Ördek Fiyatları

Ördek fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak edenler için dev bir içerik hazırladık. Hazırladığımız bu içerikte türlere göre evcil ördek fiyatı hakkında önemli bilgiler verdik. İyi seyirler 😊

Canlı Ördek Fiyatları 2022

Ördekler tavuk gibi kuşlar kadar popüler olmasa da çok sayıda kişi tarafından beslenmektedir. Öyle ki ne hem yumurta hem de et verimliliği olmasa dahi birçok kişinin evinin bahçesinde ördek bulunur.

ördek fiyatları
ördek fiyatları

Bunun en önemli nedeni ördeklerin görsel bir şölen sunuyor olmasıdır. Ataks tavuk kadar yumurta vermese de brahma tavuk kadar iyi bir görünümü olduğu için özellikle yeşillik ve sulak alanlarda sıkça beslenir.

Ördek fiyatları 2022 yılında ortalama 100 TL’dir. Pekin ördek fiyatı daha pahalı olsa da fiyatlar genel olarak bu şekildedir.

Pekin Ördeği Fiyatları 2022

Birçok kişi ördek beslerken tercihlerini pekin ördeklerinden yana kullanıyor. Nedendir bilinmez ama ördek besleyen ailelerin evlerine baktığımızda daha çok pekin ördeği görüyoruz.

pekin ördeği fiyatları
pekin ördeği fiyatları

“Pekin ördeği fiyatları 2022 yılında ortalama 200 TL’den başlıyor ve 300 TL’ye kadar çıkıyor.” Bu fiyatlar daha çok ördeğin yaşına ve büyüklüğüne göre belirleniyor.

Yavru Ördek Fiyatları

Yavru ördek fiyatları 2022’de yaklaşık 30 TL’dir. Ördek türüne göre ördek yavrusu fiyatları bir miktar değişiklik gösterebilir.

Eğer ördek besleyecekseniz yavruyken bir ördek almanızı öneriyoruz. Civciv halindeyken aldığınız bir ördeği beslemenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Ördek Özellikleri Nelerdir?

Ördek fiyatı hakkında bilgi vermişken özellikleri hakkında konuşmamak doğru olmaz değil mi 😊

İşte ördek almak isteyenleri bekleyen 6 farklı ördek özelliği;

  • Suyu çok severler
  • Çok fazla besin tüketirler
  • Az yumurtlarlar
  • Çok fazla ses çıkarırlar
  • Zaman zaman saldırgan olabilirler

Satılık Ördek İlanları Sahibinden

Bazı kişiler ördek nereden alınır şeklinde sorular yöneltebiliyor. Eğer siz de nereden ördek alacağınızı bilmiyorsanız çeşitli ilan sitelerine bakabilirsiniz.

yavru ördek fiyatları
yavru ördek fiyatları

Sahibinden gibi platformlarda ördekler ile ilgili ilanlarla sıkça karşılaşıyoruz. Bu ilanlara bakarak size yakın bir ilden ördek sahibi olabilirsiniz.

Ördek fiyatları 2022 hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Ördekler ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemize kısa bir bakış atabilirsiniz.

Ördek kuluçka süresi ortalama 28 gündür.

Ördek yumurta verimi bazı faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]