Satılık Pug Köpek Fiyatları

Pug köpek fiyatlarına dair tüm detaylar ve en güncel fiyatlar burada!

Yavru Pug Köpek Fiyatları 2024

En eski ırklardan olan ve çocuklu ailelerin vazgeçilmezi Pug cinsi köpeklerin 2022 yılında ortalama fiyatı 2500 lira ile 13000 lira arasındadır. Küçük boyutu, kahverengi basık suratları ile çocukların en yakın arkadaşları Pug cinsi köpeklerdir.

Pug Cinsi Köpeklerin Kökeni

Kökeni Çin’e dayanmaktadır. MÖ 400 yılında Asya’da ortaya çıktığı düşünülür. Savaşlar ve göçler ile tüm dünyaya yayılmıştır. Küçük boyutlu olmasına rağmen günümüzde bekçi köpeği olarak kullanıldığı görülmüştür. Pug cinsi köpeklere “Carlin köpekleri” veya “Mops köpekleri” de denilebilmektedir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Pug Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Pug cinsi köpekler küçük boyutlu ırk köpekler arasındadır. Basık suratları nedeniyle solunum kanallarında darlaşmalar oluşur. Genelde nefes alma problemleri vardır. Özellikle sıcak havalarda solunum problemlerinde artış görülebilir.  Pug cinsi köpeklerin arka bacakları ön bacaklarından daha uzundur. Bacaklarındaki boy farkı yüzmede zorluk çıkarır, yüzemezler. Yaz ve kış aylarından hoşlanmazlar. Ilıman havaları severler.

Dişi pug cinsi köpeklerin boyları ortalama 25 santimetre ile 30 santimetre arasındadır. Erkek pug cinsi köpeklerin boyları ise ortalama 30 santimetre ile 36 santimetre arasındadır. Kiloları her iki cinsiyet için ortalama 6 kilo ile 9 kilo arasındadır.

Pug cinsi köpeklerin kısa bir tüy yapısı vardır. Fazla tüy dökme problemi görülmemektedir. Tüy renkleri genelde kayısı, kahverengi, siyah veya gümüş renginde görülmektedir. Baş kısımlarında ağız bölgesi, patileri siyah renktedir.

Pug Cinsi Köpeklerin Mizacı

Pug cinsi köpekler hareketli, neşeli ve sahiplerine sadık köpeklerdir. Duygusal oldukları söylenebilir. Tek başına kaldıklarında veya sahiplerinden ilgi görmediklerinde üzülürler. Başkalarına ilgi gösterildiğini gördüklerinde kıskançlık görülebilir. Yüksek ses tonuna duyarlıdırlar, yüksek sesli ortamları sevmezler.

Zekaları yüksek köpek ırkları arasındadır. Eğitim verirken zorluk yaşanmaz. Bazen eğitim rutininden sıkılabilirler. Eğitimleri rutine bağlamak yerine her gün farklılaştırmak gerekir. İnatçı yapılarından dolayı eğitim sırasında zorluklar görülebilir. Eğitimlerinde sahipleri sakin ve sabırlı olmalıdır. Oyun oynamayı ve yaramazlık yapmayı çok severler. Enerjilerini atmak için ilgilenilmesini isterler. Pug cinsi köpek ırkları ya heyecandan yerinde duramayıp oyun oynarlar yada yorgunluktan uyurlar. Uyurlarken basık yüz yapısından dolayı horlarlar. İyi bir bekçi köpeği olarak gereksiz havlamazlar.

Pug Cinsi Köpekler ısırır mı?

Pug cinsi köpekler diğer köpek ırkları gibi ısırma huyuna sahip köpeklerdir. Olası bir tehlikeli durumlarda kendilerini veya sahiplerini korumak için ısırmaya başvurabilirler.

Pug Köpek Bakımı Zor Mu?

Küçük ırk köpeklerde olduğu gibi Pug cinsi köpeklerin de bakımı oldukça kolaydır.Tuvalet eğitimi sonrası evin içine konulacak çiş pedi tuvaletini yapmak için yeterli olacaktır. Tüy bakımı için belirli periyotlarda banyo yaptırılabilir. Üşütmemek için banyo sonrası ve dışarı çıkarken köpek giysilerini kullanabilirsiniz.

Yemek yemeyi çok severler, doyma hissini bilmezler. Obeziteye yatkın bir ırk olan Pug cinsi köpeklere kilo almasın diye düzenli egzersiz yaptırılmalıdır.  Beslenirken ırkına özel üretilen kaliteli kuru mamalar kullanılmalıdır.

Ev içerisinde fazla hareketli olmadığı için ev apartman yaşantısına çok uygundurlar. Çocuklarla, diğer hayvanlarla ve insanlarla çok iyi geçinirler.

Pug Cinsi Köpeklerin Ömrü Kaç Yıl?

Pug cinsi köpekler iyi bir bakım ve kaliteli beslenme programları ile 12 yıl ile 15 yıla kadar yaşayabilirler. Yapısal olarak obezite riski olduğu için beslenmesine dikkat edilmelidir.

Pug Cinsi Köpekler Sahiplerine Karşı Nasıldır?

Pug cinsi köpekler sahiplerine son derece bağlı ve sadıktırlar. Pug cinsi köpekler çocuklu aileler için en uygun köpek ırklarından bir tanesidir. Çünkü çocuklarla arası çok iyi olan bir köpek ırkıdır. İyi bir bekçi köpeği olarak ailesinin güvenliğini önemserler. Evde bir tehlikeli durum oluştuğunda havlayıp ev sahibini uyarırlar. Pug cinsi köpekler  diğer köpeklerle veya evdeki diğer hayvanlar ile iyi geçinirler. Çocuklar ile oynarken enerjilerini atarlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Pak köpeği, ırkın safkanlığına, yaşına ve yetiştiricinin fiyat politikasına bağlı olarak değişen bir fiyat aralığına sahiptir. Ancak genel olarak Pak köpeklerinin fiyatları 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişebilir.

Pug eğitimi, diğer köpek ırklarına kıyasla biraz daha zor olabilir çünkü bu ırk genellikle kendi başına hareket etmeyi tercih eder ve sahibine bağımlı bir köpek olmaz. Ancak sabır ve tutarlılıkla, Pug’ların eğitimi mümkündür.

Evet, Pug’lar evde bakılabilen ideal bir köpek ırkıdır. Aktif bir yaşam tarzı gerektirmezler ve küçük boyutları nedeniyle evde kolayca hareket edebilirler. Ancak, sıcak havalarda nefes alma problemleri nedeniyle uygun bir sıcaklıkta tutulmaları önemlidir.

Pug’lar, diğer bazı köpek ırkları gibi, düzenli olarak banyo ve temizlik yapılmadığında kötü kokabilirler. Ancak, düzenli olarak bakımı yapılan ve temiz tutulan Pug’lar, genellikle kokusuzdur.

Pug’lar, genellikle 12 ila 15 yıl arasında yaşarlar. Ancak, iyi beslenme, düzenli veteriner kontrolü ve sağlıklı bir yaşam tarzıyla bu süre uzatılabilir.

Siyah Pug’ların fiyatı, renk ve safkanlığa bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle diğer renklerle aynı fiyatta satılırlar ve ortalama olarak 5.000 TL ile 20.000 TL arasında değişebilirler.