Yavru Boxer Köpek Fiyatları

Bu içeriğimizde sizlere boxer köpek fiyatları 2024 verileri hakkında bilgiler verdik. Gelin bu köpek türlerini yakından tanıyalım.

Boxer Köpek Fiyatları 2024 

Boxer köpek fiyatları 7.500 TL civarından başlamakta ve yerlere göre değişiklik göstermektedir. Boxer köpekler sahipleneceği zaman hem yaş aralığına hem de köpeğin almış olduğu bütün eğitimlere göre fiyat farklılıkları söz konusu olmaktadır.  Boxer köpek görünüşü dolayısıyla bekçi köpeği olarak bilinmektedir. Boxer köpekler sürekli neşelidir ve hiperaktif davranışlar sergilemektedir. 

Yavru Boxer Köpek Fiyatları 2024 

Yavru boxer köpek fiyatları 2024 1,500 TL ile 7,500 TL arasında değişmektedir. Güncel fiyatların günden güne değişiklik göstermesi söz konusudur. Boxer köpekler fiziksel özellikleri nedeni ile pek benzeri olmayan ve çok sevecen köpek ırkı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda boxer köpekler sahibine çok sadıktır ve sahiplerine karşı koruma içgüdüleri ortaya çıkabilmektedir. 

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Tiger Boxer Köpek Fiyatları 2024 

Tiger boxer köpek fiyatları 2024 5000 TL civarında olduğu görülmektedir. Boxer köpekler eğitime yatkınlığının ideal olduğu bilinmektedir. Boxer köpekler oldukça sportiflerdir. Bu yüzden de eğitimleri yoğun olabilmektedir. Aynı zamanda da çok çabuk öğrenebilirler.

Boxer Köpek Özellikleri 

Boxer köpek özellikleri şu şekilde olmaktadır: Boxer köpekler fazlasıyla iri yapılı olmaktadır. Beslenmelerinin de bu durum dikkate alınacak şekilde hazırlanması iyi olacaktır. Boxer köpeklerin hem oldukça güçlü oldukları hem de korumacı taraflarının diğer türlere göre ön planda olduğunun bilinmesi gerekmektedir. 

Koku alma duyularının ön planda olduğu görülmektedir. Bu durum da burun kısımlarının biraz büyük olduğundan kaynaklanmaktadır. Erkek Boxer köpeğin en fazla 32 kilo olması dişi Boxer köpeğin de en fazla 29 kilo olması normal olarak görülmektedir. Boxer köpeklerin tüyleri kısa, parlak ve düz olmaktadır. Renkleri ise kahve ya da beyazdır. Boxer köpeklerin kısa tüylü oldukları için de haftada iki defa taranması onlar için ideal olacaktır.

Boxer Köpek Sahiplenme Ücretsiz 

Boxer köpek sahiplenme ücretsiz için size yakın barınaklara bakabilir ya da boxer köpek sahiplenme ilanlarına bakabilirsiniz. Özellikle hem il hem de ilçelerde yer alan barınaklara göz atmanız iyi olacaktır. Boxer köpek sahiplendikten sonra barınaktan alınan boxer köpeklerin detaylı bir şekilde sağlık muayenesi olması önemli olacaktır.

Boxer Köpek Saldırgan Mı? 

Boxer köpek saldırgan mı? Boxer köpekler fazlası ile sadıktır ve güvenilirdir. Boxer köpekler her şeyden önce çok yüksek sesten ve sert davranışlardan hoşlanmayabilirler. Bu nedenle de böyle davranışlar ile karşılaşırsa saldırgan bir köpeğe dönüşmeleri olası olacaktır. Fakat boxer köpekler daha iyi sosyalleşir ise hem ailesine hem de çevresindeki kişilere alçak gönüllü olabilecektir.

Boxer Cinsi Köpek Kaç Yıl Yaşar? 

Boxer cinsi köpek kaç yıl yaşar sorusunun cevabı 11- 14 yıl arasında değişebilmektedir. Köpeklerin genellikle yaşam sürelerinde belirleyici rolde olan ırk olsa da uzun yaşamaları için düzenli bir beslenme programına gerek vardır. Ayrıca da düzenli bakım ve egzersiz de önemlidir. Boxer köpekler çok sıcak ya da çok soğuk havaları sevmemektedir.

Boxer Köpek Hangi Ülkenin?

Boxer köpek hangi ülkenin? Boxer köpeklerin kökeni Almanya’dır. II. Dünya Savaşı’ndan sonra popüler hale gelmişlerdir. Aynı zamanda Amerika’ya Amerikan askerleri tarafından getirildikleri bilinmektedir.