Satılık Lepistes Fiyatları Sahibinden

Lepistes Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Lepistes Balığı Fiyatları 2024

Lepistes balıkları dünyada en çok tercih edilen ve satın alınan balık türlerindendir. 2024 yılında ortalama 50 TL ve 150 TL arasında satışa sunulmaktadır. Lepistes balıkları, bir tür tropikal balığıdır. En popüler ve dikkat çekici doğurgan balıklardandır. Lepistesler, bakımı kolay olan ve uysal bir balık türüdür. Bu balık türleri kolay ürerler. Kökenleri Güney Amerika’ya dayanmaktadır. Barışçıl bir balık türleridir. Lepistesler, ortalama 6 cm boya sahiptirler. Tatlı sularda yaşayan Gambusyalar ile yakın akrabalıkları bulunur.

Diğer balık fiyatları için tıklayınız;

Fil Kulak Lepistes

Fil kulak lepistesleri, 2024 yılında ortalama 50 TL ve 150 TL arasında satışa sunulmaktadır. Fil kulak lepisteslerin gövde yapıları ve göğüs yüzgeçleri fil kulağına benzetilmektedir. Görünüşüyle ve yapısıyla oldukça dikkat çeken bir balık türüdür. Bu balıklar adını ünlü çizgi film karakteri olan Dumbo’dan almıştır. Bu balıkların bakımı ve beslenmesi kolaydır. Dayanıklı ve güzel bir yapıya sahiptirler. Doğurarak çoğalırlar ve ev koşullarında kolaylıkla çoğalabilen bir balık türüdür. Yumurta bırakmadan direkt olarak yavrularını dünyaya getirirler. Dişi lepistesler erkek türlerine göre daha iri yapıdadırlar. Sırt yüzgeçleri ve peçeli kuyruklara sahiptirler. Gonopodyum adında özel bir organları vardır.

Full Red Lepistes

2024 yılında ortalama 50 TL ve 150 TL arasında satışa sunulmaktadır. Bu balıklar albino türlerdir. Çok çekimser bir gene sahiptirler. Kırmızı renklerden oluşurlar. Renklerinin doygun bir kırmızıya bürünmesi 10-12 ayı bulabilmektedir. Lepistes yavruları doğduktan sonra annelerinden mutlaka ayrılmalıdırlar. Yetişken boya ulaşması 4-5 ayı bulabilmektedir. Renklerini korumaları açısından kaliteli yemler vermek gerekmektedir. Bu balıkların renklerini belirginleştiren ve canlı yemler tercih edilmelidir.

Lepistes Bir Seferde Kaç Yavru Yapar?

Lepistesler çok eşli canlılardır. Dişi lepistesler ergenleşme dönemlerini 3 ayda tamamlarlar. Bu dönemde de döllenme sürecini tamamlamaya başlarlar. Bu durumda ergenlik çağına girmiş bir dişi Lepistes 20-40 kadar yavru üretebilir. Dişi lepistesler yumurtalama dönemlerinden sonra sağlıkları açısından iyi beslenmelidir. Aç kaldıkları süreçte yavrularını yiyebilirler. Bu durumun oluşmaması için yavruluk gibi ayrı kaplar akvaryuma takılarak yavru balıklar o bölmeye alınmalıdır. Böylece yavrularının hayatı da tehlikeye girmemiş olur. Takılan yavru kaplarının ızgaralı olması, içine su alabilmesi ve içinde rahatlıkla yüzebilmeleri göz önüne alınarak tercih edilmesi önemlidir.

Lepistes Ortalama Kaç Yıl Yaşar?

Lepisteslerin ortalama ömürleri çok uzun olmamakla beraber en fazla 2 yıla kadar uzanabilmektedir. Bu süreçte tabi ki onların bakımı, beslendikleri yem çeşitleri, içinde bulundukları su çeşitleri gibi faktörler yaşamlarının uzunluğunu etkileyebilmektedir.

Lepistes Isıtıcı Olmadan Yaşar Mı?

Lepisteslerin içinde bulundukları suyun ısısı 23-24 dereceye ulaşıyorsa ısıtıcı kullanılmasına gerek duyulmamaktadır. Durum bu şekilde ise ısı ayarı iyidir. Ancak gece ile gündüz arasında sıcaklık farklarının yüksek olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde ısıtıcı kullanılmasına gerek duyulabilir. Zaten ısıtıcının kullanılmasının sebebi de suyu ısıtmak değil, suyun mevcut derecesini dengede tutmak ve derecesinin düşmesine engel olmaktır.

Lepistes Hava Motoru Olmadan Yaşar Mı?

Lepisteslerin içinde bulunmuş oldukları suyun yüzeyinde dalgalanmalar oluşabilir. Eğer su yüzeyinde dalgalanmalar mevcutsa o zaman hava motoru takmadan da yaşamlarını devam ettirebilirler. Ancak riske atmamak adına lepisteslerin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmeleri açısından hava motoru alınsa daha iyi olabilir. Aslında lepistesler için hava motoru şarttır diyebiliriz. Bunun yanında akvaryumda bulunan balıkların sayısı da lepisteslerin yaşamları açısından önemlidir. Çünkü suyun hacmine göre daha fazla balık bulunursa bu durum sağlıksal sıkıntılara neden olabilir ve lepistesleri kaybedebilirsiniz. Aynı zamanda takılmış olan hava motorunda da suyun temizliği ve motorun korunması açısından filtre takılması şarttır.

Tıkla Oyla
[Total: 1 Average: 5]