Çin Aslanı Fiyatları

Çin Aslanı Köpekleri son yıllarda dünyanın birçok yerinde popüler hale geldi. Bu popülerlik, sahiplenme maliyetlerinde de artışa sebep oldu. Özellikle de safkan Çin Aslanı Köpeklerinin fiyatları, yüksek talep ve sınırlı üretim nedeniyle oldukça yüksek seviyelere ulaştı. Bu yazıda, Çin Aslanı fiyatlarını etkileyen faktörlere yakından bakacağız.

Çin Aslanı Fiyatları 2024

Çinli köpek ırkıdır, chow chow olarak bilinir. Varlıklarını M.Ö. 206 yılından beri sürdürdükleri araştırılmıştır. Marco Polo’nun seyahatnamesinde isminden söz ettirmiştir. Pofuduk görüntüsüyle gezdirilirken bütün beğenileri toplar fakat istifini bozmamayı yeğler. Vücutları kaslıdır görüntüsü bu sebeple geniştir. Dillerinin renklerini mutlaka fark etmişizdir. Siyah, yeşil veya mor renklerde görebiliriz. Başlarındaki yele ile aslan ünvanını almışlardır. Geçmişte avcılık ve sığır gütme işleri onlardan soruluyordu. Sevgi ve nefret duygularını sezdiği Freud tarafından söylenmiştir.

Diğer köpek fiyatları içerikleri için tıklayın;

Çin Aslanı Yavru Fiyatları 2024

Kuyrukları gür yapıda ve kıvrıktır. Tüyleri her zaman tek renktedir. Nadir beyaz türlerini görebiliriz. Bu kedi ruhlu köpek, tırmalama hariç tıpkı bir kedi gibi başına buyruktur. Bekçilik yetenekleri tartışılamaz. Çin aslanı köpek fiyatları 7500 ile 10000 arasında olabilir.

Çin Aslanı Tehlikeli Mi?

Diğer köpeklerle tanışıklığı olmadığı için hırçın davranabilirler. Sert tavırlardan bizlerinde “hoşlanmayacağı gibi onlarda hoşlanmazlar. Kendisini zorlayacak davranışlara karşı hafif itme ve ısırma eğiliminde olabilir ama saldırgan değildir.

Orjinal Çin Aslanı Nasıl Anlaşılır?

Safkan bir Çin aslanının dil renginin siyah oluşu ayrım sebebidir. Köpek ırkının genellikle 42 dişi varken kendisi 44 dişe sahiptir. Arka ayakları eklem yerleri düzdür ve dik yürürler.

Çin Aslanı Hangi Ülkeye Ait?

Çin ve Moğolistan’a dayanan bir tarihi vardır. En eski ve nadir bulunan ırk için, insana hizmet etmiş, çekik gözleri olmayan, tombul bir Çinli demek doğru olacaktır. Çin aslanı köpek fiyatları 7500 ile 10000 arasında olabilir.

Çin Aslanı Bakımı Zor Mu?

Dikkat edilmesi gereken önemli bir detaya sahiptir. Sıcak iklime karşı çok dayanıksızdır. Yaz aylarında gerekli özeni göstererek köpeğinizi serinletici ürünler ile koruyabilirsiniz. Haftada 2 defa tüylerinin taranması gerekmektedir. Mevsim değişikliklerinde ekstra bakıma ihtiyaç duyacağından daha fazla fırçalama yapmanız gerekmektedir. Tüy toplama eldivenlerinden destek alabilirsiniz. Egzersize fazla ihtiyacı olmaması avantajdır. Yalnızca 15 dakikalık bir yürüyüş kendisi için uygun olacaktır. Ağız ve kulak bakımını da unutmamalısınız.

Çin Aslanı Yavrusu Ne Kadar?

Yavruyken iyi bir eğitimle sosyalleştirebilir, tedirgin yapısını pozitife çevirebilirsiniz. İlk defa köpek sahibi olacaklar için genelde önerilmezler. İyi bir eğitim aşılacak konulardır. Köpeklerin insanlara olan sadakatlerini tartışılır hale getirmemek gerekir. Çin aslanı köpek fiyatları 7500 ile 10000 arasında olabilir.

Çin Aslanı Denize Girebilir Mi?

Üzerinizde bir battaniye ile denize atladığınızı düşünürseniz battaniye ıslanıp ağırlaşacağından dolayı sizi aşağıya çekecektir. Çin Aslanı için bu durum aynıdır. Oluşacak ağırlık sebebi ile boğulma tehlikesi geçirebilirler. Serinlemesi gerekirse hafifçe ıslatabilirsiniz.

Çin Aslanı Evde Yalnız Kalabilir Mi?

Ne kadar kedi gibi başına buyruk dediysek, o kadar da değil. Evde uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar.

Çin Aslanı Neden Kokar?

Her köpek gibi bakım yapıldığı takdirde köpeğiniz kokmayacaktır. Düzenli tüy taranması, gereken özenin gösterilmesi ile problem yaratmayacaktır.

Çin Aslanı Chow

Beslenmesi protein ağırlıklı olmamalıdır. Yetişkin yaşlarına geldiğinde 2-3 öğün yeterli olacaktır. Irk doğal olduğu için beslenmesi de doğal olmalıdır. Etçil değillerdir.
Pirinç genlerine en uygun besindir. Yeşillikler ve deniz ürünleri kullanabilirsiniz. Yağlı besinlerde doğal yağlar olmasına dikkat ediniz. İlla et vermek istiyorsanız tavuk ve balık uygun olacaktır. Arada bir kuzu eti verebilirsiniz.

Chow Yavru Fiyat

Yapısı, yaşı, harcadığı kalori takip edilerek düzenli bir beslenme programı hazırlanabilir. Köpeğiniz için uygun olan mamayı evde hazırlayabiliyor olmanız sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır.