Dünya’da barışı simgelemesi ile bilinen beyaz güvercin fiyatları 2024 çeşitli amaçlarla beyaz güvercin edinmek isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Beyaz güvercin fiyatları güncel olarak 2022 yılında 250 TL şeklinde olmaktadır. Estetik görüntülerinin yanı sıra beyaz güvercinler manevi olarak yüklenen anlamlar sebebiyle de tercih edilmektedir. 

Beyaz güvercinlerin beyaz renkleri ile saflığı temsil ettiklerine inanılmaktadır. Bu nedenle bu güvercinlerin bulundukları yerlere bolluk ve huzur getirdikleri düşünülmektedir. Güvercin besleyenler tarafından bu özellikleri sebebiyle sıklıkla tercih edilebilmektedirler. Aynı zamanda yeni bir umut anlamına da gelebilen beyaz güvercinler bu özellikleri sebebiyle bazı organizasyonlarda havaya bırakılmak suretiyle de kullanılmaktadır. 

Diğer yandan illüzyon gösterilerinde de sıklıkla beyaz güvercin kullanıldığı görülebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı zaman zaman artış gösterebilen beyaz güvercin fiyatları bu nedenlerden birinden dolayı beyaz güvercine ihtiyaç duyan insanlar tarafından takip edilmektedir. 

Diğer kuş fiyatları içerikleri için tıklayın;

Süt Beyaz Güvercin Fiyatları 2024

Süt beyaz güvercin fiyatları diğer beyaz güvercin fiyatlarına göre biraz daha yüksek olabilmektedir. Beyaz güvercin ihtiyacı duyan kişiler genellikle süt beyaz tonunda beyaz güvercinler aramaktadır. Bu nedenle beyaz güvercin ile süt beyaz güvercin beyaz tonu nedeniyle birbirlerinden ayrılmaktadır. Beyaz tonu ne kadar süt rengine yakınsa o kadar saf olduğuna inanıldığı için hem estetik görünüm açısından hem de beyaz güvercinin taşıdığı manevi anlamları taşıması açısından güvercinin süt beyazı renginde olması daha makul görülmektedir. 

Diğer güvercin türlerinde olduğu gibi beyaz güvercinlerde de bu özelliklerde güvercinin anne-babasının ırkı belirleyici olmaktadır. Güvercinin anne-babası ne kadar saf bir ırka sahipse güvercin de türünün özelliklerini o kadar net taşımaktadır. Bu nedenle güvercin alırken iyi ve güvenilir üreticileri tercih etmek oldukça önemli olmaktadır. Saf bir ırka sahip olan bir güvercin temin edebilmek için güvercinlerin işinin ehli üreticilerden temin edilmesi doğru olacaktır. 

Beyaz Taklacı Güvercin Fiyatları 2024

Beyaz taklacı güvercin fiyatları, rengi beyaz olan güvercinlere ek olarak uçarken takla atabilme özelliği taşıdığı için diğer beyaz güvercinlerden farklı olmaktadır. Güvercinlerin uçarken takla atabilmeleri güvercin severler tarafından ekstra bir meziyet olarak değerlendirilmekte ve bu özelliğe sahip olan güvercinlerin fiyatları oldukça yükselebilmektedir. 

Güvercinler estetik görünümlerinin yanı sıra uçuş özellikleri nedeniyle de tercih edildiği ve güvercin severler tarafından uçuşları büyük bir keyifle seyredildiği için takla atabilen güvercinler oldukça estetik bir uçuş seyri sunabilmektedir. Takla atabilen güvercinler de kendi aralarında taklalarının kalitesine göre ayrılmaktadır. Bir güvercin uçarken ne kadar fazla takla atabiliyorsa o kadar makul görülmektedir. 

Her güvercinin yapabileceği bir hareket olmadığı için taklacı güvercinler nadir bulunabilen güvercinler olarak değerlendirilmektedir. Genellikle birçok güvercin düz bir uçuş sergilediği için güvercin severler özellikle taklacı güvercin aramaktadır. 

Taklacı güvercinlerin bu özelliği taşıyabilmeleri çoğunlukla anne-babalarına dayanmaktadır. Anne ve babası taklacı olan güvercinler sıklıkla taklacı olmaktadır. Bu durum güvercinlerin ırk özellikleri ile doğrudan bağlantılı olarak görülmektedir. İyi bir taklacı beyaz güvercin temin edebilmek için güvercin temin edilecek yer ile ilgili iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. 

Bu noktada beyaz taklacı güvercin fiyatları ile ilgili bir araştırma yaptıktan sonra güvercin alınacak yerin güvenilirliğinden de emin olmak oldukça önemlidir. Kaliteli damızlık güvercinler ile kaliteli bir ırka sahip bir güvercinden üretim yapan işinin ehli güvercin üreticilerinden taklacı güvercin temin etmek sonrasında iyi taklacı güvercinler üretebilmek ve uçuşlarını izlerken keyif alabilmek açısından oldukça önemli olacaktır. Bu nedenle taklacı güvercin temin etmeden önce iyi bir araştırma süreci geçirmek ve uzman görüşleri almak faydanıza olacaktır. 

Tıkla Oyla
[Total: 4 Average: 4.8]