İçeriğe geç

Sevimli Poodle Köpeklerin Fiyatları ve Özellikleri

Satilik Poodle Kopeklerin Fiyatlari Sahibinden

Hazırladığımız bu içerikte Poodle köpeklerin fiyatları 2024 yılında ne kadar onu anlattık. Ayrıca içeriğimizin devamında Poodle köpekleri ile ilgili çok önemli bilgilere de yer verdik.

Poodle Köpeklerin Fiyatları 2024

Sevimli ve son derece akıllı olan Poodle ırkı köpeklerin 2024 yılında ortalama fiyatları 7500 lira ile 20000 lira arasındadır. En zeki köpekler sıralamasında ikinci sırada yer alan Poodle ırkı köpekler sadece zekalarıyla değil sevecen tavırları ve dış görünüş ile de dikkat çekerler. Poodle ırkı köpekler en çok beslenen ırklar arasındadır. Üç farklı boyu görülmektedir. Standart boy, minyatür boy ve toy boy olarak ayrılmaktadır.

Poodle Irkı Köpeklerin Kökeni

Poodle ırkı köpeklerin kökeni bazı kaynaklarda Fransa bazı kaynaklarda da Almanya olarak görülmektedir. Kökeni tam olarak bilinmese de Poodle ırkı köpekler Fransa’nın Milli Köpeği ilan edilmiştir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Eski zamanlarda akıllı olması, koku duyularının gelişmişliği ve iyi bir yüzücü olmasından dolayı suya girip avları yakalamaları ile ünlenmiştir.  Av köpeği ve yüzücü köpekler olarak kullanılıyordu. Av köpeği olarak kullanılması hala devam etmektedir. Poodle ırkı köpekler Caniche (Kaniş) olarakta adlandırılmaktadırlar.

Poodle ırkı Köpeklerin Özellikleri

Vücutları kare şeklindedir. Tüylerinin yapısı sık, kıvırcık ve kalın yapılı tüydür. Tüy renkleri siyah, mavi, krem, kayısı, beyaz, gri, kahverengi ve gümüş renginde olur. Tüylerinin kesilme biçiminden dolayı geçmişte ünlü olmuşlardır. Eklem yerlerini sıcak tutması için geliştirilen özel bir poodle tıraş tekniği mevcuttur.

Başları ince ve uzundur. Poodle ırkı köpeklerin kulakları kafalarının iki yanından uzanır. Bu onlara sevimlilik katan faktörler arasındadır. Burunları siyah tüylü olanlarda siyah, kahverengili tüye sahip olanlarda kahverengidir. Poodle ırkı köpekler oval şeklinde bir göze sahiptir. Göz renkleri ise siyah tüylü olanlarda koyu, kahverengi tüylü olanlarda ise kehribar rengindedir. Bazı köpeklerde iki farklı göz rengi aynı anda bulunabilir. Poodle köpeklerin kuyrukları yukarı doğru kalkık ve uzun tüylüdür.

Üç boy Poodle ırkı köpek bulunur. Standart Poodle ırkı köpeklerin boyları yaklaşık 40 cm ve 65 cm arasındadır. Ağırlıkları ise ortalama 20 kg ila 30 kg arasındadır. İyi bir bakım, kaliteli bir beslenme programı ve egzersizler ile ortalama 15 yıla kadar yaşayabilirler.

