İçeriğe geç

Bişon Çuha Köpeği Fiyatları

Bison Cuha Kopegi Bakimi

Bugünkü içeriğimizde sizlere bişon çuha köpeği fiyatları 2024 ile ilgili bilgiler verdik. Keyifli okumalar dileriz.

Peluş oyuncak diyebilir miyiz kendisi için? Tüyleri kulaklarını kapattığında sanki kulaklık takmış olduklarını düşünürüz. Kuyruğu uzundur. Küçük ama dayanıklıdır. İçi içine sığmaz. Kökeni Fransa olarak bilinir ancak Avrupa Akdeniz’den geldiği düşünülmektedir. 

Farklı bölgelerde yaygınlaşması ile birlikte 4 ayrı cinsi bulunmaktadır. 14. Yüzyıl’da elit kesimler tarafından sevilmiş ve çok tercih edilmiş bir ırktır. Minik ama çok değerli olan can dostumuz gerçekten anlatmaya değer.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Satılık Bişon Çuha Köpeği Fiyatları 2024

İlgisizlik, fazla yalnız bırakılma onları alfa köpek olmaya itebilir. Ev hayatında eğitilmesi zor olmakla birlikte bebekliğinden itibaren eğitmenler desteği ile büyümelidir. Yüksek ses ve suçlayıcı konuşmalar onları mutlu etmeyecektir. Her zaman nazik davranılmasını beklerler. Bişon Çuha Köpeği Fiyatları 2500 ile 15000 arasında olabilir.

Satılık Bişon Çuha Köpeği Yavrusu Fiyatları 2024

Kıvırcık mı kıvırcık çift katmanlı tüyleri için özel bir bakım gereklidir. Her gün taranmalı ve belirli aralıklarla kuaförünü ziyaret etmesi şarttır. Susam sokağı kırpığı biliyorsunuzdur. Eğer bakımı sağlanmaz ise çok kısa bir zamanda minik beyaz bir kırpık olacaktır. Çok az miktarlarda tüy dökerler. Diğer köpekler gibi tırnak ve kulak temizliği ihmal edilmemelidir. 

Bişon Çuha Köpeği Özellikleri 

Zeki ve kurnazdır. Daima ilgi odağı olmayı başarmıştır. Ailesini sevmek kadar doğayı ve tüm canlıları sever, iyi anlaşır. Ta ki uzun süreler yalnız bırakılana kadar. Yalnız bırakmamanız gerekmektedir, sizden ayrılmanın endişesi ve stresi onları çok yoracaktır. 

Bebeğinizin hastalanmasını istemiyorsanız bu duruma çok fazla önem vermeniz gerekmektedir. O kadar ilgi delisi olmasına rağmen tam bir uykucu kedidir. 14 saate kadar deliksiz uykulara daldığı olmuştur. İyileştirici özelliği vardır. Terapi köpeği olarak yoğun çalışma hayatına sahiptirler. 

Bişon Çuha Köpeği Bakımı 

Bahçeli ortamlara bayılırlar ancak bahçede yaşaması yapısı ve hassasiyeti sebebi ile uygun değildir. Alerjik bünyelere sahip kişiler için köpek hasretini sona erdirebilir. Bebekliklerinde çok hareketlidirler. Yaş aldıkça olgunlaşır bir prens ya da prenses olurlar, siz de bu değişime inanamazsınız. Çok içli oldukları için kalplerini kırmamaya özen göstermelisiniz. 

Üzüntüden hastalanabilirler. Günde 2 defa beslenmesi gerekmektedir. Mama değişimleri asla onun için uygun değildir. Maalesef hastanelik olabilirler. Tahılsız mamalar beslenmesi için son derece uygundur. Omega 3 ve 6 yağ asitleri ile kürkü için besin takviyesi yapabilirsiniz. Beslenme kalori oranı her gün doğru belirlenmeli ve takip edilmelidir. 

Kontrollü bir beslenme sağlamadığınızda kilo problemleri yaşayabilir. Çiftleşme yaşı 1,5 yaş olarak uygun görülür ve 6 adete kadar yavru verebilir.

Bişon Çuha Köpeği Ne Kadar Büyür? 

Kiloları 3-5 kg arası, boyları maksimum 25-30 cm arasındadır. Erkekler kızlara göre biraz daha iridir. İlk defa köpek sahibi olacak kişiler için önerilmektedir. Farklı ortamlara kolayca uyum sağlarlar. Zekâ seviyeleri yüksektir ve sizin mutluluğunuzu isterler. 

Mutlu olduğunuz aktivitelerde uyum sağlamaya çalışırlar. Gün içerisinde saatlerce dolaşma veya egzersiz yapılmasına ihtiyaç duymazlar. Kısa bir park gezisi bile enerjisini atmaya yeterlidir. Dışarıya çıkamıyorsanız evde minik bir oyun onu tatmin edecektir. Küçük ırklara göre daha uysal ve uyumludur. Çocukları çok sever. Yalnızca dikkat etmeniz gereken erkenden sosyalleşmesidir. Apartman boşluğunda havlayan huysuz bir can olmasını istemiyorsanız tabii. 

Farklı seslere, farklı çevreye maruz kaldığında her şeyi çok çabuk anlayacak ve kendi hayatında sosyal bir can olarak yaşamına devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir