Satılık Kaz Fiyatları Sahibinden

Kaz Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Kaz Fiyatları 2024

Kaz fiyatları 2024 yılında ortalama 350 TL ve 8000 TL aralığında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar, kazların cinsine ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda fiyatları, zorlu şartlar altında yetiştirilmesine göre de belirlenebilir. Bu şartlar göz önünde bulundurulmalıdır. Satışa çıkan kazların ağırlıkları 2-5 kg arasında değişiklik göstermektedir. Kazların birçoğuna bakıldığında genel olarak kazların yumurta verimi ve döllenme verimlerinin yüksek olduğu görülmüştür.

Diğer tavuk fiyatları için tıklayınız;

Kars Kazı Fiyatları 2024

Kaz fiyatları 2024 yılında ortalama 350 TL ve 8000 TL aralığında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar, kazların cinsine ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Bu kaz türleri Türkiye’de en çok Doğu Anadolu bölgesinde (Kars, Ardahan) yetiştirilmektedir. Bu kaz türleri fazlasıyla yağlı bir et türüne sahiptir. Bu kazlar, soğuk hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Daha çok sulak alanlarda yaşarlar. Bu kazların etlerini enerji verici özelliğe sahiptir. Etleri yenildiğinde vücuda bağışıklık kazandırır.

Canlı Kaz Fiyatları Neye Göre Değişir?

Canlı kaz fiyatları 2024 yılında ortalama 350 TL ve 8000 TL aralığında satışa sunulmaktadır. Canlı kaz fiyatları, kazların cinsine ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda fiyatları, zorlu şartlar altında yetiştirilmesine göre de belirlenebilir. Bu şartlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaz Civcivi Fiyatları 2024

Kaz civcivi fiyatları 2024 yılında 350 TL ve 8000 TL arasında değişiklik göstermektedirler. Bu fiyatlar, ağırlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu civcivler iyi yetiştirilmeleri açısından, onlara uygun rutubetsiz ve temiz bir ortamda bulundurulmalıdır. Bu civcivler 2 haftayı doldurduktan sonra ılık hava koşullarında dışarı çıkartılabilirler. Bulundukları barınakların sağlıkları açısından her zaman kuru tutulmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde hastalanıp ölebilirler. Civcivler yüzmeyi çok severler. Ancak 2 haftalık olana kadar yüzmeye bırakılmamalıdır. Bunun eğitimi de iyi verilmelidir. Beslenmeleri açısından da otlamaya alıştırılmalıdırlar.

Çin Kazı Fiyatları 2024

Çin kazı fiyatları 2024 yılında ortalama 350 TL ve 8000 TL aralığında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar, ağırlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Hem küçük hem de dikkat çekici ırka sahiptirler. Beyaz, gri ve kahverengi renklerden oluşabilirler. En yüksek yumurta üretimine sahip olan kazlar bu ırklardandır. Bu kaz türleri çok hızlı gelişirler. Çok güzel ot temizleyicilerdir. Çok saldırganlardır ve bundan dolayı da bekçi köpeği olarak da kullanıldıkları görülmüştür. Bu kaz türleri çok meraklı ve hareketli yapıya sahiptirler. Baş bölgelerinde çıkıntıları vardır.

Mast Kazı Fiyatları 2024

Mast kazı fiyatları 2024 yılında 350 TL ve 8000 TL arasında değişiklik göstermektedirler. Bu fiyatlar, ağırlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Mast kazlarının yumurtlama sayıları ortalama 30-40 adet civarındadır. Yumurtlama sayısının çok olmasına rağmen döl verimi düşüktür. Dişi mast kazları ortalama 5-6 kg arasındadır. Erkek mast kazları ise ortalama 6-7 kg aralığındadır. Genel olarak açık bir renge sahiptirler. Uyumlu bir yapıları vardır. Mast kazları ticari olarak pek düşünülmemektedir.

Linda Kaz Fiyatları 2024

Linda kaz fiyatları 2024 yılında ortalama 350 TL ve 8000 TL aralığında satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar, kazların rengine ve ağırlığına göre değişiklik gösterebilir. Bu kaz türleri en çok Rusya’da görülür ve ülkedeki tüm kazların %50’sini bu kaz türleri oluşturmaktadır. Ağırlık olarak beyaz renge sahiptirler. Sırtında ve kafasında renk geçişli olanları da vardır. Boyunlarının alt kısımlarında hafif bir çıkıntıya sahiptirler. Erkek Linda kazları ortalama 4-5,5 kg aralığındadırlar. Dişi Linda kazları ise ortalama 3,5-4 kg ağırlığına sahiptirler. Hem yumurta verimi hem de döl verimleri çok iyi derecededir. Diğer kaz türleri ile her zaman uyum içinde olurlar. Et verimleri çok düşüktür. Bu kazların da ticari olarak düşülmemesi tavsiye edilmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]