Poodle ırkı Köpeklerin Mizacı

Son derece akıllı, sevecen bir mizaca sahip olan Poodle ırkı köpeklerin tek kötü yanı inatçı olmalarıdır. Akıllı olduklarından dolayı eğitim vermek son derece kolaydır. Eğitim almayı çok severler. Yavru iken eğitimlere başlanır ise yetişkinlik döneminde çok rahat edilir.
Oyun oynamayı çok severler. Enerjilerini atmak için oyun oynanmalı ve günlük egzersizleri yaptırılmalıdır. Çocuklar ve kediler ile çok iyi anlaşırlar.
Sahipleriyle bol bol vakit geçirip oyun oynamak isterler. Sahiplerine kolayca bağlanıp, ömürleri boyunca sadık kalırlar. Son derece sosyal köpek ırklarından biridir. Poodle ırkı köpekler yalnız kalmayı hiç sevmezler. Uzun süre yalnız kalırlar ise ayrılık anksiyetesi oluşturabilirler. Apartman ortamına kolayca adapte olurlar, tek başlarına kaldıklarında havlama eğilimi gösterebilirler. Sahiplerini koruma iç güdüleri oldukça fazladır. En ufak bir tehlike hissettiklerinde sahiplerini havlayarak uyarırlar.

Poodle ırkı Köpekler Kokar mı?

Köpek ırklarında koku problemi genelde tüylerden veya ağız problemlerinden dolayı meydana gelmektedir. Tüyleri düzenli taranır ise koku problemi görülmez. Ayda bir veya iki kez banyo yaptırılıp tüyler kurutulur ise koku problemi oluşmayacaktır.

Ağız ve diş bakımında ise diş fırçası ve köpeklere özel üretilmiş diş macunu ile düzenli periyotlar şeklinde hafta üç kez fırçalanmalıdır. Diş taşı engelleyici ödül mamaları kullanılmalıdır.

Poodle ırkı Köpekler Tüy Döker mi?

Poodle ırkı köpeklerin tüy yapıları kıvırcık ve kalın olduğu için dökülen tüyler diğer tüylerle toplanır. Taranmaz ise diğer tüylerin arasında kalarak tüylerde keçeleşme oluşur. Bir çok deri problemine neden olabilir. Tüylerde matlaşma görülebilir. Düzenli periyotlar şeklinde iki günde bir tüyleri taranmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

[accordions title=””]
[accordion title=”Poodle cinsi köpek ne kadar?” load=”show”]Poodle cinsi köpeklerin fiyatı, köpeğin yaşına, boyutuna ve satın alındığı bölgeye göre değişebilir. Yetiştirici ve satıcılara göre de değişkenlik gösteren fiyatlar genellikle 1500-5000 TL arasında olabilir.[/accordion]
[/accordions]

[accordions title=””]
[accordion title=”Toy Poodle evde yalnız kalır mı?” load=”show”]Toy Poodle, sosyal bir cinstir ve yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Ancak uygun bir eğitim ile yalnız kalmayı öğrenebilirler. Yine de, evde çok uzun süre yalnız kalmaları önerilmez.[/accordion]
[/accordions]

[accordions title=””]
[accordion title=”Toy poodle köpek tüy döker mi?” load=”show”]Toy Poodle cinsi, hipoalerjenik olarak kabul edilir. Bu nedenle, tüy dökme problemi genellikle yaşanmaz. Ancak tüylerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.[/accordion]
[/accordions]

[accordions title=””]
[accordion title=”Poodle kaç yaşına kadar yaşar?” load=”show”]Poodle cinsi köpeklerin ortalama yaşam süresi, 12-15 yıldır. Ancak sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için düzenli veteriner kontrolü, sağlıklı beslenme ve egzersiz önemlidir.[/accordion]
[/accordions]

[accordions title=””]
[accordion title=”Toy Poodle doğal ırk mı?” load=”show”]Evet, Toy Poodle doğal bir köpek ırkıdır. Fransa kökenli olan bu cins, zekası ve eğitilebilirliği sayesinde sirklerde de yer alır.[/accordion]
[/accordions]

[accordions title=””]
[accordion title=”Toy Poodle Kaç TL?” load=”show”]Toy Poodle cinsi köpeklerin fiyatı, köpeğin yaşına, boyutuna ve satın alındığı bölgeye göre değişebilir. Yetiştirici ve satıcılara göre de değişkenlik gösteren fiyatlar genellikle 1500-5000 TL arasında olabilir.[/accordion]
[/accordions]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir