İçeriğe geç

Bernese Dağ Köpeği Fiyatları

Satilik Bernese Dag Kopegi Fiyatlari

Bugünkü içeriğimizde yetişkin ve yavru Bernese dağ köpeği fiyatları 2024 yılında ne kadar onu anlattık. Gelin bu köpekleri yakından inceleyelim.

Satılık Bernese Dağ Köpeği Fiyatları 2024

Bernese Mountain Dog ortalama yavru fiyatları 2500 TL ile 3000 TL arasında değişiklik gösterir. Bu fiyatlar, bernese dağ köpeklerinin yaş, cinsiyet ve sağlık durumlarına göre belirlenmektedir.

Bernese Dağ Köpeği Ücretsiz Sahiplenme Sahiplendirme

Atletik bir yapıya sahip olan Bernese dağ köpekleri bazı barınaklarda mevcut olabilir. Ya satın alınarak ya da barınaklardan ücretsiz sahiplenilebilir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

Bernese dağ köpekleri, Bernese Mountain Dog, Berner Sennenhund, Bernese Cattle Dog olarak da bilinir. Çalışan ve işçi köpekler olarak da bilinirler. Kökenleri İsviçre’ye dayanmaktadır. Geçmiş zamanlarda Alp Dağları’nın eteklerinde gezinen Bernese dağ köpekleri, çiftlik köpeği olarak da geçer. Fiziksel özelliklerine baktığımızda, boy olarak ortalama 58-70 cm aralığındadırlar. Ağırlık olarak ise 31-54 kg aralığında olurlar. Ortalama genel olarak 6-10 sene aralığında yaşarlar. Kare vücuda ve geniş omuza sahiptirler. Heybetli bir yapıları vardır. Vücutları, boyun bölgesinden daha uzundur. Soğuk hava koşullarına karşı dayanıklı ve güçlü yapıya sahiptirler.

Kafa bölgesi vücutlarına göre orantılıdır. Kaslı ve güçlü vücuda sahiptirler. Erkek cinsleri, dişi cinslerine göre daha iri ve kalıplıdır. Simetrik bir tüy yapısına sahiptirler. Vücutlarında çoğu bölge siyah renge sahiptir. Diğer bölgeleri ise beyaz ve pas rengini barındırır. Üçgen ve orta boy kulakları vardır. En ufak bir sesi bile işitme becerisine sahiptirler. Güçlü bir çene yapıları vardır. O heybetli vücudun altında güzel bakışlı ve iç ısıtan gözlere sahiptirler. Koyu kahverengi göz rengine sahiptirler. Gür tüylü ve neredeyse ayaklarına kadar uzanan bir kuyruğa sahiptirler. Kişisel özelliklerine baktığımızda ise dağ köpeği olmalarına rağmen, uysal ve yumuşak bir yapıları vardır. Sevdiklerine ve sahiplerine sadık ve son derece bağlıdırlar.

Bernese Dağ Köpeği Fiyatları 2024
Yavru Bernese Dağ Köpeği Fiyatları 20242500 TL
Dişi Bernese Dağ Köpeği Fiyatları 20243000 TL
Erkek Bernese Dağ Köpeği Fiyatları 20243000 TL

Oyun oynamayı ve eğlenceli vakitler geçirmekten hoşlanırlar. İlgi göremediklerinde veya dışlandıklarını hissettiklerinde havlama vb. olarak birçok tepki verirler. Yalnız kalmaktan asla hoşlanmazlar ve yalnız kaldıklarında fazlasıyla üzülürler. Yabancı insanlardan hoşlanmazlar ve onlara karşı çekingen davranırlar. Normalde saldırgan bir köpek değildirler ama sahibine ve sevdiklerine karşı bir tehlike sezdiklerinde onları korumak adına saldırgan olabilirler. Bakımına geldiğimizde, tüylerinin sağlığı için özellikle tüy dökme dönemlerinde haftada en az 2-3 kez tarama ve fırçalama yapmak gerekir. Yapılmadığı takdirde uzun tüyleri birbirine karışır ve köpeği rahatsız eder.

Kirlenmesine bağlı ve isteğe bağlı olarak ayda 1 kez banyo yaptırılabilir. Hareketlerinin rahatlığı açısından tırnakları düzenli aralıklarla kesilmeli ve pati bakımı yapılmalıdır. Ağız sağlığı için yine düzenli aralıklarla diş fırçalama yapılmalıdır. Beslenme açısından veterinerin sakınca görmediği ev yemekleri ya da yüksek kaliteli mamalar tüketmelidir. Bernese dağ köpekleri oldukça akıllı ve zeki bir yapıya sahiptirler ve istenildiği takdirde güzel bir şekilde eğitilebilir.

Bernese Dağ Köpeği Evde Beslenir Mi?

Sıcak hava ve ortamlardan çok hoşlanmazlar. Dolayısıyla ev ortamında beslemeye çok da uygun değillerdir. Ev ortamında yaşayabilmeleri için iyi bir şekilde eğitilmesi gerekir. Eğitim sürecinde ona sabırla ve sakince yaklaşım sergilenmelidir.

Bernese Dağ Köpeği Çok Havlar Mı?

Sıcak ve dar ortamları sevmediklerinden dolayı evde yetiştirildiklerinde strese girebilirler. Buna bağlı olarak da sürekli havlamaya başlarlar. Onun dışında bir tehlikeye karşı savunmaya ve de korumaya geçtiğinde de havlama davranışı gösterebilirler.

Bernese Dağ Köpeği Tüy Döker Mi?

Bernese dağ köpeği, uzun tüylü bir yapıdadır. Yılda iki kez bahar geçişlerinde, yani ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde fazlasıyla tüy dökerler. Bunun dışında tüy dökme seviyesi normal derecedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir