İçeriğe geç

Beta Balığı Fiyatları

Beta Baligi Satin Al

Beta balığı fiyatları 2024 aralığı erkek ve dişisi birlikte çift olarak 150 TL ile 200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Beta balığı fiyatları listesi mevcut yıl piyasa koşullarına ve satış yapan mağazanın fiyatlandırma stratejilerine göre değişmektedir. Kendi türüyle anlaşma konusunda sorunlar yaşayan agresif özelliklere sahip bu dikkat çekici güzellikteki balık türü, çoğunlukla akvaryumunda yalnız yaşar. Hem evde hem ofiste beslenebilecek bu sevimli ve birbirinden güzel renklere sahip akvaryum balığının fiyatları her yılın piyasa koşullarına göre değişiklik göstermektedir.

Diğer balık fiyatları içerikleri için tıklayın;

Beta Balığı Fiyatları Listesi 

4 ila 8 cm arasında değişen boya sahip beta balığı akvaryum balığı olarak bilinir. Bu balık cinsinin erkek beta balığı fiyatları ile dişi beta balığı fiyatları arasında fiyat farkları olabilmektedir. 

Erkek Beta Balığı Fiyatları 2024

Erkeğinde bulunan kuyruk yapısı ile yüzgeçlerin dikkat çekici ve görkemli bir güzelliğe sahip olması nedeniyle erkek beta balığı fiyatları ortalama 90 TL ile 100 TL arasında değişir.

Dişi Beta Balığı Fiyatları 2024

Dişi beta balığı fiyatları ise yaklaşık 40 TL ile 80 TL arasında değişmektedir. 

Beta Balığı Satın Al 

Beta balığı satın al butonlarıyla internet üzerindeki bir çok pet shop aracılığıyla en güzel beta balığı sahibi siz olabilirsiniz. Çünkü birbirinden farklı renge ve güzelliğe sahip beta balığı bakımı da oldukça kolaydır. Herkesin rahatlıkla bakımı yapabileceği evde beslenebilen bir balık türüdür.

En Güzel Beta Balığı

En güzel beta balığı türleri popülerliklerine göre şöyledir; 

  • Dragon beta
  • Plakat beta
  • Taç kuyruk beta
  • Halfmoon beta
  • Veiltail beta (Tül kuyruklu )
  • Doubletail beta (Çift kuyruklu)

Beta Balığı Bakımı

Beta balığı bakımı oldukça kolay olduğundan evde ya da iş yerinde rahatlıkla beslenebilir. Beta balığına özel özelliklerde üretilen ve protein oranı yüksek yemler vardır. Bu özellikteki yemler ile günde en fazla 2 kere beslenmesi tavsiye edilmektedir. 

Beta balığının akvaryum suyu sürekli berrak olmalıdır. Suyun bulanıklaşması durumunda ise %50 oranda suyun değişimi yapılmalıdır. Akvaryum dibine veya içerisine doğal aksesuarla dekor yapılmalıdır aksi halde boya içerikli taş ya da malzemeler suda salınım yapacağı için balıklar üzerinde zehirlenme etkisi yaratabilir. 

Beta Balığı Ne Sever? 

Beta balığı ne sever? Diye düşünen akvaryum balığı sevenlere, bu sevimli balığın doğal ortamında beslenirken en çok tercih ettiği ve sevdiği besinlerin protein içerikli küçük canlılar olduğu bilgisini verebiliriz. Bunlar; solucan ve sinek larvaları benzeri et içeren proteinli canlılardır.

Beta Balığı Ömrü Ne Kadar? 

Beta balığı ömrü ne kadar? Diye merak edenler için bu sevimli ve görkemli akvaryum balıklarının ömrünün oldukça kısa olduğunu, 2 ila 5 yıl arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Beta Balığı En Az Kaç Litre Suda Yaşar? 

Beta balığı en az kaç litre suda yaşar? Sevimli beta balığının yaşamını sürdürebileceği bir akvaryumun en az 30 litre hacmine sahip olması gerekir. Akvaryumdaki suyun üç günde bir kez %20 oranında değişiminin yapılması önerilmektedir.

Beta Balığı Neden Ölür? 

Beta balığı neden ölür? Bu sevimli akvaryum balıkları yaşam alanlarındaki şartlar ya da beslenmelerinde oluşabilecek dengesizlikler sebebiyle ölebilmektedirler. Akvaryum içerisine akvaryum ısıtıcısı koyarak suyun ısısı dengeli tutulmalıdır, aksi halde oluşabilecek soğuk havanın etkisi beta balıkları üzerinde öldürücü etkiye sebep olabilir. 

Bunula birlikte, beta balığının hasta bir balıkla arasında temas oluşması durumunda da hastalık bulaşması sonucu ölümüne sebep olabilir. 

Ayrıca, bu minik akvaryum balığı 2-3 ay gibi uzun süre beslenmez ise bu durum aç kalan beta balığının ölümüne sebep olabilir.

Sağlıklı bir yaşam alanı içinde yaşamını sürdürememesi de bu güzel akvaryum balığının ölümüne sebep olabilir. Bu nedenle haftada en az 1 gün ısı kontrollü su değişimi yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir