Paçalı Güvercin Fiyatları

Paçalı güvercin fiyatları 2022 yılı güncellemesi doğrultusunda 1200 TL ila 1700 TL arasında değişim göstermektedir. İçeriğimizin devamında fiyatlarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Paçalı Güvercin

Paçalı güvercinleri diğer güvercinlerden ayıran sevimli ve dikkat çekici bir görünümleri vardır. Bu sayede birçok kuşseverin ilgi odağı olup, son dönemlerin gözde güvercin cinslerinden biri olmayı başarmışlardır. Ayrıca paçalı olan yavru güvercinler de en az büyükleri kadar sevimli ve tatlı halleri ile çok fazla kişiyi etkisi altına alıyor.

İlk bakışta oldukça ürkek ve savunmasız görünen paçalı güvercin türü, göründüğünün tam aksine oldukça hareketli, yerinde duramayan ve sabırsız bir güvercin olarak karşımıza çıkar. En çok sevdikleri şey uçmaktır, bu durumdan mahrum kalırlarsa gün geçtikçe sağlıkları zarar görmeye başlar.

Eğer paçalı bir güvercin besliyorsanız onu kafese kilitlemek yerine rahatça uçabileceği bir ortam yaratmaya ve sürekli güvercin yfiyatlarıemi vermek yerine günde 2 veya 3 kez sevdiği besinler ile beslemeye dikkat etmeniz gerekir.

Diğer güvercin fiyatları için tıklayabilirsiniz;

Paçalı güvercin türü insanlar tarafından oldukça rağbet gören bir türdür. Süt beyaz güvercin olarak da anılan bu sevimli kuşlar genel olarak Doğu Anadolu Bölgesinde bulunurlar. Ek bir bilgi olarak güvercin türleri atarında yer alan bu paçalı güvercin fiyatları gün geçtikçe artmaktadır.

Bol Paçalı Güvercin Fiyatları
Bol Paçalı Güvercin Fiyatları

Bol Paçalı Güvercin Fiyatları 2022

Bol paçalı güvercinler havada çok rahat bir şekilde takla atabilirler, aynı zamanda büyük ve çok hızlı olduklarından dolayı hemen yorulma özelliğine sahiptirler. Bu özelliklerin bütünü ise kuşsever bireylerin daha çok ilgisini çekmektedir.

Bol paçalı güvercinler oldukça asil, eğlenceli, takla atmayı becerebilen ve uçmaya fazlasıyla düşkün bir türdür. Fakat diğer cinslerle arasının pek de iyi olduğunu söyleyemeyiz, başka cinsten bir kuşun uçtuğunu görürlerse paçalı güvercinler her ne kadar uçmaya bayılsalar bile diğer kuş gidene kadar oldukları yerden kıpırdamazlar.

Paçalı Güvercin Fiyatı
Paçalı Güvercin Fiyatı

Bol paçalı güvercinlerin; beyaz, siyah, kahverengi, mavi vb. gibi birden fazla renk seçeneği bulunmasından dolayı birçok insanın beslemek için ilk tercihi olarak kesinlikle kuş türleri arasında yerlerini alırlar.

Paçalı güvercin beslerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. Eğer bol paçalı güvercininiz verdiğiniz sebzeleri, bulgur ve pirinci yemiyorsa zorlamamanız ve güvercin yemlerini denemeniz gerekir. Eğer sevmediği ve yemediği şeyleri sürekli olarak önüne koyarsanız güvercininizi aç bırakmış olursunuz, yaşanılan bu açlık durumu ise kuşunuzun hayatını büyük riske atar.

Beyaz Paçalı Güvercin Fiyatları 2022

Beyaz paçalı güvercinler son dönemlerin adeta gözde güvercinlerinden biridir. Dış görünüşleri ve bilinen özellikleri dolayısıyla pek çok seveni bulunmaktadır. Beyaz paçalı güvercinlerin, paçaları uzayabiliyor belirli bir uzunluk ise güvercini oldukça rahatsız ediyor.

Beyaz paçalı güvercinlerin uzayan paça boylarını düzenli bir şekilde kısaltmanız gerekmektedir. Ama bunu kendi başınıza yapmanız pek tavsiye edilmez çünkü yapacağınız en ufak bir yanlış güvercininizin hayatını riske atar. Bu sebeple uzayan paçaları kısaltmak için veteriner hekimlere başvurmanız önerilir.

Günümüzde artan fiyatlar sonucunda birçok hayvanın da satış fiyatı yükseldi, satılık güvercin fiyatları da bu kategoriye dahildir. Büyümüş olan güvercinlere kıyasla yavru güvercin fiyatları biraz daha düşüktür. Eğer siz de paçalı güvercin sahibi olmak istiyorsanız bu yazdıklarımızı gözden geçirmeyi unutmayın!

Paçalı Güvercin Özellikleri
Paçalı Güvercin Özellikleri

Paçalı Güvercinler Ne Yer?

Paçalı güvercin besleyen veya beslemek isteyen insanların genellikle en sık sorduğu soru; güvercin ne yer? Ya da güvercin nasıl beslenir? Sorusudur. Güvercinlerin sevdiği besinler şu şekilde bilinir: marul, lahana, çeşitli sebzeler, bulgur ve pirinç

Güvercinlerin beslenmesi hafife alınacak veya sorumsuzluğa gelecek bir durum değildir. Paçalı güvercinler dahil olmak üzere bütün hayvanların da aynı bizim gibi günde birkaç öğün yemek yemeye ihtiyacı vardır.

Paçalı güvercinler yem, sebze, bulgur ve pirinç tarzı yiyebilecekleri besinlere kendileri bir sınırlama getiremez hatta bazen aşırıya kaçıp çok fazla yem yediklerinden dolayı sağlıklarını riske atarlar. Böyle bir durumun yaşanmaması için bu sınırlama kontrolünü sizin elinize almanız ve günde en fazla 2 veya 3 öğün ile güvercininizi beslemeniz gerekmektedir.

Paçalı güvercinleri besleyecek bir şeyler arıyorsanız, sevdiği besinler bulmaya özen göstermelisiniz. Çünkü sevmediği herhangi bir şeyi asla yemezler ve bu durumda aç kalıp sağlıklarını tehlikeye atarlar. Böyle bir durumun yaşanmaması için paçalı güvercinlere sevdiği besinlerin verilmesi gerekir.