İçeriğe geç

Pitbull Köpek Fiyatları

Pitbull Köpek Fiyatları

Pitbull köpek fiyatları 2022 yılında ne kadar diyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Bu yazımızda çok sevilen köpek türlerinden biri olan pitbull köpekleri hakkında bilgiler verdik.

Pitbull Köpek Fiyatları 2022

Pitbull dediğimiz şey aslında, Bulldog ve Terrier cinsi köpeklere verilen genel bir isimdir. Pitbull köpek cinsi ilk başlarda boğalara karşı ortaya atılan bir yem olarak görülüp bu amaç doğrultusunda yetiştiriliyordu.

Daha sonrasında ise çocuklara karşı olan iyi yaklaşımları sebebiyle ‘’dadı köpeği ve av köpeği’’ olarak evlere alınmaya başladı. Fakat günümüzde de hala bazı insanlar Pitbull cinsi köpekleri dövüşmeleri için saldırgan bir şekilde eğitmeye devam ediyor.

Pitbull Köpek Fiyatları
Pitbull Köpek Fiyatları

Sağlıklı ve güvenilir olan Pitbull köpek fiyatları 2022 yılı güncellemesi ile 1500 TL ila 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Pitbull Yavru Fiyatları

Oldukları her ortamda farklarını ortaya koyan ve gerek görünümüyle gerek de hareketleri ile birçok insanın ilgisini çekmeyi başaran Pitbull cinsi oldukça hareketli ve zekidir. Bu özellikleri dolayısıyla diğer köpek ırklarına nazaran fiyatları daha fazladır.

Bir Pitbull’un hareketleri, uysal olup olmadığı, ev ortamında nasıl hareketler sergilediği ve diğer ırklarla olan etkileşimi tamamen yetiştiren kişiye bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle Pitbull cinsi bir köpeğe sahip olmak isteyenler bu ırkı yavruyken almalıdır.

Pitbull Yavrusu Fiyatları
Pitbull Yavrusu Fiyatları

Pitbull yavru fiyatları 2022 yılında güncel olarak 800 TL ila 1500 TL arasında değişim göstermektedir. Yani 200 tl yavru köpek arıyorsanız ne yazık ki bu köpekleri alamazsınız.

Pitbull Köpek Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak Pitbull köpek özellikleri nelerdir? Sorusunun cevabı olarak, Pitbull cinsi bir köpek sahiplenmiş bireyler çok akıllı olduklarını, her ortama uyum sağladıklarını, çocuklarla aralarının çok iyi olduğunu, sahibini her şekilde koruduğunu ve kesinlikle sahiplenilmesi gerekilen bir ırk olduğunu dile getiriyor.

Son derece zeki olan bu ırk, öğretilen komutları kolaylıkla algılıyor ve etraflarında olup biten her şeye dahil olmayı çok seviyor. Apartman yaşamına iyi bir şekilde adapte olup sorun yaşatmıyor, ayrıca yanındaki insanları tüm içtenliğiyle sevip, sahiplenmek en çok yaptığı şeylerden biridir.

Son zamanlarda herkesin aklında Pitbull cinsi köpeklerin tüy döküp dökmediği var, bu cins köpekler genel olarak çok fazla tüy dökmezler bunun yanı sıra salyaları da fazla akmaz. Eğer; bakımı kolay, sizi uğraştırmayacak, beslenmesi zor olmayan bir köpek ırkı arıyorsanız Pitbull tam size göre!

 

GörünümÇiftleşme/ÜremeDoğumUysallık
Görünümü dolayısıyla birçok insanı ürkütür fakat iyi bir eğitim alırsa çok uysal ve sevecen bir ırk olma özelliğini taşımaktadır.

 

Pitbulların çiftleşme isteği, cinsel organlarının şişmesi ve yaydıkları koku ile fark edilir. Bu dönemde dişi Pitbullar bazı agresif özelliklerini ön plana çıkartırlar.Bir Pitbull yaşamı boyunca 5 ila 10 arasında bir çocuk sayısına sahip olabilmektedir, doğum oranı düzenli bir şekilde seyreder.Ev yaşamına güzel bir şekilde uyum sağlar ve yaramazlık yapmaz, iyi bir eğitim verilmişse uysal bir hayvan olarak evde yaşamına devam eder.
Sahiplerine KarşıBeslenmeBakım ZorluğuDiğer Türlerle Geçim
Oldukça sevecen ve sahiplenici bir tutumu vardır. Sahibi ile vakit geçirmekten ve oyunlar oynamaktan oldukça keyif alır.

 

Çok hareketli bir ırk olduğundan dolayı besin içeriği zengin olan yiyeceklerle beslenmesi gerekmektedir.Bakımı oldukça kolay olan bu ırk ev yaşamı da dahil olmak üzere birçok yerde sahibine kolaylık sağlar.Yetiştirilme tarzına göre diğer türlerle olan iletişimi değişmektedir.

 

Satılık Pitbull Köpek İlanları Sahibinden

Her ortama uyum sağlayan bu cins, köpek sahibi olmak isteyenlerin genel olarak ilk tercihleri arasında yer alıyor ve her gün onlarca Pitbull bir yuva sahibi oluyor.

Pitbull Fiyatları
Pitbull Fiyatları

Pitbull cinsi köpek satın almak istiyorsanız lisanslı üreticiler ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da çevredeki satıcı bireyler ile etkileşimde bulunabilirsiniz. Sizlere profesyonel kişilerle çalışmanızı daha çok öneriyoruz. Bu sayede olası bir sorunda karşınızda muhatap bulabilirsiniz.

Pitbull Köpek Sahiplenme İlanları

Çoğu insan para vermeden köpek, kedi, tavuk vb. gibi hayvanlara sahip olmak istiyor. Eğer sizde bunlardan biriyseniz internet üzerindeki ilan sitelerine bakarak istediğiniz hayvanı ücretsiz bir şekilde sahiplenme avantajı kazabilirsiniz.

Pitbull köpek fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildeydi. Daha fazla bilgi almak için web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir