Satılık Gökkuşağı İspinozu Fiyatları Sahibinden

Gökkuşağı İspinozu Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Gökkuşağı İspinozu Fiyatları 2024

Gökkuşağı ispinozu fiyatları ilanlara göre 100 TL ve 500 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Çeşit çeşit renkleri ile gökküşağı ispinozu herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Çoğu kişiler hem renkleri hem de sesi sebebi ile evinde gökkuşağı ispinozu beslemeyi tercih etmektedirler.

Diğer kuş fiyatları için tıklayınız;

Gökkuşağı İspinozu Fiyatları Adana

Gökkuşağı ispinozu fiyatları Adana normal fiyatları ile aynıdır. Gouldian finch, gökkuşağı ispinozunun yaygın adıdır. Gökkuşağı ispinozunun ömrü 5 ya da 9 yıl arasında değişmektedir. Ağırlıkları 14 gram olmaktadır. Uzunlukları ise 125 – 140 mm arasında değişiklik göstermektedir.

Gökkuşağı İspinozu Fiyatları İzmir

Gökkuşağı ispinozu fiyatları İzmir normal fiyatları ile aynıdır. Gökkuşağı ispinozları kurak mevsimlerde daha göçebe olur ve yiyecek ya da sularının bulunduğu noktalara uçarlar. Bu şekilde de gün boyunca aktif olurlar. Genelde küçük gruplar şeklinde yerde ya da uçarken yiyecek aramaktadırlar.

Golden Finch Fiyat 2024

Golden finch fiyat 250 TL civarında olduğu görülmektedir. Gökkuşağı ispinozları genelde sessiz kuşlar olarak bilinmektedir fakat zaman zaman tiz bir ıslık çıkardıkları duyulabilmektedir. Aynı zamanda da hem yumuşak cıvıltılar hem de tıslama sesi yapmaktadırlar. Bu kuşlar pek fazla elde tutulmayı sevmezler bu yüzden de kolay panikleyebilirler. Stres ise ölmelerine neden olabilmektedir.

Gökkuşağı İspinozu Nasıl Bakılır?

Gökkuşağı ispinozu nasıl bakılır sorusunun cevabı şu şekilde olmaktadır: Gökkuşağı ispinozu ılıman iklim koşullarında yaşayan bir canlıdır. Havadan olumsuz olarak etkilenmemesi açısından oda sıcaklığının bütün zaman boyunca 18 ile 20 derece arasında olması gerekmektedir. Gökkuşağı ispinozu uçmayı çok sevmektedir. Bu yüzden de arada kafesten çıkararak rahat bir şekilde uçmasını sağlamanız onlar için iyi olacaktır.

Gökkuşağı İspinozu Ne Sever?

Gökkuşağı ispinozu ne sever? Gökkuşağı ispinozları, yılın belli başlı dönemlerine bağlı olarak farklı yiyecekler ya da yiyecek birleşimleri yerler ve severler. Gökkuşağı ispinozlarından olgun ya da yarı olgun olanları bazı böceklerle beslenebilmektedir. Olgun ya da bir kısmı olgunlaşmış çim tohumlarını tercih etmektedirler. Gökkuşağı ispinozları yaşamak için fazlasıyla tatlı suya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden de her zaman kaplarında temiz su bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer evinizde gökkuşağı ispinozu besliyor iseniz, hem meyve hem de sebze vermeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Gökkuşağı İspinozu Kafesi Nasıl Olmalı?

Gökkuşağı kafesi nasıl olmalı sorusunun cevabı şu şekildedir: Gökkuşağı ispinozları hem canlı hem de hareketli kuşlar olarak bilinmektedir. Rahatça uçabilmeleri, yuva yapabilmeleri ve dinlenebilmeleri için gerektiği büyüklükte bir kafese ihtiyaçları vardır. Eğer kuşlarınız çift ise kafes en az 60 cm uzunlukta ve de 40 cm genişlikte ve yükseklikte olması gerekmektedir.

Gökkuşağı İspinozu Yumurtası Kaç Günde Çıkar?

Gökkuşağı ispinozu yumurtası kaç günde çıkar? Dişi gökkuşağı ispinozu 4 – 8 arası yumurtlamakta, genellikle 5 ya da 6 yumurta yapmakta ve kuluçka 4. veya 5 . yumurtadan sonra başlamaktadır. Kuluçka süresi 14 ya da 15 gün olmaktadır. Yumurtalar çatladığında ise iki ebeveyn de yuvada kalmakta ve yavrulara bakmaktadır.

Tıkla Oyla
[Total: 2 Average: 3]