Alman Kurdu Fiyatları

Alman kurdu fiyatları 2022 yılında bir miktar artış göstermiş olsa da hala diğer köpek fiyatları karşısında oldukça uygun. Bu nedenle de son zamanlarda birçok kişi alman kurtlarına yönelmiş durumda.

Alman Kurdu Fiyatları 2022

Alman çoban köpeği olarak da geçen Alman kurdu, isminden de anlaşılacağı bir şekilde Almanya’da ortaya çıkmıştır. Gösterişli vücutlarıyla, korkutucu ancak bir o kadar da sevimli ve cana yakın bir özelliktedirler. Güzel bir şekilde yetiştirilirse, polislik ve ilgili mesleklerinin popüler köpek ırklarındandır.

Patlayıcı ve uyuşturucu maddelerin teşhisinde büyük emeği geçen K9 Alman kurdu köpeklerin, bir dönem yoğun bir şekilde içerisinde bulunduğumuz pandemik koşullarda da Covid-19 hastalarını yaydıkları bir tarz kokudan tanıyabildikleri kanıtlanmıştır. Geçmişleri 19.yy’a kadar dayanmaktadır. En nihayetinde genetik olarak kurtlarla bir bağları yoktur.

İş köpekleri denince akla gelen ilk isim olan Alman kurdu köpeğinin bir de show köpeği çeşidi vardır. İş köpekleri olan Alman kurtları, uzun bir kalçaya sahip olduğu gibi uzun bacaklara da sahiptir. Show köpekleri ise kısa boylu, atletik yapılıdır ve kalın bir kürke sahiptir. Şekil olarak Beyaz Alaska kurdu gibi soğuk hava delileri olmasalar da özelliklerini taşımaktadır.

İlginizi çekebilecek diğer köpekler ve fiyatları;

Alman Kurdu Fiyatlari
Alman Kurdu Fiyatlari

Siyah Alman Kurdu Fiyatları 2022

Bu göz kamaştırıcı ırkın siyah renge bürünmüş hali bir başka yakışıklı ve deyim yerindeyse parmak ısırttıran türdendir. Alman kurdu fiyat olarak değişken bir izlek izlemektedir. Genellikle geçtiğimiz yılda, 500 – 1500 TL arasında seyretse de, 2022 yılında özellikle yavru bazlı bakıldığında, 2500 – 7000 TL arasında anıldığı görülmektedir.

Arama kurtarma, çoban, rehber köpek ve bekçi sıfatlarına sahip olan Alman kurdu bu görevleri en uygun bir şekilde yerine getirebilecek zekada ve yetenektedir. Bir Beagle, Golden gibi sırnaşık yapıda ve bir Pitbull gibi saldırgan yapıda da değillerdir. Mesafeli ve soğukturlar. Hal böyleyken bile harika bir aile köpeğidirler.

siyah alman kurdu fiyatlari
siyah alman kurdu fiyatlari

Namıdiğer Alman çoban köpeği muhteşem kıvrımlarıyla, atletik sportif vücuduyla, zeki ve güçlü tavırlarıyla katmanlı tüyleriyle her zaman bakışları üzerine toplamayı başarabilmiştir. Fiyatları ise, safkan olup olmaması, renk türleri, yaşıyla birlikte değişim gösterebilmektedir.

Alman Kurdu Yavrusu Fiyatları 2022

Kendinden emin tavırlarıyla, sağlam adımlarıyla, güçlü kaslarıyla ve yıkılmazmış gibi görünen vücutlarıyla Alman köpeklerinin fiyatı her zaman merak konusudur.

Yavru Alman kurdu köpek almak istiyorsanız, ilanlara göz attığınızda karşınıza 3000 – 6500 TL fiyat skalasında bir sürü yavru köpek çıkacaktır. Göz renkleri kürk renkleriyle aşağı yukarı aynı ve kürklerinin karışımı olan köpekler Alman kurdu köpekleridir. Yavru hallerindeyken de bu şekilde bir gözlemle karar verilebilir.

alman kurdu yavrusu fiyatlari
alman kurdu yavrusu fiyatlari

200 Tl Alman Kurdu?

200 TL fiyatına sahip bir Alman çoban köpeği bulmak oldukça zor olsa da, olgun, erişmiş ve büyümüş bir Alman köpeğini bu şekilde sahiplendirmek isteyen hayvan bakıcıları denk gelebilmektedir. İlgili birçok nedenle köpeklerinden ayrılmak durumunda olan kişiler de bu yönteme başvurmaktadır, örneğin, evde artık bakamamak, taşınacak olmak, evde bir hasta sahibi olmak gibi.

