Sivas Kangalı Fiyatları

Sivas kangalı fiyatları 2022 yılında 4 haneli sayılardan başlıyor ve köpeğin özelliklerine göre 5 haneye kadar ulaşabiliyor. Bu yazımızda Sivas kangalı fiyatı ile ilgili bilgiler verdik. Hadi gelin bu köpekleri birlikte inceleyelim.

Sivas Kangalı Fiyatları 2022

Sivas kangalı, kökeni Sivas’ın Kangal bölgesi olan bir çoban köpeği ve bekçi köpeği ırkıdır. Sivas kangal köpekleri 25 Haziran 2018 tarihinde özel bir köpek ırkı olarak tanımlanmıştır.

Sivas kangal köpekleri hakkında uzmanlığı olan kişilerin belirttiğine göre, Sivas kangalının en iyi beslenme kaynağı sevgi ve iyi mamadır. Bu ikisi sağlandığında oldukça mutlu ve sağlıklı olan kangallar herhangi bir sıkıntı yaşamadan sahibiyle iyi bir şekilde geçinebilmektedir.

Sivas kangalı fiyatları almak istediğiniz kangalın özelliklerine ve yaşına göre büyük değişiklikler göstermektedir. Ayrıca, bazı kişiler sadece sahiplendirmek amaçlı ücretsiz bile vermektedir. Bu nedenle en doğru fiyatı satın alacak bir yer bulup yüz yüze görüşerek alabilirsiniz.

Sivas Kangalı Fiyatları
Sivas Kangalı Fiyatları

Peki gerçek kangal yavru nasıl anlaşılır? Sivas kangalı köpeklerini ayırt etmenin yolları nelerdir? Gibi sorularınızı makalemizin devamını okuyarak cevaplandırabilirsiniz.

Sivas kangalı fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 1000TL ila 2000 TL arasında değişim göstermektedir.

5 Aylık Sivas Kangalı Yavru Fiyatları 2022

Sivas kangal 5 aylık yavru fiyatları, internette birçok makalede yer alsa da gerçeği yansıtmamaktadır. Fiyatlar, satıcıdan satıcıya ve isteğinize göre çokça değişebilmektedir.

Oldukça sevimli olan Sivas kangalı yavrularının, yavru fiyatları Sivas kangalın hakiki olup olmadığına göre de değişmektedir. Bu yüzden, en doğru fiyatı kendiniz inceleyerek ve satışı yapan kişilerle birebir konuşarak alabilirsiniz.

5 Aylık Sivas Kangalı Yavru Fiyatları
5 Aylık Sivas Kangalı Yavru Fiyatları

Sivas Kangalı yavrusu fiyatları 2022 yılı itibariyle 800 TL ila 1500 TL arasında fark etmektedir.

Satılık Kangal Fiyatları 2022 

En sadık dostunuz, sırdaşınız ve güvendiğiniz bir canlı olabilen bu sevimli ırk gerekli ilgi ve sevgiyi gördüğü takdirde size oldukça iyi bir yol arkadaşı olacaktır.

İlginizi çekebilecek içerikler;

Eğer bir Sivas kangalı veya yavru kangal almak istiyorsanız, Sivas kangalı fiyatlarına internet siteleri üzerinden veya satıcıyla direkt yüz yüze görüşerek ulaşabilirsiniz. İsteğinize göre birçok farklı skaladan fiyata ulaşabilirsiniz.

Kangal Köpeği Fiyatları Sahibinden       

Kangal cinsi köpekler sahiplerine karşı oldukça sadık ve korumacı olarak yaklaşırlar. Eğer sizden yeterli sevgi ve ilgiyi alabilmiş olursalar, başınıza gelecek herhangi bir kötü durum karşısında sizi koruyacak yegane canlı olacaklardır.

Satılık Kangal Fiyatları
Satılık Kangal Fiyatları

Kangal köpeği almak istiyorsanız ve gerçek kökeni olan Sivas’tan uzakta yaşıyorsanız kangal köpeği fiyatlarına Sahibinden üzerinden de ulaşabilirsiniz. İsteğinize göre farklı farklı fiyatlardan Kangal köpeğine veya yavru kangal köpeğine erişim sağlayabilirsiniz.

Hakiki Kangal Nasıl Belli Olur?

Sivas kangalının hakiki olup olmadığını anlamanın birçok yolu olsa da birden fazla kişi bu yolları bilmediği için hakiki Sivas kangal nasıl anlaşılır? Bilmemektedir.

Öncelikle üretim çiftlikleri merkezlerinde üretilen sahte kangal köpeklerini hakiki kangal köpeklerinden ayırt etmenin en iyi yolu fiziksel özelliklere dikkat etmektir. Hakiki kangalların kulakları çok fazla uzun olmaz. Ayrıca, Sivas kangal köpekleri dudaksız olmaktadır.

Yukarıda bahsi geçen fiziksel özellikleri kontrol ederek incelediğiniz köpekte hakiki kangal köpeğinin fiziksel özelliklerinin gerçek olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu sayede hakiki kangal ile sahte kangalı ayırabilmektesiniz. Kangal köpeklerinin göz oyumları dar ve sürmeli olmalıdır. Ayrıca, alınlarının da düz olması gerekmektedir. Kangal köpeği yavruları inceleyerek bu özelliği daha rahat bir şekilde ayırt edebilirsiniz.

Kangal köpeği ayırt etmenin bir diğer yolu ise şeklinde bakmaktır. Hakiki kangal köpeğin yavrusu ayıyı ve kurdu andırmalıdır. Eğer ayıya ve kurda benzemiyorsa gerçek kangal köpek olmadığının belirtisidir. Kangal köpeklerinin iki adet post rengi bulunmaktadır. Bunlardan biri gri rengi, diğeri ise boz rengidir. Ayrıca, bu renklere sahip olmalarının yanı sıra, hakiki kangal köpeklerin genel hatları oldukça düzgün olarak bilinir.

Sivas Kangal Nereden Alınır?

Satılık kangal köpekler, gerçek kökenleri olan Sivas’ın Kangal bölgesinden alınmalıdır. Günümüzde Kangal satan birçok yer olduğu için hangisi hakiki hangisi değil belli olmamaktadır. Bu nedenle kendi kökeninin ait olduğu yerden almak en güvenli tercih olacaktır.

Ayrıca, yavru köpekleri tek başına almak önerilmemektedir. Eğer yavru köpekleri alacaksanız anne ve babasını görmeyi ihmal etmeyin. Ailesini inceleyip hakiki kangal köpeği olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Satılık kangal almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise gerekli sevgiyi ve ilgiyi verebileceğinizden emin olmaktır. Kangal köpekleri bağınızı sorgulayan yapıda canlılar olduğu için yeterli ilgili görmediği zaman sorunlar yaşayabilir ve bu durum da hem siz için hem de Sivas kangal köpeği ve kangal yavru için tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Son olarak, bilindik ve güvenilir yerlerden almanızı tavsiye ederiz. Özellikle Sivas’tan almıyorsanız satın alma işleminden önce satın alacağınız yeri dikkatlice incelemenizi ve araştırmanızı yapmanızı öneririz. Bu durum, güvenirlik açısından çok önemlidir.