Pomeranian Spitz Fiyatları

Bugünkü blog içeriğimizde Pomeranian Spitz fiyatları 2023 yılında ne kadar onu anlattık. Eğer siz de bu köpek cinslerini sahiplenmek istiyorsanız bu içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Satılık Pomeranian Spitz Fiyatları 2023

Pomeranian Spitz fiyat pandemiden kaynaklı artışa geçmiştir. Pandemiden önce fiyatların 4.000 ile 9.000 TL arasında değişmektedir. Sonradan ise 9.000 TL’den başlayan ve de aşan fiyatlarla satılmaktadır. Fiyatların artışında bu evcil hayvanın arayışında olan kişilerin sayıca artış göstermesi dikkate alınmaktadı. Ayrıca pomeranian spitz türüne olan taleplerin artması da fiyatların etkilenmesinde ve artmasında etkili olmaktadır.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Pomeranian Spitz Yavru Fiyatları 2023

Pomeranian Spitz yavru fiyatları da 4000 ile 9000 arasında değişmektedir. Günümüzde de ise fiyatların 9000 TL’yi aştığı görülmektedir.

Pomeranian Spitz Özellikleri

Pomeranian Spitz özellikleri ise şu şekildedir: Zekidirler, neşelidirler ve aktiftirler.  Bu pomeranian spitz köpek ırkı, saf beyaz gür posta, sivri burna, dik, üçgen kulaklara ve tüylü kuyruğa sahiptirler. Hem doğal yapıları hem de asaletleri, uyumlu ve şık güzellikle açığa çıkmaktadır. Özel tüy yapısına sahip olduğu için tüyüne gelen pisliği hızlı bir şekilde uzaklaştırmaktadır. Çok fazla bakım gerektirmeyen bir ırk olarak kabul edilmektedir. Güçlü bir havlamaya sahiptir. Bu havlamayı ise daha çok koruma içgüdüsüyle yapmaktadır. Özellikle ailesini korumak için elinden gelen her şeyi yapan bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. Aynı zamanda da sahibine bağlı olduğu ve sahibini korumak için tercihini havlamaktan yana yapmaktadır.

Pomeranian Spitz Sahiplenme Ücretsiz

Pomeranian Spitz Sahiplenme Ücretsiz için güvenilir sitelerden ilanlara bakmalı ve köpeklerin her özelliğinden bahsedildiğinden emin olmanız gerekmektedir. Bu şekilde evcil hayvan arayanlar zaman kaybetmeden tercihini yapabilmektedir. Aynı zaman oturduğunuz yerdeki barınaklara da giderek ücretsiz sahiplenmeniz mümkündür.

Alman Spitz Fiyatları 2023

Alman Spitz fiyat aralıkları yıldan yıla ve özelliklerine göre değişmektedir. Alman Spitz akıllıdır, aktiftir, oyuncudur, canlıdır, hayat doludur, dikkatlidir ve sahibine oldukça bağlı köpeklerdir. Kendilerinden fazlasıyla emin ve aynı zamanda mutlu bir mizaçları bulunmaktadır. Alman Spitz köpekler sadık bir dost olmaya oldukça isteklidir. Yabancıya hızlı şekilde güvenmezler ve yabancı insanlara olan bu güvensizliği onları hem iyi hem de ideal bir bekçi köpeği olarak ortaya çıkarmaktadır. Alman Spitz iyi eğitim almazsa, oyunlar oynayamaz ya da enerjisini bir şekilde dışarıya atamaz ise olumsuz davranışlar geliştirebilmektedir.

Japon Spitz Fiyatları 2023

Japon Spitz fiyatı 9000 TL ve 13000 TL arasında değişiklik göstermekte ve yıldan yıla da fiyatlar artmaktadır. Japon Spitz kar beyazıdır, her zaman güler ve neşeli bir yapıya sahiptir. Kar beyazı olan tüyleri her zaman herkesin dikkatini çekmektedir. Böyle kabarık olan mutluluk topu kar beyazı mutlaka sahiplerine neşe getirecektir. Japon Spitz için özel bakım gerekli değildir fakat onlarla düzenli olarak yürümeniz gerekmektedir. Çünkü onlara her zaman içlerinde birikmiş enerjiyi atma fırsatı vermeniz gerekmektedir.

Japon Spitz Evde Bakılır Mı?

Japon Spitz ırkı, eskiden samuray savaşçıları tarafından küçük hayvanları avlamak adına kullanılmışlardır. Fakat ev yaşamına oldukça alışkındırlar. Yani hem hizmet hayvanı hem de evcil hayvan olarak yetiştirilmelerinde bir sakınca yoktur. Yani Japon Spitz evde bakılır.

Pomeranianlar Kaç Yıl Yaşar?

Pomereanianlar kaç yıl yaşar sorusunun cevabı 12 – 16 yıl arasında değişebilir şeklinde cevaplanabilir. Düzenli bakım ve doğru beslenme de yaşam süreleri açısından oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda yaşadıkları yer ve iklim ile de uyum sağlamaları önemli olmaktadır.

Japon Spitz Kaç Yıl Yaşar?

Japon Spitz kaç yıl yaşar sorusunun cevabı 10 – 16 yıl arasında değişebilir şeklindedir. Pomeranianlar gibi düzenli bakım ve doğru beslenme yaşam süreli açısından oldukça etkilidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Pomeranian Spitz ortalama olarak 20 cm yüksekliğe ve 1,5-3 kg arasında bir ağırlığa sahiptir. Ancak, her köpek bireyseldir ve büyüme oranı genetik faktörlere, beslenmeye ve yaşam tarzına bağlı olarak değişebilir.

Evet, Japon Spitz evde beslenebilir. Bu köpekler aktif bir yaşam tarzına sahiptir, ancak uygun şekilde egzersiz yaptırılırlarsa apartman yaşamına uyum sağlayabilirler.

Evet, Japon Spitz tüy döker. Bu köpekler yoğun bir çift tüylü kürk yapısına sahiptir, bu nedenle tüy dökülmeleri normaldir. Ancak, düzenli tüy bakımı ile bu sorun minimize edilebilir.

Pomeranian fiyatları, köpeğin ırkına, yaşına, sağlık durumuna ve satın alınacak yerin coğrafi konumuna bağlı olarak değişebilir. En uygun fiyatların 2500-3500 TL aralığında olduğu söylenebilir, ancak bu fiyatlar her zaman değişebilir.

Pomeranian Spitz, küçük boyutları ve uyumlu doğası nedeniyle evde yalnız kalmaya uyum sağlayabilen bir köpektir. Ancak, sosyal bir hayvan olduklarından, uzun süreli yalnızlıktan kaçınılmalı ve eğitimle yalnız kalmaya alıştırılmalıdır.

Evet, Pomeranian Spitz tüy döker. Bu köpekler de yoğun bir çift tüylü kürk yapısına sahiptir, bu nedenle tüy dökülmeleri normaldir. Düzenli tüy bakımı ile bu sorun minimize edilebilir.

 

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]