Satılık Moli Balığı Fiyatları Sahibinden

Moli Balığı Fiyatları 2024 hakkında bilgi vereceğiz. Gelin birlikte bilgi sahibi olalım.

Moli Balığı Fiyatları 2024

Akvaryumda balık beslemek isteyen kişiler renkleri, güzellikleri ve desenleri ile farklı balıklarına sahip olmak istemektedirler. Akvaryum balık fiyatları 2024’ye göre ele alacak olursak balıkların boyutları, üretim zorluğu ve türünün nadirliğine göre fiyatlar oluşmaktadır. 2024 yılında canlı doğuran moli balığı türlerinde ise 50 TL ile 300 TL arasında değişim göstermektedir.

Diğer balık fiyatları için tıklayınız;

Moli Balığı Özellikleri

Moli balığı farklı renklere sahip ve kolay bakılan bir canlı doğuran bir akvaryum balığıdır. Ucuz ve kolay erişilebilen bir tür olması sebebiyle tercih edilebilir. Doğal ortamı Orta Amerika olan farklı desen ve şekillere sahip akvaryum balığıdır. Bakıma kolay olmakla birlikte su kirliliği, ısı dengesizliği, beyaz benek ve mantar hastalıklarına karşı hassastırlar. Genelde 3 ve 6 santim arasında değişmekte olup en fazla 15 santimetreye kadar uzayabilirler. Moli balıkları çoğu hazır yeme ve canlı yemi severler. Haşlanmış ıspanak, salatalık, akvaryum bitkileri ve bazı alg türlerini severek yerler. Günde birkaç kez az miktarda beslenmeleri gerekir. Moli balıkları diğer canlı doğuran türler ile birlikte yaşayabilirler, barışçıl bir türdür.

Moli Balığı Türleri Ve Fiyatları 2024

Moli balıkları farklı renkte ve görünüşte oldukları için fiyat farkları oluşmakta ve farklı isimler almaktadır. Siyah moli balığı 3-4 santimetreye kadar uzamakta ve 50-300 TL arasında satılmaktadır. Balon moli balığı ise gövde kısmı diğer kısımlara göre daha şiş ve 3-4 santime kadar uzamakta ve 50-300 TL arasında satılmaktadır. Siyah ay moli balığı ise 50-300 arasında satılmaktadır.

Moli Balığı Doğumu

Canlı doğuran tüller içinde yer aldığı için birçok kişi Moli balığını ne zaman doğuracağını merak etmektedir. Döllenen yumurtaların gelişmesi ve yavruların yumurtadan çıkması 35 ile 45 gün sürer. Doğumun erken veya geç olması noktasında akvaryumdaki ısı değerleri etkili olduğu yönünde görüşler mevcuttur. Akvaryumun sıcak olmasından dolayı erken doğumun gerçekleştiği tam tersi durumda ise daha geç doğumun söz konusu oldu dile getirilmektedir. Akvaryumdaki ısı değerleri ile oynayarak doğum süresini kısaltmaya çalışmak son derece tehlikelidir. Balıkları strese sokabilir beyaz benek gibi hastalıkların oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu yüzden de akvaryumdaki ısının sabit kalması ve üzerinde değişimler yapılmaması gerekir.

Dişi moliler bir doğumda ortalama 30 ila 40 arasında yavru dünyaya getirir. Büyük boyutlara ulaşan dişi Moli balıkları 100 adet yavru doğurabilir.
Yavru balıkların beslenmesinde ise karınlarındaki kese sayesinde ilk 24-48 saat aralığında beslenmesi için yeterli besini sağlar. Fakat kese kaybolduktan sonra Moli balıklarına öğün olarak protein oranı yüksek ve besleyici olan canlı artemia verilebilir.

Moli Balığı Kendi Yavrusunu Yer Mi?

Moli balıklarında hem erkek hem de dişi kendi yavrularını yer Bu yüzden de yavru balıklar iki buçuk santimetre boya ulaşıncaya kadar yavrulukta ya da ayrı bir akvaryumda kalması gerekir.

Moli Balığı Nerede Bulunur?

Moli balığı akvaryum balığı olarak bilinmektedir ve çalışma ortamlarında, evlerinizde bulunan akvaryumlarda bakabileceğiniz balık türüdür. Dünya genelinde akvaryumlarda bakılarak beslenmektedir ve farklı türleri mevcuttur. Moli balıkları tatlı su balığı olarak bilinmekte olup farklı yaşam alanlarına da uyum sağlayabilmektedir.

Lepistes Mi Moli Balığı Mı?

Moli balıkları Lepistes balığına göre daha dayanıklıdır. Fakat her ikisine de dikkatli bakılmalı ve ısı ayarlarında değişimler yapılmamalıdır. Akvaryumdaki su değişimi yapılırken sıcaklık derecesinin aynı olmasına dikkat edilmelidir. Bu her iki tür balık içinde uyulması gereken bir kuraldır. Her ikisi de canlı doğuran balık türüdür. Hemen hemen aynı koşullarda yaşayabilseler de moli balığı daha dayanıklı olduğu için daha fazla tercih edilmektedir.

Tıkla Oyla
[Total: 0 Average: 0]