Satılık Süs Balığı Fiyatları Sahibinden

Süs Balığı Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Süs Balığı Fiyatları 2024

Süs balığı fiyatları, balık beslemek isteyen insanlar tarafından cevabı merak edilen bir sorudur. Süs balıklarının birçok farklı türü olduğu için net bir fiyat bildirmek mümkün olmamaktadır. Süs balıklarının fiyatları balıkların türlerine ve büyüklüklerine göre değişkenlik göstermektedir. 2024 yılında güncel olarak süs balığı fiyatları 50 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Görsel amaçlı veya bir hobi edinmek amacıyla süs balığı edinmek isteyen kişilerin öncelikle kendilerine en uygun olan balığı seçmeleri gerekmektedir. Akvaryum balıkları türlerine göre farklı ekipmanlar ve farklı bakım şartları gerektirmektedir. Balığın fiyatının yanında bu şartların sağlanıp sağlanamayacağını öğrenmek için de detaylı bir araştırma yapmak ve balık bakımı hakkında bilgi edinmek gerekmektedir. Bu araştırmadan sonra hangi balığı besleyebileceğinize karar vererek süs balığı fiyatları listesine bakarak bir süs balığı edinebilirsiniz.

Diğer balık fiyatları için tıklayınız;

Süs Balık Fiyatları Petshop

Belirli etkenler gözetilerek süs balık fiyatları petshop tarafından belirlenmektedir. Bu fiyatların belirlenmesinde etkili olan birçok farklı etken bulunmaktadır. Özellikle bazı balık türleri ülkemizde üretilmediği ve ithal olarak temin edildiği için fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Örneğin; Beta balığı olarak bilinen balıklar çoğunlukla Tayland gibi uzak doğu ülkelerinden ithal edilerek ülkemize getirilmektedir. Diğer yandan ülkemizde de birçok üretim tesisi bulunmakta ve bazı türler yoğun olarak üretilmektedir. Bu türlerin fiyatları ithal olarak gelen balıklara göre daha uygun olmaktadır. Petshoplardan balık alışverişi yaparken sadece fiyatlarına dikkat ederek alışveriş yapılmamalıdır. Balığın formu ve sağlığı da mutlaka gözetilmesi gereken unsurlardandır. Bu özelliklere dikkat ederek makul fiyatlar ile satış yapan petshoplardan alışveriş yapmak yararınıza olacaktır.

Süs Balığı Özellikleri

Süs balığı özellikleri balık türlerine göre değişmektedir. Süs balığı olarak akvaryumlarda beslemek için tercih edilen birçok farklı balık türü bulunmaktadır. Bu balıkların her biri kendilerine has özellikler taşımaktadır. En bilinen ve en sık beslenen süs balıklarından olan Japon balıkları iri görünümleri ve kolay bakılabilmeleri ile öne çıkmaktadır. Sağlıklı olarak yaşayabilmeleri için hava ekipmanı ve bir akvaryum gerekiyor olsa da fanuslarda hava ekipmanı olmaksızın bile yaşayabilmeleri bu balıkları sık tercih edilir bir hale getirmiştir. Ayrıca diğer süs balıklarına göre daha uygun fiyatlı olmaları da Japon balıklarını diğer balıklardan bir adım öne çıkarmaktadır. Özellikle bitkili akvaryumlarda tercih edilen küçük bir balık türü olan Lepistesler ise sık tercih edilen bir diğer süs balığı türüdür. Bu balıklarda küçük ve çok farklı renklerde olmaları ve uygun şartlar sağlandığında kolay üreyebilmeleri ile öne çıkan bir süs balığı türüdür.

Birçok farklı türü bulunan Lepistesler de Japon balıkları gibi akvaryum ile uğraşanlar tarafından sıklıkla tercih edilen balık türlerinden biridir. Bu balıkların dışında ülkemizde çiklet olarak tabir edilen sarı prensesi yunus, mavi prenses gibi biraz daha iri ırklar da kendilerine has özellikleri ile akvaryum hobicileri tarafından tercih edilen süs balığı türleridir. Süs balığı özellikleri konusunda en önemli unsur her balık türünün kendilerine özgü bir yaşam alanı istemesidir. Bazı balıklar büyük akvaryumlar tercih ederken bazıları daha küçük akvaryumlar ile yetinebilmekte, bazı balıklar sıcak bir suyu tercih ederken bazı balıklar biraz daha soğuk bir suyu tercih edebilmektedir.

Üreme konusundaki durumları da bu balıkların farklılaşan özellikleri arasındadır. Örneğin; Lepistes balıkları uygun şartlar sağlandığında akvaryum ortamında çok rahat bir şekilde üreyebilirken, Japon balıkları akvaryum ortamında çok zor üremekte ancak büyük havuz ortamlarında üreyebilmektedirler. Bu durumdan dolayı balık türlerini tek tek ele alarak özellikleri konusunda bilgi sahibi olmak daha doğru olacaktır.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]