Ancak söylemek lazımdır ki, 200 TL’ye minik bir Alman kurdu yavrusu alabilmek oldukça güçtür. Her geçen yıl artan köpek fiyatları bunun en büyük nedenlerindendir.  Yine de denk gelindiği takdirde, bu fiyata da tatlı mı tatlı bir Alman kurdu bulabilmek elbette mümkündür.

500 Tl Alman Kurdu Var Mı?

Hafif dalgalı, orta uzun tüyleri insanların ona aşık olmasının sadece tek bir sebebidir! Bu güzel ve göz kamaştırıcı köpeğe sahip olmak isteyen kişiler fiyat araştırmasına girmektedir.

500 TL Alman kurdu bir köpek sahiplenebilmek de mümkündür. Özellikle erişkinliğe ulaşmış olan köpekler, bu fiyata yeni sahipleriyle tanışabilmektedirler. Yavru köpekler genel olarak daha pahalı olup, daha geniş bir fiyat skalasına sahiptir.

Alman Kurdunun Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Orijinal bir Alman kurdu olan köpek tırıs yürümelidir. Kol ve bacaklarının boyutları ve açıları aynı olmak durumundadır. Uyumlu bacak kemiği boyuyla yürüyüşleri esnasında yere yakın bir vaziyet alarak hareket ederler. Kuyrukları az bir şekilde kalkıktır. Kafaları biraz öndedir.

Tam bir özgüven abidesi olan bu ırkın eğitilebilir olması, dikkati ve ahlakı onun vazgeçilmez özelliklerindendir. Gerekli mesleklerdeki titri, onun muhteşem bir iş köpeği olduğu anlamına gelmektedir. Köpeklerle anılan koku duyusunun ekstra fazla olması ve sessizliği bir Alman köpeğini diğer köpeklere göre benzersiz kılmaktadır.

Kafaları vücutlarıyla orantısız olmamalıdır. Kulaklardan itibaren burna doğru ivmeli bir açıda şekillenen kafalarının genişliği de kafatası uzunlukları gibi olmalıdır. Eksiksiz üstte 20 altta 22 dişleri bulunmalıdır. Kesici dişleri birbirlerini makas gibi karşılar. Kesik, eğimli, kopuk kulaklar safkan ırkta yoktur. Orta boyda koyu gözler söz konusudur. Boğaz derileri sarkık olmamalıdır. Çok kısa ve az tüyler kusur olarak geçmektedir.

Alman Kurdu Sahiplenme

İnternette birçok ücretsiz Alman köpeği sahiplendirme ilanına rast gelebilirsiniz. Çok acil, geçici ya da kalıcı yuva arayan birçok evcil hayvan sahibi söz konusudur. Safkan ırk olan birçok Alman kurdu karşınıza çıkabilir. Yaşına, boyutuna ve cinsiyetine göre tercih edilen her özellikte köpek bulunmaktadır.

İlan sahiplerine mesaj atıp, köpekler hakkında bilgi alarak fiyat konuşabilir, ilgili web sitelerinde ya da veteriner hekimler, barınaklar yardımıyla bu köpeklere ulaşabilirsiniz.

Alman Kurdu Sahiplendirme

Bir Alman kurdu köpeğe sahipseniz, ilgili mecralardan köpeklerinizin fotoğraflarını çekerek, onları yeni sahiplerine kavuşturabilirsiniz. Gerek ihtiyaçtan, gerek ev değişikliğinden ya da hastalık durumlarından köpeklerine daha fazla bakamayacak binlerce kişiden biriyseniz, şansınızı web sitelerde sahiplendirme ilanları vererek deneyebilirsiniz.

Veteriner hekimlerden, barınaklardan yardım alabilir, hayvan blog sitelerinden köpeklerinizi yeni sahiplerine tanıştırabilirsiniz.

Görünüm Çiftleşme/Üreme Doğum Uysallık
Orta uzun boy

Yapılı vücut

Uzun tüyler

Kızışma dönemlerinin 9 – 13. günleri

 

6 – 8 yavru Sakin

Uyumlu – mesafeli

Sahiplerine Karşı Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Bağlı

İyi

Kuru mama

Protein

Kolay Bölgelerini korumacı

İyi

 

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 4]