Ataks Tavuk Fiyatları 🐔🐥🐣

Ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar, Ataks tavuk yumurta verimi nasıl, Ataks tavuk günlük yem tüketimi ne kadar? Bu içeriğimizde Türkiye’nin ilk yerli tavuk ırkı olan Ataks yumurta tavuğu fiyatları ne kadar sorusuna verdik.

Ataks Tavuk Fiyatları 2022

Ataks tavukları birer yumurta makinesidir diyebiliriz. Asıl adı “Atak S” olan bu tavuklar Türkiye’de yapılan uzun yıllar süren bir çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır.

Yılda 300 kadar yumurta verebilen ve orta boyutlarda olan bu tavuklar gezen tavuk olarak beslenir. Yani bir yumurta tavuğudur. Diğer tavuk türlerine oranla çok daha iyi yumurta yapabilen bu tavuklara gelin yakından bir göz atalım.

ataks tavuk fiyatları
ataks tavuk fiyatları

Ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ortalama 50 TL’dir. Bu rakam satıcılarda bir miktar değişiklik gösterebilir.

Ataks tavuklar çok yaygın olarak beslendiğinden fiyatları oldukça uygundur. Örneğin bir Habeş tavuğu göz önünde bulundurulduğunda fiyatları çok daha uygundur.

Ataks Civciv Fiyatları

Üreticiler bu tavukları daha çok civcivken almayı tercih ettiği için Ataks yarka tavuk fiyatları hakkında da bilgi vermek istedik 😊

Ataks civciv fiyatları 2022 yılında ortalama 5 TL’dir. Bu rakam civcivin boyutuna göre değişiklik gösterir. Ataks tavuk satanlar genellikle bu seviyelerde satış yapıyor diyebiliriz.

ataks civciv fiyatları
ataks civciv fiyatları

Ataks tavuk ne kadar sorusuna yanıt verdiğimize göre Ataks tavuk satıcıları ve üreticileri için bu tavuk cinsini yakından tanıtabiliriz 😊

Ataks Tavuk Özellikleri Nelerdir?

Ataks tavuklarının genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Yumurta tavuğudur
  • Kolay bulunan bir tavuk ırkıdır
  • Bahçede beslenebilir
  • Tavuk fiyatları çok uygundur

Atak S tavuk ırkına dair diğer bilgiler ise şu şekildedir;

Görünüm Kuluçka/Gurk Yumurtlama Uysallık
Kafaları kahverengi vücutlarının diğer tarafı ise siyahtır. Ortalama bir büyüklüğü vardır. Brahma kadar büyük değillerdir. Yılda 1 ila 2 kere gurk olurlar. Kuluçkaya yattıklarında iyi bir ebeveyn olurlar. Yıla 300 kadar yumurta verirler. Salma tavukçulukta sıkça tercih edilen bir türdür. Yumurtaları kahverengi tonlarındadır. Çok uysal bir ırktır. Diğer tavuk cinsleri ile besleyebilirsiniz.
Et Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Ortalama miktarda et verimi vardır. Ancak Ataks tavuk yumurta verimi daha iyidir. Ataks tavuk günlük yem tüketimi ortalama seviyelerdedir. Mısır, buğday ve yeşillik ile besleyebilirsiniz. Bakıma dair herhangi bir zorlukları yoktur. Uysal bir tavuk olan Ataks tavuklarını Ligorin gibi diğer tavuklarla birlikte besleyebilirsiniz.

 

Satılık Ataks Tavuk İlanları Sahibinden

Ataks tavuk Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok yerde satılmaktadır. Ataks tavuk ne kadar diyorsanız öncelikle bu illerdeki satıcılara bakabilirsiniz.

Özellikle Sahibinden gibi ilan platformlarında Ataks tavuk satıcılarının ilanları ile sıkça karşılaşıyoruz. Burada kendi yaşadığınız yerde bulunan satıcılardan Ataks yumurta tavuğu satın alabilirsiniz.

ataks yarka tavuk fiyatları
ataks yarka tavuk fiyatları

Ataks tavuk fiyatları 2022 yılında genel olarak bu şekildedir diyebiliriz. Eğer iyi bir tavuk besleyicisi iseniz hazırladığımız diğer içeriklere de göz atmanızı öneriyoruz 😊

Ataks tavukları ortalama 50 TL’den satılıyor.

Ataks tavuk alırken yaşına dikkat ediniz.

Tavuk civcivleri yaklaşık 5 TL’den başlıyor.

Ataks tavukları yılda ortalama 300 yumurta yapar

 

Tıkla Oyla
[Total: 6 Average: 3.8]