İngiliz Bulldog Fiyatları

Bugünkü içeriğiimizde İngiliz Bulldog fiyatları 2024 yılında ne kadar onu anlattık. Eğer siz de bu köpek türünü sahiplenmek istiyorsanız bu içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yavru İngiliz Bulldog Fiyatları 2024 Sahibinden

Eski İngiliz Bulldog ırkının genleri ile diğer köpek ırkları karıştırılarak elde edilen İngiliz Bulldog köpek ırkı 2014 yılından beri mevcuttur. Dolayısı ile bu köpek ırkının fiyatları, “yavru ya da yetişkin, eğitimli veya eğitimsiz, yurt dışından getirilen ya da yurt içinde üretilenler” gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir. İngiliz Bulldog fiyatları 2024 yılı boyunca 4000 TL ile 12,000 TL arasında değişmiştir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

İngiliz Bulldog Özellikleri

 • Görünüm: Büyük kafatası yapısı ve dar omuzları ile diğer ırklardan bir bakışta ayrılmaktadırlar. Kaşlarının etrafında kalın deri kıvrımları mevcuttur. Boyunlarının altında ise sarkan deri fazlalığı vardır. Sarkık dudaklarından sivri dişleri görünmektedir. Ancak günlerce devam edecek gibi duran salya akması problemi yaşamaktadırlar. Kısa tüyleri bulunan İngiliz Bulldoglar mevsime bağlı olarak tüy dökebilirler.
 • Çiftleşme ve Üreme: Erkek İngiliz Bulldoglar, arka bacaklarının kısalığı nedeni ile kızgınlık döneminde çok da başarılı sonuçlar alamayabilir. Bu nedenle dişi İngiliz Bulldog sahipleri uzun bacaklı diğer ırklarla çiftleştirmeyi tercih etmektedir. Bu durum ırkın kırılmasına neden olmaktadır. Irkın korunmasını isteyenler ise dişi İngiliz Bulldogların yapay yollarla üremesini tercih etmektedirler.

İngiliz Bulldog Ne Kadar Yaşar?

 • Doğum: Dişi İngiliz Bulldoglar için ölüm ile sonuçlanabilmektedir. Çünkü yavrunun geniş kafatası yapısı dişinin vücut yapısına zarar verebilmektedir. Ölü doğum oranı yüksek bir ırktır. Bu nedenle dişi İngiliz Bulldog sahipleri doğum için sezeryanı tercih etmektedirler. Sekiz ile on yıl arasında yaşayan ırktır.
 • Uysallık: Kaslı görünümlerine rağmen oldukça uysal ve çocuklarla iyi geçinen bir ırktır. Aşırı sabırlı ve naziklerdir. Aynı zamanda eğitim ile hırçın davranış tutumuna sahip köpekler düzeltilebilmektedir. Ancak, bu durum İngiliz Bulldog fiyatları üzerinde arttırıcı bir etkiye sahiptir.

İngiliz Bulldog Irkı Davranışları

Bulldog ırkındaki tüm köpekler için sıkça düşünülen ‘atletik yapı’ aslında yoktur. Her ne kadar çevik duruşu olsa da bu köpek ırkı aslında sakin köpek ırkları arasındadır.

 • Kurallara uyma: İngiliz Bulldoglar için asla geçerli olmayan bir durumdur. Kafasına göre hareket eden sakin ve sevecen köpeklerdendir. Örneğin, frizbi attığınızda yakalanmasını beklemeyin. Genel eğilimleri yakalama a yönünde olacaktır. Eğer çok mutlu ise sıçrama hareketi yapacaklardır.
 • Heyecanlı Davranış: Sakin olmasını saldırmama eğiliminde alan bu ırk, başlarını belaya sokma konusunda diğer ırklara göre daha başarılıdırlar. Çiğneme problemi özellikle yavrularda en çok görülen sorundur. Yani evin her tarafında çiğnenip atılmış eşyalar, terlikler İngiliz Bulldog sahipleri için sıradan bir tutumdur.
 • Bekçilik Tutumu: Evinizi ya da bahçenizi korumak için büyük olmayan bekçi köpeği ihtiyacını bu ırk ile karşılayabilirsiniz.
 • Çocuklarla İletişim: Yavru iken çocukların dürtmesi köpeğin saldırmasını neden olacaktır. Yavru aileye alıştıktan sonra iyi bir koruyucu olacaktır.

İngiliz Bulldog Yasak Mı?

Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Amerikan Bulldog, Brezilya Mastiff, Napoliten Mastiff, Japanese Tosa, Presa Canario, Wolfdog, Bandog gibi köpek ırkların ülkemizde beslemek yasaktır. Ancak İngiliz Bulldog ırkının beslenmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

İngiliz Bulldog Sahiplendirme Ücretsiz

İngiliz Bulldog fiyatları araştırması yapmak istemeyenler barınaklardan ücretsiz olarak bu ırkı alabilirler. Ancak, ülkemizdeki temel sorun Barınaklardan alıyorum bahanesi ile bu ırkın çeşitli internet sitelerinde satılmasıdır. Bu nedenle sadece bir çocuk gibi bu ırk ile ilgilenilecekse hayvan barınaklarından alınmalıdır.

İngiliz Bulldoglar için yeni bir aile arayanlar ise çoğunlukla internet siteleri üzerinden ‘ücretsiz sahiplendirme’ ilanları vermektedir. Burada da ilan verildikten sonra aileye köpek teslim edilirken para istenmesidir.

İngiliz Bulldog Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Gıda alerjisi olup olmamasına
 2. Kırışıklık bakımının yapılıp yapılmadığına ait karnenin bulunmasına
 3. Kuyruk cebi denilen bölgenin hijyeninin sağlanmasına
 4. Parmak aralarında çıban olup olmamasına

gereken özen gösterilerek İngiliz Bulldoglar alınmalıdır.