Border Collie Fiyatları Cep Yakıyor!

Bu içeriğimizde sizlere Border Collie fiyatları 2024 verileri hakkında bilgiler verdik. Gelin birlikte bu köpek türünü yakından tanıyalım.

Border Collie Fiyatları 2024

Border Collie fiyatları 2024 ortalaması 5000 TL ila 15.000 TL arasında değişmektedir. Cinsi çoban köpeği olan ve türü İskoç-İngiliz sınırlarında çoğaldığı için ismi “Border” yani sınır, “Collie” yani kullanışlı kelimelerinden gelen “kullanışlı sınır köpeği” manasındaki bu köpek cinsi, collie ırkından gelmektedir.

Border Collie özellikleri en çok merak edilen köpek cinslerinden biridir. Buna bağlı olarak yavru sahiplenmek isteyenler için Border Collie yavru fiyat bilgisi de merak konusudur.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Border Collie Yavru Fiyatları 2024

Border Collie yavru fiyat belirlemesi yapılırken çoğunlukla üretim maliyetine ve cins köpeğin bakım masraflarına göre fiyatları belirlenmektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan ve oldukça popüler olan Border Collie’nin dünyanın en zeki ırkından geldiği bilinmektedir. Çok akıllı ve uyumlu olması, aynı zamanda eğitile bilirliği, oldukça ilgi çeken bir köpek cinsi olmasını sağlamaktadır.

Yavru bir Border Collie’nin akıllı olması sebebiyle kolay bir şekilde eğitilebileceği düşünülürse, Border Collie yavru fiyat belirlemesi bu özellikleri de göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Border Collie Sahibini Korur Mu? 

Border Collie sahibini korur mu? diye merak edenler için Border Collie’nin çoban köpeği ırkından gelen yüksek oranda koruma içgüdüsüne sahip özel bir köpek cinsi olduğunu söyleyebiliriz. Bu özel köpek cinsinin en önemli özelliklerinden birisi de sahibine çok bağlı ve sadık olmasıdır. Sahibinin sözünden çıkmaz ve itaatkârdır. Eğitilebilir oluşundan kaynaklı sahibinin komutlarına kolaylıkla uyar ve öğrenmeyi sever. 

Border Collie Apartmanda Bakılabilir Mi? 

Bu kadar enerjik ve hareketli bir köpek cinsi için Border Collie apartmanda bakılabilir mi? sorusunun yanıtı, bitmeyen bir enerjiye sahip bu özel köpeğin açık alanlarda yorulmasını sağlayacak aktiviteler yapılmadığı takdirde apartman ortamında yaşamakta zorlanacağı söylenebilir.  Havlamaya çok fazla yatkınlığı olmadığı için apartmanda yaşamaya uyum sağlayabilen bir köpek cinsi olsa da fazla enerjik olması ve tüylerinin dökülme özelliği sebebiyle bakımı apartman yaşamı için zorluklar getirebilir.

Border Collie Tüy Döker Mi? 

Border Collie’nin tüyleri orta derece dökülme özelliğine sahiptir. Sıkça tüylerinin bakımı yapılması gereken, fırçalanması, ıslak veya kuru şampuan kullanılarak temizlenmesi gereken bir köpek cinsidir. Kene ve bitlere karşı çok düzenli tüy bakımlarının yapılması, kulak içlerinin ve genel tüylerinde sıklıkla temizlik kontrollerinin yapılması gerekir. 

Border Collie Kırması 

En fazla ilgili gören Border Collie kırması köpekler:

 1. Boundary Point: Alman Shorthaired Pointer karışımı.
 2. Borador: Labrador Retriever karışımı.
 3. Border Jack: Jack Russell Terrier karışımı.
 4. Bordoodle: Standart Kaniş karışımı.
 5. Brittany Bordür: Brittany karışımı.
 6. Border Springer: Springer Spaniel karışımı.
 7. Border Schnollie: Standard Schnauzer karışımı.
 8. Borgi: Corgi karışımı.
 9. Border Heeler: Blue Heeler karışımı.
 10. Collieweiler:  Rottweiler karışımı.
 11. Borderland:  Shetland Sheepdog karışımı.
 12. Boxollie: Boxer karışımı.
 13. Bordersky: Sibirya Husky karışımı.
 14. Golden Border: Golden Retriever karışımı.
 15. Borderstiff: Mastiff karışımı.
 16. Border Pireneleri: Great Pyrenees karışımı.
 17. Border Aussie: Avustralya Çoban Köpeği karışımı.
 18. Collie Cocker: Cocker Spaniel karışımı.
 19. Borgle: Beagle karışımı.
 20. Dobie:  Doberman karışımı.
 21. Borderstaff: Staffordshire Bull Terrier karışımı.
 22. Border Çukuru: American Pitbull Terrier karışımı.
 23. Border Newfie: Newfoundland karışımı.
 24. Kelpie Collie: Kelpie karışımı.
 25. Great Border: Danua karışımı.
 26. Bodatiyen: Dalmaçyalı karışımı.
 27. Vizslie: Vizsla karışımı.
 28. Shollie: Alman Çoban Köpeği karışımı.
 29. Border Quiet: Alaska Malamute karışımı.
 30. Bordernese: Bernese Dağ Köpeği karışımı.

Border Collie Özellikleri 

Kısa ve uzun tüylü olmak üzere iki çeşittir. Bitmeyen enerjisi ve dayanıklılığıyla, çalışkan bir türdür. En önemli özellikleri; eğitilebilir, sadık ve itaatkâr olmalarıdır. Yüksek enerjiye sahip, en zeki köpek cinsi olmasının yanı sıra şefkat sahibi bir köpek türüdür. Çok enerjik ve hareketli bir köpek istiyorsanız Border Collie tam olarak buna uygun bir köpek cinsidir. Sahibiyle neşeli şekilde vakit geçirmekten çok hoşlanan, enerjisi neredeyse hiç bitmeyen ve koşturmayı seven bir köpek beslemek isteyenler için yavruyken satın alınabilecek ya da sahiplenilebilecek en doğru köpek cinsidir. 

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]