İçeriğe geç

Bango Güvercin Fiyatları

satılık bango güvercin fiyatları sahibinden

Bango güvercin fiyatları 2022 yılında kuş severler tarafından sıkça merak ediliyor. Bu nedenle de hayvanfiyatlari.com olarak bu yazımızda Bango güvercin fiyatı ile ilgili bilgi vermek istedik. Gelin birlikte inceleyelim.

Bango Güvercin Fiyatları 2022

Diğer güvercinlere kıyasla uçma özelliğine sahip olmayan Bango güvercinleri, küçük vücut yapıları, büyük kafaları ve sevimli iri gözleri sayesinde bilinirler. Çok akıllı ve oyunbaz olan bu tür insanların kendisine yaklaşmasından pek de hoşlanmaz, insanların ellerine almamaları için onlardan sürekli kaçarlar. Ayrıca kısa olan gagaları yüzünden yavrularına bakmakta oldukça zorlanırlar.

Mavi, sarı, kırmızı, siyah-beyaz, gibi renklere sahip olan Bango güvercinleri sahip oldukları bu renkler sayesinde birçok insanın gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Ayrıca birden fazla insan Bango güvercinlerini çok güzel ve narin olduğu için beslerler.

Diğer güvercin fiyatları için tıklayabilirsiniz;

Bango güvercinler, havada iken yaklaşık 1 ya da 1,5 saat civarında bir uçuş süresine sahiptir. Fakat böyle olmasına aldanmayınız çünkü sadece düz bir uçuş sergilerler. Diğer kuş türleri gibi havada süzülüp, takla atamaz veya dönemezler.

Bango güvercin fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 400 TL ila 1200 TL arasında değişim göstermektedir.

Soğuk alanlarda yaşaması oldukça zor olan Bango güvercinleri, ılman ve sıcak yerlerde yaşamaya alışkınlardır. Eğer soğuk bir yerde beslemek isterseniz, üreme işlemi çok zor gerçekleşir ve Bango güvercininiz sağlığından olabilir.

Dünyada en çok Berlin de beslendikleri için bu tür karşımıza Berlin Bangosu olarak da çıkmaktadır. Ülkemizde be beslenebilen bu cins Türkiye’de en çok İstanbul, İzmir vb. şehirlerde beslenildiği bilinmektedir.

Bango Güvercin Fiyatları Sahibinden

Sevimli gözleri, kafaları ve vücutları sayesinde birçok insanı kendine hayran bırakan Bango güvercinleri; diğer güvercinler kadar fazla uçamadığından sadece güzelliği için beslenilmektedir. Güzelliği için beslenilmesine rağmen çok fazla alıcısı bulunan Bango güvercinleri adeta insanların göz bebeğidir.

Yurt dışında olduğu kadar Türkiye’de de; sevimli vücut şekilleri ve narin yapıları ile rağbet gören Bango güvercinleri ülkemizin İzmir, İstanbul vb. gibi bazı büyük şehirlerinde beslenilmektedir. Eğer siz de bir Bango güvercini besleyip, büyütmek isterseniz bizzat bu illere gidebilir, pet shoplara göz atabilir ya da internetteki ilanlara bakabilirsiniz.

satılık bango güvercin fiyatları sahibinden
satılık bango güvercin fiyatları sahibinden

Diğer güvercinlere oranla daha az uçma kabiliyetine sahip olan Bango güvercinleri bunun dışında soğuk yerlerde de yaşamaya pek elverişli değildir. Genelde sıcak yerlere alışkın olduklarından dolayı soğuk iklime sahip bölgelerde yaşamaları oldukça zordur,  yaşasalar dahi üreme sistemleri eskisi gibi olmayacaktır.

Bango güvercinlerinin beslenmesi düşünüldüğü kadar zor değildir. Fakat diğer güvercin besinleri ile değil de uçamayan kuşların besin reçeteleri ile beslenmeleri zorunludur. Belirli ölçülerde; bezelye, arpa, darı vb. gibi besinleri tüketebilirler tabii aşırıya kaçmamak şartı ile.

bango güvercin fiyatları
bango güvercin fiyatları

Birden fazla renge sahip olan Bango güvercinleri bu renkleri sayesinde insanların gözlerine oldukça hoş görünürler. Vücut şekillerinden dolayı zaten belirli bir sempati kazanan güvercinler adeta insanların sahiplenmesi için yaratılmışlardır. Eğer siz de bir Bango güvercini sahiplenmek isterseniz ilgili sitelere veya pet shoplara başvurabilirsiniz.

bango güvercin uçurma
bango güvercin uçurma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir