Şebap Güvercin Fiyatları

Şebap güvercin fiyatları 2022 yılında bir hayli arttı. Özellikle Miro güvercin ile yarışacak kadar pahalı olan bu güvercin türleri çok sayıda kişi tarafından sevilerek besleniyor. İçeriğimizin devamında şebap güvercini fiyatı ile ilgili bilgiler verdik.

Şebap Güvercin Fiyatları 2022

Bilinen adıyla şebap güvercinler sahip oldukları yüksek fiyatlar ile kuş severlerin gözdeleri arasında yer alır. Türkiye şebap güvercin federasyonu tarafından düzenlenen festival büyük ilgi ile karşılandı. Geçen zamanda erzurum’da düzenlenen şebap güvercin festivali’nde otomobil fiyatına güvercinler podyuma çıktı.  Öyle ki erzurumlu bir iş adamına 300 bin lira değerinde olan şebab kuşunun gösterilmesi festivale damga vurdu.

Festivalde Erzurumluların yanı sıra civar illerden gelen kuş ve güvercin meraklıları da bulunmaktaydı. Birbirinden güzel Şebap cinsi güvercinler için açık arttırma düzenlendi. Güvercinlerin fiyatları; renkleri, duruşları, paça ve gagalarına göre belirlendi. Bu tip güvercinler, Türkiye’nin yanı sıra Arabistan ve Avrupa’da da büyük ilgi ve talep görmektedir.

Şebap Güvercin Fiyatları
Şebap Güvercin Fiyatları

Erzurum’da gerçekleşen festivale, Türkiye’nin dört bir yanından ve aynı zamanda da farklı ülkelerden gelen çok sayıda hayvan sever ünlü kişilikler, iş adamları, siyasiler, güvercine ilgi duyanlar ve meraklı vatandaşlar katılım gösterdi. Festivalde tam 253 adet şebap güvercini podyuma çıkarak izleyiciler ile bir araya geldi. Binlerce lira değerindeki başbar adlı güvercin de o düzenlenen festivale damga vurdu.

Şebap güvercin fiyatları 2022 yılı son güncellemesi doğrultusunda 50.000 TL ila 300.000 TL arasında değişim göstermektedir.

İki gün ve iki gece boyunca devam eden festivale  Avrupa, Balkanlar ve Gürcistan taraflarından da katılım gösterenler oldu. Almanya’da Şebap kuşları besleyenler ve Avrupa’daki dernek üyeleri festivalin yıldızlarını büyük bir ilgi ile takip etti. Katılım gösterenler arasında 40 sene boyunca güvercin besleyen profesyoneller dahi yer alıyordu.

Diğer güvercin fiyatları için tıklayabilirsiniz;

Sahibinden Şebap Güvercin Satılık

Türkiye’nin yanı sıra hollanda, almanya isviçre fransa ve italya’dan birçok şebap güvercin meraklısının katıldığı festivalde 253 güvercin sergilendi. Neredeyse bir otomobil değerindeki Başbar adlı erzurumlu olan Şebab kuşu, gecenin yıldızıydı. Mühim bir iş adamına ait güvercin ilgi görürken başkan mustafa gülgen yaptığı açıklamalarda festivalin başarılı geçmesine vurgu yaptı.

300 bin lira değerindeki Başbar adlı gösterişli kuşun türünün en iyi örneklerinden biri olduğunu söylediler. Erzurum’un tanınan isimlerinden birine ait güvercin ilgi odağı haline geldi. Başkan gülgen şebap Festivali’ne olan bu ilgiden son derece memnun olduğunu ifade ederken katılım gösteren herkese teşekkürlerini iletti.

Şebap Güvercin Ne Kadar
Şebap Güvercin Ne Kadar

Şebap güvercinlerinin özellikleri arasında insanları kötü alışkanlıklardan kurtarması ve rahatlatması ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda psikolojik terapi yapması, insanların toplumla kaynaşmalarını sağlaması ve değişik insan grupları ile dahi aynı ortamda strese girmeksizin bir arada bulunabilmesi son derece önemlidir.

Şebap güvercinlerinin asıl özellikleri insanları birleştirmek ve hatta tıpkı iyi bir müzik gibi rahatlatarak bir araya getirmektir. Güvercin beslemek, insanlara iyi gelmenin yanı sıra bir merak ve hobi işidir. Fiyat aralığı son derece geniş olan Şebap kuşlarının değeri; yaş, görüntü, kilo ve renk benzeri fiziksel özelliklerine göre biçilmektedir.

Şebap Güvercin Ne Kadar?

Bahsi geçen şebap güvercin yüksek meblağlı fiyatları ile güvercin meraklıları tarafından her daim ilgi görmektedir. Kişiler şebap kuşu satın almak için sahibinden.com’a üye olabilir. Bunun için please sign in to access sahibinden com adresi ziyaret edilmelidir. Ardından üye değilseniz sign up for free ibaresine tıklanarak tamamen ücretsiz bir şekilde aktif üyelik sahibi olunabilir.

Sahibinden Şebap Güvercin Satılık
Sahibinden Şebap Güvercin Satılık

Şebap güvercinlerinden birini satın almak üzere üye olmak için verilecek bilgiler arasında ad, soy ad, telefon numarası, e-mail adresi, kullanıcı adı ve benzeri yer alır. Milyonlarca insanın üyesi olduğu platform, join millions of users of sahibinden mobile app  iOS ya da Android işletim sistemine sahip tüm akıllı cep telefonları ve tabletlere ücretsiz olarak indirilebilir.

Şebap güvercinleri internet başta olmak üzere çok sayıda farklı platform aracılığı ile satın alınabilir. Aynı zamanda festival ve etkinlikleri takip etmek ilgili olanlara büyük fayda sağlar.